Související informace
Novinky / Aktuality

Třeťáci - distanční výuka - pátek 5.3.

Milí třeťáci, je tu konec prvního týdne naší výuky na dálku.  Děkuji Vám za Vaši práci. Moc mě těší, když vidím, jak pilně plníte zadané úkoly. Kdybyste potřebovali cokoli vysvětlit, pomoci, poradit, neváhejte, ozvěte se. O víkendu si odpočiňte, nezapomeňte dodržovat protiepidemiologická opatření, dávejte na sebe pozor a v pondělí zase na shledanou zde na webu naší školy.

Český jazyk

Pokračujeme v opakování: klikni zde Vypracuj 1. cvičení. První sloupeček přepiš do sešitu. Datum 5. března.

Čtení z učebnice: Zdokonalujeme čtení str. 58

Kdo nemá doma učebnici, čte zde: čtení  Vypracuj 4 cvičení

 

Matematika

Matýskova matematika strana 40. Nezapomeň, že u pyramidy sčítáme dvě čísla ležící vedle sebe a výsledek píšeme nad ně.

Kdo nemá doma učebnici, počítá zde: klikni zde   Vypracuj všechna cvičení.       1. , 2. a 3. cvičení napiš do sešitu.

 

Pracovní výchova

Pomoz s přípravou pokrmu.  Například pomoz s vařením oběda, či večeře. Dej vědět, jak se Ti dařilo.

Zde inspirace pro kuchaře: klikni zde

Odměna pro toho, kdo byl pilný v kuchyni: klikni zde

zjistit více

Třeťáci - distanční výuka - čtvrtek 4.3.

Dobrý den, třeťáci.  Děkuji Vám za fotky vypracovaných úkolů. Je vidět, že pilně pracujete a práce se Vám daří. Moc Vás chválím.

Český jazyk

Vypracuj 1. a 2. cvičení. Z 1. cvičení přepiš druhý a třetí sloupeček do sešitu. Napiš datum  4. března di - dy

čtení  - Zdokonalujeme čtení str.56 a 57

Kdo nemá doma učebnici, čte zde čtení

 

Matematika

Vypočítej všech 10 úloh sčítání mincí

V příloze (zjistit více) najdeš zadání dalšího úkolu i se vzorem. Příklady piš do sešitu nebo na papír.

 

Prvouka

V zimě jsme v krmítku pozorovali ptáčky, kteří u nás přezimují. S příchodem jara se k nám vrací ptáci ze svých zimovišť. Podívej se, jak to chodí u špačků. klikni zde

A troška procvičování klikni zde

Vyber si jednoho ptáčka nakresli ho. Napiš o jakého ptáčka se jedná.

 

zjistit více

Třeťáci - distanční výuka - středa 3.3.

Milé děti, je tu středa a s ní nové úkoly. Za včerejší práci moc děkuji. Jste pilné jako včeličky.

Matematika

Matýskova matematika – vypracuj str. 39.

Kdo nemá doma učebnici, vypracuje všechna tři cvičení z tohoto odkazu. klikni zde Cvičení číslo 3 opiš do sešitu. Napiš dnešní datum 3. března. Dále vypočítej 1. a 2. cvičení: klikni zde Obě cvičení přepiš do sešitu.

 

Český jazyk

klikni zde Vypracuj 1.  2. a 3. cvičení. Správně odděl slova ve větách. Z 1.cvičení přepiš do sešitu prostřední a poslední větu. Ze 2.cvičení přepiš první a druhou větu. Ze 3. cvičení přepiš třetí větu. Nezapomeň napsat dnešní datum 3. března. Popřemýšlej. Dávají věty dobrý smysl?

 

Angličtina

Opakování:

klikni zde Vyber Má rodina - My family

Family klikni zde

Procvičování:

Poslechni si audio a přiřaď k obrázku klikni zde

 

Nakresli svoji rodinu. Zkus anglicky vyjmenovat všechny členy.

 

zjistit více

Třeťáci - distanční výuka - úterý 2.3.

Milí třeťáci, nastává nám 2. den naší výuky na dálku. Moc Vám děkuji za zaslané úkoly. Někteří žáci je poslali přímo bleskurychle.

