Související informace
Novinky / Aktuality

Zpíváme o svatém Martinovi

Milé děti,

dnes je svátek svatého Martina. Kdybychom byli spolu v družině, tak se posadíme do kroužku, a já Vám budu vyprávět legendu o svatém Martinovi. Bohužel spolu teď sedět nemůžeme, proto Vám legendu tady napíšu.

Legenda o svatém Martinovi

Verzí příběhu o svatém Martinovi je několik. Všechny mají ale jedno společné – lásku k bližnímu. Svatý Martin žil ve 4. století, pocházel z dnešního Maďarska a otec voják ho umístil do římské císařské gardy.

Jednoho mrazivého večera jel Martin na koni do vojenského tábora a u brány ho polonahý žebrák prosil o almužnu. Martin u sebe neměl ani peníze, ani jídlo, rozdělil tedy mečem svůj plášť
a prochladlému půlku pláště věnoval. Podle legendy ve snu uviděl Ježíše Krista ve svém plášti. Martin se pak nechal pokřtít, odešel z vojska a po dalších životních peripetiích se stal biskupem.

A právě k té volbě biskupem se váže legenda, která možná vysvětluje, proč na tento svátek končí husy na pekáči. Svatý Martin byl poustevník, který kolem sebe shromáždil následovníky a mnichy, a když zemřel biskup z Tours ve Francii, tak si lidé zvolili Martina jako nového biskupa. Jenže ten se před delegací schoval v jedné z pousteven a tam ho prozradily husy svým kejháním.

Aktivita 

Dnešní aktivita bude spojená s hudbou. V galerii najdete text písně o svatém Martinovi,

a zároveň melodii této písně. Vaším úkolem bude si zkusit zazpívat písničku společně s klavírem. Věřím, že se Vám to povede. Můžete si zazpívat společně s rodiči, či sourozenci. Melodie písničky je velmi pěkná, proto se Vám určitě bude líbit :-)

Po písničce si můžete vybarvit omalovánku, kterou najdete v galerii. Budu se těšit na hezké obrázky.

A na závěr si pamatujte….  Někdy jsou dny, kdy Vám není veselo, ale hezkou písničkou si můžete zvednout náladu. Zkuste to, opravdu to funguje :-)

 

Vaše vychovatelka

Zdenča

Galerie

Základní škola
Jablonec nad Nisou
Liberecká 1734/31
Příspěvková organizace
IČ: 60254190
Identifikátor datové schránky: h6wmmxa
Kontakt