Posílám zadání pro dnešní den.. Tak, s chutí do toho…

 

Český jazyk

Navážeme na včerejší práci. Tentokrát odpověz na otázky ve 2. cvičení. Pracuj s textem, odpovědi nalezneš tam. Odpovědi napiš do sešitu nebo na papír. Datum 2. března. Potom vyprávění o zvířátku přepiš psacím písmem a jednoduchou větou odpověz na otázku. Nakonec vypracuj cvičení č.3, ale už jen online. Nepiš ho do sešitu. klikni zde

 

Matematika

Protože byl úkol z českého jazyka náročnější na pozornost, teď trošku odlehčíme. Zopakujeme si naše známé geometrické tvary a tělesa. klikni zde

Po zhlédnutí videa Tě čeká pátrání po bytě. Najdeš něco, co má tvar čtverce? Nebo krychle? Zkus najít věci všech tvarů z videa. Kolik jich ve videu bylo? Já si myslím, že 7. Nakresli nebo napiš od každého tvaru jednu věc. Já budu doma také pátrat.

 

Prvouka

Nedávno jsme si povídali o hospodářských zvířatech. Dnes si látku zopakujeme. den na farmě

Procvičování:

puzzle Nejprve si vyber zvíře nahoře na obrázku a klikni na něj. Potom najdi mezi puzzlíky samce, samici a mládě tohoto zvířátka. Pokračuj ve výběru dalšího zvířete – výběr zase potvrď kliknutím na jeho obrázek a opět hledej puzzlíky.

hospodářská zvířata Přetáhni název zvířete na příslušný obrázek.

zvuky zvířat Poslechni si zvuk zvířete a tuto kartičku přetáhni na obrázek. Určitě si tuto hru pamatuješ.

 

 

 

zjistit více

Třeťáci - distanční výuka - pondělí 1.3.

Vážení rodiče, milí třeťáci, jak už víte, opět přecházíme na povinnou distanční výuku. Úkoly naleznete zde. Budou zadávány každý den. Převážně budeme opakovat a procvičovat látku, kterou jsme probírali ve škole. Vypracované úkoly si uschovejte, přinesete mi je, až se budeme moci zase vrátit do školy. Kdo má možnost fotit a poslat emailem, či přes WhatsApp, posílejte. Už se moc těším, až budu šikulky ze třetí třídy chválit.

 

ROZVRH HODIN platný po dobu distanční výuky od 1. 3. 2021

Pondělí   ČJ     M     VV

Úterý       ČJ     M     PRV

Středa      ČJ    M    AJ

Čtvrtek    ČJ     M     PRV

Pátek       ČJ     M     PV

 

A nyní již do práce.

Český jazyk

klikni zde 1.cvičení – Přečti text a odpověz na otázky. Odpovědi přepiš do sešitu nebo na papír. Nezapomeň nejprve napsat dnešní datum 1. března.

Matematika

klikni zde Vypočítej všech 5 cvičení. Páté cvičení přepiš do sešitu nebo na papír. Opět napiš dnešní datum.

Výtvarná výchova

Pamatujete si na pohádky O chytré kmotře lišce? Napsal a nakreslil je pro nás pan Josef Lada. Už jsme se s jeho obrázky setkali. Například jsme malovali jeho zimní krajinu se zříceninou hradu na kopci. Dnes se zkuste nakreslit lištičku.

Pro inspiraci je tu pohádka klikni zde

 

zjistit více

Šikulové ze třetí

Během února jsme pilně pracovali. Počítali jsme, četli, naučili jsme se spoustu anglických slovíček o rodině a domově a opět jsme dokázali, jak jsme šikovní. Při pracovní výchově jsme si vyrobili bambulky. Práce nám šla od ruky, kdo se náhodou zamotal, byl osvobozen.

zjistit více

Prázdniny v bílém

Milí třeťáci, přeji Vám příjemné prožití jarních prázdnin. Počasí venku láká k zimním radovánkám. Kolem nás je spousta perfektního materiálu k výrobě sněhuláků, sněhulaček, pajduláků, iglú a bunkrů. Sáňkování a lyžování je také prima. Ale nezapomeňte být na sebe opatrní. A až doma budete sušit čepice a rukavice, bude dobré, když chvilku času věnujete čtení. Také se můžete podívat na ptáčky a zvířátka v naší oblíbené záchranné stanici. krmítko online

 

zjistit více

Třeťáci tvoří

Výtvarná a pracovní výchova patří mezi naše oblíbené předměty. Rádi kreslíme, malujeme, skládáme, modelujeme i šijeme. Takto se nám dařilo v lednu.

zjistit více

Tělocvik u třeťáků

Tělocvik na sněhu. To je ono. A na našem hřišti se k nám přidali dva noví žáci-sněhuláci.

zjistit více

Po Vánocích v plné síle

Vánoční svátky jsou za námi. Ale my netruchlíme, protože i ve škole je to fajn. Hned jsme se dali do práce. Takto šikovní jsme v hodinách geometrie.

zjistit více

Štědrý den za dveřmi

Štědrý den klepe na dveře. Alespoň my už to tak cítíme a moc se těšíme. Společně jsme ozdobili stromeček a pro rodiče vytvořili krásná vánoční přáníčka.

zjistit více

Vánoční perníčky

Předvánoční čas jsme si zpestřili pečením perníčků. Sami jsme připravili těsto, perníčky vykrájeli, upekli a ozdobili. Práce nám šla pěkně od ruky. A ochutnávání bylo také moc příjemné.

zjistit více

Mikuláš u třeťáků

Také letos nás navštívil Mikuláš s líbezným andělem a neposedným čertiskem. Již od rána jsme zpytovali svědomí a některým z nás bylo trošku úzko. Nakonec se mikulášská nadílka vydařila a čert si nikoho do pekla neodnesl.

zjistit více

Tandem zase jinak - ZUBY - čtení s porozuměním

Tématem řešení problému byly ZUBY.

V úvodu hodiny byli žáci seznámeni s tématem a průběhem tandemové hodiny, která byla zaměřena na práci se souborem pracovních listů k tématice zdravých zubů. Nabízela  tvořivou práci s textem a čtení s porozuměním, prostor pro práci s informacemi při výrobě vlastního letáčku do zubní ordinace (osvědčila se vhodná ukázka žákům předem – na IT skutečné ukázky reklamy a prevence), pracovní arch pro evokaci žáků  s výstupem proč mají zuby různý tvar. Příležitost k procvičení orientace v prostoru při určování pozice zubu v ústech. Poslech a porozumění čteného textu, následný rozbor textu, doplňování textu v Pl – přímá řeč. Samotná hodina velmi rychle utekla a líbila se.

zjistit více

Vánoční tandem

Nejdříve jsme si se žáky krátce připomenuli význam Adventu a Vánoc. Následně žáci odpovídali na otázky typu: Jak prožíváte adventní čas? Jaké znáte vánoční zvyky? Dodržujete se svými blízkými nějaké? Jaké v této době používáte dekorace k výzdobě svého bytu/domu?

Poté byli žáci seznámeni s technologickým postupem výroby. Dostali k dispozici předlohy výrobku – výběr ze dvou motivů – hvězda, či stromek. Dostali karton, šablony. Na karton obkreslili podle šablony tvar dle svého výběru, poté vystřihli. Dále dostali k nalepení kávová zrna, spirálky z pomerančové kůry a koření – hřebíček, nové koření, badyán, celou skořici. Dekoraci mohli ozdobit dle předlohy, či dle své fantazie. S lepením na karton, tvorbou ornamentů nebo textu si žáci vzájemně pomáhali. V konečné fázi měli žáci další možnost volby - zda výrobek bude sloužit jako magnet např. pro umístění na lednici, zápich do květináče nebo jako obrázek k zavěšení. Poté výrobek opatřili provázkem na zavěšení, magnetem, či špejlí. V závěru hodiny proběhlo hodnocení výsledků vlastní tvorby taková zábavná sebereflexe.-)

Pozitivní po delší odmlce ve školních lavicích bylo znatelné nadšení samotných dětí z tvoření, chuť do práce a spolupráce mezi nimi, kreativita.

zjistit více

Vánoce jsou za dveřmi

Advent je tu. Pracujeme na výzdobě třídy a těšíme se na Vánoce.  Již se blíží den, kdy přijde Ježíšek. My to moc dobře víme, protože dny pravidelně odečítáme. Už od září.

zjistit více

Třeťáci opět v lavicích

A jsme zpět ve škole. Už se nám stýskalo. Hned jsme se s chutí pustili do práce.

zjistit více

Třetí třída - distanční výuka 16. 11.

Milí třeťáci, moc vám děkuji za odevzdané úkoly. Chválím vás za to, jak pilně pracujete a úkoly pravidelně odevzdáváte.  Nyní je tu opět pondělí a s ním úkoly nové. Tentokrát jich posílám málo, protože se už ve středu uvidíme. Moc se na vás těším.

Český jazyk

Z pracovního listu Hh (str. 29) opiš z tabulky do sešitu první a poslední sloupeček. Slova vyjadřující části těla podtrhni červeně, zvířata podtrhni zeleně. A nyní několik odkazů k procvičování:

slova opačná klikni zde

pexeso  klikni zde

spoj slova klikni zde

 

Matematika

Nalistuj v učebnici stranu 13. Ze cvičení číslo 6 opiš do sešitu první a předposlední sloupeček a příklady vypočítej.

A teď trochu procvičování:

Příklady typu 9+1+4 pexeso  klikni zde

Odčítání klikni zde

 

Výtvarná a hudební  výchova

Dnes si nakreslíme domácího mazlíčka. Téměř všichni máme doma zvířátko. Někdo má doma kočičku, někdo pejska nebo papouška. Zkus tedy to své zvířátko nakreslit. Já to zkusím také. Kdo doma žádné zvířátko nemá, nakreslí to, které má nejraději. A můžeme si k tomu zazpívat klikni zde

pejsek  klikni zde

kočka  klikni zde

zjistit více

Třetí třída - distanční výuka (9. - 13.11.)

Milí třeťáci, vítám Vás v novém týdnu naší výuky na dálku. Moc Vám děkuji za odevzdání zadaných úkolů. Nyní jsou před Vámi úkoly nové a pro zpříjemnění posílám několik odkazů:

Český jazyk

Urči počet slov ve větě

klikni zde

Přečti slovo, vytvoř slovo protikladné (opačného významu). Po kliknutí na rámeček se slovo objeví.

klikni zde

 

Matematika

klikni zde

 

Angličtina

Počítání

klikni zde

klikni zde

Procvičování

klikni zde

 

Pro zopakování:

Naše oblíbená písnička:

klikni zde

Vybarvování

klikni zde

 

Výtvarná a hudební výchova

Na čtvrtku nakresli strašidlo, ducha nebo bubáka. Můžeš si k tomu zazpívat třeba tuto písničku:

klikni zde     Jožin z bažin

 

Pracovní výchova

Pomáhej rodičům. Učíme se o tom i v prvouce. Pomoz mamince nebo babičce uvařit oběd nebo večeři.

zjistit více

Třetí třída - distanční výuka - Tělesná výchova

Dobrý den, žáci 3. ročníku. To, že nenavštěvujete školu neznamená, že se nebudete hýbat. Každý lenoch brzy onemocní a to my nechceme! Posílám vám pár nápadů, jak si udržet zdraví a dobrou náladu:

 • začneme hned ráno, ještě v posteli-protáhni se, proveď jednoduchá cvičení hlavy, trupu, paží- nezapomeň zhluboka dýchat
 • do koupelny si odpochoduj, tleskej, podupávej, poskakuj v určitém tempu, zkus se osprchovat jen vlažnou vodou (od nohou až na obličej)-budeš otužilý
 • nezapomeň chodit do přírody, tam kam nechodí moc lidí, třeba do lesa-jdi rychlou chůzí, v terénu, do kopce, běhej přes překážky, vybíhej z různých poloh-ze dřepu, z předklonu, rychle se otoč a utíkej, změň při běhu směr, kličkuj mezi stromy...
 •   nezapomeň ochraňovat přírodu !
 • nasbírej šišky a házej na cíl (kmen stromu)
 • postav si z přírodního materiálu překážku -můžeš skákat do dálky, přeskakovat vysoké překážky
 • vždy dodržuj bezpečnost při pohybových aktivitách aktivitách !
 • dodržuj hygienu po skončení těchto aktivit !
 • zahraj si doma třeba s plyšákem-vyhazuj ho do výšky a chytej, než ho chytíš-tleskni...
 • přidržuj se křesla a protáhni nohy, záda, ruce, hlavu zakloň, předkloň, do stran-pomalu ať se ti hlava nezamotá
Opatrujte se a hýbejte se, zdraví vás paní učitelka na TV   zjistit více

Třetí třída - distanční výuka (2. - 6.11.)

Vážení rodiče milé děti.

Máme tu opět distanční výuku. Výuka je povinná. Dnes měly děti číst a dokončit pracovní listy, které dostaly před prázdninami. Od zítra již budou pracovat podle nového rozvrhu hodin – viz průvodní dopis. Pracovní listy, které jste dnes obdrželi, obsahují již zmíněný průvodní dopis a hlavně látku na tento týden tj. od úterý do pátku. Žáci mají připravený na každý den jeden pracovní list (oboustranný) z ČJ a jeden z M + ještě jeden podle předmětu dle rozvrhu hodin. Čtení je rozepsané zvlášť, ale je součástí hodin českého jazyka = čtení každý den. Pracovní listy si budeme předávat každé pondělí mezi 10.30 – 11 hodinou před budovou školy. Připomínám, že výuka je povinná, tedy i odevzdávání vypracovaných úkolů. Děti jsou šikovné, takže jim určitě půjde práce pěkně od ruky. Tak, třeťáci, s chutí do toho!

zjistit více

Podzimní tvoření ve třetí třídě

Výtvarná a pracovní výchova patří mezi naše oblíbené předměty.

zjistit více

Tandemově jsme tvořili se šesťáky SÍŤ ŽIVOTA

Díky materiálům Aktivity Ekoškoly bylo hlavním cílem díky přírodní rozmanitosti zprostředkovat dětem příjemné prožitky v přírodě a společně je reflektovat.

zjistit více

Tanděmově se šesťáky - EVVO ve výuce

MOJE SVAČINA aneb nakupování a jeho důsledky

Cílem této aktivity bylo, aby byl žák schopný rozpoznat, co vše předchází tomu, aby si mohl přinést do školy svačinu.

Pokus o společné vyvození dopadů jednotlivých faktorů výroby na životní prostředí a zároveň důsledků pro své jednání - nakupování.

zjistit více

Tandemová výuka se šesťáky

Ve fotogalerii střípky z tvoření ptáčků odlétajících na podzim do teplých krajin.

Společně jsme využili kartonu a vlny různých barev, pracovali jsme se šablonami, nůžkami, pastelkami a potrénovali jemnou motoriku prstíků.

zjistit více

Zahájení školního roku 2020/21

A je to tu. Začátek nového školního roku.  Konečně se po dlouhé době opět vidíme. Jsme třeťáci. Už víme, jak to ve škole chodí, máme tu své kamarády a máme chuť do práce. Tak hurá do toho!

zjistit více

... a je tu závěr školního roku 2019/20

Milí druháci, školní rok je za námi. Letos byl poněkud zvláštní. Ve druhém pololetí jste toho spoustu museli zvládnout doma sami se svými rodiči. A šlo Vám to moc dobře. Velmi Vás chválím za Vaši poctivou práci a píli. Jsem na Vás pyšná. Veliké díky za úžasnou spolupráci v tomto náročném období patří také Vám, milí rodiče a prarodiče. Velmi si toho vážím.

Nezbývá než Vám popřát příjemně prožité léto. Milé děti, milí rodiče, pěkně si užijte prázdniny, sluníčko, pohodu…

Posílám několik fotek, abychom mohli zavzpomínat na uplynulý školní rok, který byl náročný, ale s Vámi byl krásný...

zjistit více

Druháci - procvičování a úkoly č.19 (22.6.- 26.6.)

Druháci - procvičování a úkoly č.18 (15.6.- 19.6.)

Druháci - procvičování a úkoly č.17 (8.6.- 12.6.)

Druháci - procvičování a úkoly č.16 (1.6.- 5.6.)

Druháci - procvičování a úkoly č.15 (25.5.- 29.5.)

Milí druháci, zdravím Vás a posílám nové úkoly. Tak hurá do práce.

Český jazyk

1) Vypracuj cvičení 1, 2, 3. V 1. cvičení sleduj postupně obrázky v horním řádku a podle toho, zda slovo obsahuje o nebo ou, klikni na o, či ou v dolním řádku. Ve 2. cvičení čti horní řádek a klikej na příslušné slabiky psané psacím písmem. Ve 3. cvičení čti horní řádek a po přečtení slova klikni na obrázek.

http://rysava.websnadno.cz/psani/ou1.htm

 

2) Vypracuj modré pracovní listy.

3) Písanka 4 – str. 73, 74

 

Matematika

1) Zopakuj si geometrické tvary. Nejprve kouli a krychli. Potom můžeš zkusit i jiné cvičení.

http://matematika.hrou.cz/c/geometrie/vyber-krychle-a-koule

 

2) Procvič si sčítání a odčítání. Vypracuj cvičení 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7.

http://rysava.websnadno.cz/matematika_1.roc/plusaminus6_do10.htm

 

3)Vypracuj modré pracovní listy.

 

Prvouka

Ahoj druháci, nakreslete mi, prosím, svůj obličej a kdo to zvládne, napíše jak se jmenují jeho části.

Nápověda: (OKO, NOS, PUSA, UCHO, TVÁŘE, ČELO, BRADA)

zjistit více

Druháci - procvičování a úkoly č.14 (18.5.- 22.5.)

Milí druháci. Zdravím Vás v dalším pracovním týdnu a přináším nové úkoly.

Český jazyk

1) Vypracuj cvičení 1, 2, 3, 4, 5.  V 1. cvičení sleduj obrázky a klikni vždy na počáteční písmenko, ve 2. cvičení přetáhni určená písmenka na řádek, ve 3. cvičení čti horní řádek a klikej na slabiky psané psacím písmem, ve 4. cvičení vyber z nabídky.  5. cvičení- postupně čti, klikej na obrázky.

http://rysava.websnadno.cz/psani/h1.htm

 

2) Vypracuj hnědé pracovní listy.

3) Písanka 3 – strany 69, 70

 

Matematika

1) Vypracuj cvičení 1, 2, 3. V 1. cvičení vypočítej slovní úlohy, ve 2. cvičení vypočítej příklady a dopiš A, B, C nebo D podle použitých kostek. Ve 3. cvičení doplň ceny pečiva a vypočítej.

http://rysava.websnadno.cz/matematika_1.roc/su1.htm

 

2) Hledej trojúhelníky. Cvičení 1 a 2.

http://rysava.websnadno.cz/matematika_1.roc/trojuhelnik1.htm

 

3) Vypracuj hnědé pracovní listy.

 

Prvouka

Podívejte se na písničku:

https://www.youtube.com/watch?v=5b61Y6XysiA

Co udělal Pepíček špatně? Nakreslete mi to jako obrázek.

zjistit více

Druháci - procvičování a úkoly č.13 (11.5.-15.5.)

Dobrý den, děti. Máme tu opět pondělí a s ním začátek nového pracovního týdne. Posílám jen málo úkolů, protože další část vám pošlu v úterý ve formě pracovních listů.

Český jazyk

1)Slabikář strana 123. Celou stranu nahlas přečti a potom opiš do sešitu. Všechna písmena b zakroužkuj modře. Podívej se na obrázek uprostřed stránky. Co se nachází úplně vpravo? Napiš slovo do sešitu pod přepsaný text a podtrhni ho červeně.  A co je na stránce 123 nakreslené vlevo? Opět napiš do sešitu a podtrhni zeleně .

 

2)Vyzkoušej si hádanky. Jsou očíslované. Do sešitu napiš číslo hádanky a nakresli odpověď.

 1. Čtyři rohy, žádné nohy, chaloupkou to pohne. Co je to?
 2. Dvě kukačky vedle sebe sedí, jedna druhou však nevidí. Co je to?
 3. Malý velký, bílý, černý, svému pánu vždycky věrný. Ocáskem vrtí z radosti, pochutnává si na kosti. Co je to?
 4. Táta dlouhý, máma krátká, děti jako pimprlátka. Co je to?
 5. Čtyři nohy, žádné nohy, jenom břicho veliké. Co je to?

                                                                                                                 (oči, hrábě, polštář, hlemýžď, pes)

3)Vypracuj červené pracovní listy

 

Matematika

1)Přepiš do sešitu a vypočítej:

 1+ _ = 5                                8 - _ = 6                                4 + _ = 7

 5 - _ = 2                                3 - _ = 3                                2 + _ = 4

 2+ _ = 10                              9 - _ = 5                                6 + _ = 6

 9 - _ = 3                               10 - _  = 0                              5 + _ = 8

 

2)Zkus si vypočítat pyramidy. Vždy sečti dvě čísla, která leží vedle sebe. A výsledek napiš nad tato čísla. Postupuj stále takto, až na vrchol pyramidy. Poslední tři pyramidy jsou o malinko těžší, ale ty to zvládneš.

https://skolakov.eu/matematika/1-trida/scitani-a-odcitani-do-10/pocetni-pyramidy-typB/priklady1.htm

                           

3)Vypracuj červené pracovní listy.

 

Prvouka

Učili jsme se spolu správně telefonovat. Vyzkoušejte si to mezi sebou v rodině, zavolejte třeba prarodičům a dejte vědět, jak vám to šlo.

zjistit více

Druháci - procvičování a úkoly č.12

Milí druháci, moc vás zdravím v dalším týdnu 4. – 8. 5. a opět posílám několik úkolů. V pátek 8. května slavíme svátek, takže je tento pracovní týden zase trošku kratší. Tak hurá do práce, ať vše do čtvrtka stihnete a v pátek můžete mít volno.

 A nezapomeňte v neděli popřát mamince, případně jí během týdne vyrobit nějaký dáreček. Protože v neděli budou mít všechny maminky svátek.

Český jazyk

1) Slabikář- čti na straně 63 a 64

2) Přečti tato slova a přepiš psacím písmem do sešitu:

píše    buben    košík    basa    pupen    koleje    dudák    pikola    šípy    zuby    domino    sudy    doma    pálí    pošta    bosa    zebe

 

V přepsaném textu vyhledej všechna b a zakroužkuj je červenou pastelkou. Potom vyhledej všechna p a zakroužkuj je modrou pastelkou. A nakonec všechna d zakroužkuj zelenou pastelkou.

Najdeš v textu nějaké hudební nástroje? Napiš je do sešitu velkým tiskacím písmem.

 

3) 8. května u nás v České republice slavíme konec 2. světové války. Válka začala v roce 1939 a trvala až do roku 1945. Světová se jí říká proto, že v ní bojovalo mnoho států po celém světě. A druhá proto, že předtím už lidé jednu světovou válku zažili. Z druhé světové války určitě znáte Adolfa Hitlera. Vládl tenkrát v Německu. Má na svědomí smrt spousty lidí. Hlavně Poláků, Židů, Čechů i Romů. Podívej se na krátká videa. Z každého nakresli obrázek. Na obrázku bude to, co sis z videa zapamatoval.

https://edu.ceskatelevize.cz/druha-svetova-valka-5e441a93f2ae77328d0a6df9

https://edu.ceskatelevize.cz/osvobozeni-ceskoslovenska-5e441a95f2ae77328d0a6e24

 8.května tedy slavíme Den vítězství. Ve dnech výročí významných událostí, se vyvěšuje státní vlajka. A letos naše vlajka slaví výjimečné narozeniny. V březnu jí bylo 100 let. Umíš nakreslit vlajku České republiky? Už jsme ji ve škole kreslili. Narýsuj obdélník na šířku. Doprostřed udělej tečku. Od tečky veď čáru šikmo nahoru do levého rohu a také šikmo vlevo do dolního rohu. Tím vznikne klín. Od špičky klínu veď čáru doprava tak, abys zbytek obdélníku rozdělil vodorovně na polovinu. Vlajku vybarvi. Pamatuješ si barvy naší vlajky? Jsou tři. (klín modrý, dole červená, nahoře bílá)

 

 

Matematika

1) Opiš do sešitu a vypočítej:

 10 - _ = 5                               _ - 1 = 6                                7 - _ = 5

 6 - _ = 4                                _ - 3 = 5                                _ - 1 = 8

 8 - _ = 1                                _ - 6 = 4                              10 - _ = 2

 4 - _ = 4                                _ - 7 = 1                                _ - 6 = 0

 

2) Vypočítej slovní úlohy. Příklady zapiš do sešitu.

 1. Kočička má 7 koťátek. 5 z toho je černých. Ostatní jsou bílé. Kolik je bílých koťat?
 2. Alena má 8 korun. Véna má 2 koruny. Kolik korun mají oba dohromady?
 3. Pes má 10 blešek. 4 blešky utekly ke kočce. Kolik blešek má pes?
 4. Pepa má 3 plyšáky. Ema má 5 plyšáků. Kolik plyšáků mají oba dohromady?

 

 3) Vyzkoušej domino:

https://www.umimematiku.cz/presouvani-domino-1-uroven/281

4) Prostorová orientace:

https://skolakov.eu/matematika/1-trida/predmatematicke-predstavy/prostorova-orientace/baleni-darecku/cviceni1.htm

5) Zkus matematické křížovky. Nelekej se. Všechny příklady hravě zvládneš. Počítej postupně tak, aby byl výpočet správný ze všech stran.

 https://skolakov.eu/matematika/1-trida/scitani-a-odcitani-do-10/matematicke-krizovky/priklady1.htm

 

zjistit více

Druháci - procvičování a úkoly č.11 (27.4. - 1.5.)

Milé děti, opět Vás zdravím z naší školy na dálku. Určitě se už těšíte na nové úkoly. Blíží se datum 30.4. Noc z 30. dubna na 1. května je prý čarodějná a říká se jí různě. Například filipojakubská.  My ji známe jako noc, kdy se pálí čarodějnice. Takže dnešní úkoly budou trochu čarodějné.

 

Český jazyk

- Posílám Vám básničku. Je delší, ale bude se vám dobře učit, protože je veselá. Pěkně si u ní procvičíte jazýček.

 

Letí bába na koštěti,

chce postrašit malé děti.

Před komínem zabrzdila,

dovnitř se však netrefila.

 

Krynda brynda,

Kryndapána,

to vám ale byla rána.

Po strašení bylo rázem,

spadla, chudák, přímo na zem.

 

Břinkla hlavou o lavici,

bouli má jak jitrnici.

A frakturu končetiny,

to má bába za zlé činy.

 

 

- Přepiš slova psacím písmem:

sype     baba   myš    vana    Míla    bubák    pole    tma    kabát    netopýr      kašel    sudy    kočka    sova

- Najdi v textu slova, která se týkají čarodějnic nebo strašidel. Podtrhni je černou pastelkou. Tři si vyber a nakresli je.

 

 

- Podívej se na pohádku:

https://decko.ceskatelevize.cz/chaloupka-na-vrsku        Jak odletěly čarodějnice.

 

 

- Čtení ve slabikáři na straně 62. Kolik je v textu dětí? Kolik je z toho holčiček a kolik kluků?

 

 

Matematika

- Porovnejte čísla, doplňte znak ˂ ˃ = a přepište do sešitu:

7    9                                8    8

9    8                              10    0

7    0                                6    9

9    9                                0    4

6    5                                9    2

 

 

- Vypočítej slovní úlohy. Příklady zapiš do sešitu:

  1) Čarodějnice uvařila lektvar. Dala do něj 6 muších nožiček a 3 pavoučí nožičky. Kolik nožiček celkem bylo v lektvaru?

 

  2) V čarodějné chaloupce se zabydlelo 10 myší. Do chaloupky vběhla kočka a 7 myší pochytala. Kolik myšek jí uteklo?

 

  3) Netopýr Ota sežral 8 komárů. Netopýr Míša jich sežral o 2 méně. Kolik sežral Míša?

 

  4) Na kopci se sešlo se 10 čarodějnic. Ale je tam jen 6 košťat. Kolik čarodějnic přišlo pěšky? (na žádném koštěti neletělo více čarodějnic)

 

 

- Vypočítej:

2 + _ = 8                              5 + _ = 5                           _ + 10 = 10

5 + _ = 10                            _ + 9 = 10                           4 + _ = 9

_ + 4 = 7                              _ + 3 = 6                             _ + 0 = 4

_ + 2 = 6                              0 + _ = 7                              1 + _ = 7

 

 

- Přepiš do sešitu a doplň číselné řady:

0, _ , 2, _ , 4, 5, _ , _ , 8, _, 10

0, 1, _, _, 4, _, 6, _, 8, _, _

10, _, _, 7, _, 5, _, 3, _,1, 0

10, 9, _, _, _, 5, _, 3, _, 1, _

 

Prvouka

Paní učitelka Vám posílá ještě něco k třídění odpadu:

https://www.youtube.com/watch?v=uyvRGjA_A0I

 

 

- A nakonec dobrovolný úkol – nakreslit čarodějnici

 

 

 

zjistit více

Druháci - procvičování a úkoly č.10

Milí druháci, vítám Vás v novém pracovním týdnu 20. – 24. 4. Posílám nové úkoly. Tak hurá do práce.

 

Český jazyk

1. Slabikář strana 122. Celou stranu přečti a opiš do sešitu. V opsaném textu vyhledej a podtrhni červenou pastelkou dopravní prostředek. Pak najdi část těla a podtrhni modrou pastelkou.

Dále najdi všechny slabiky ko a zakroužkuj je zelenou pastelkou. Všechny. I ty, které se nacházejí uprostřed a na konci slova. Umíš vymyslet ještě další slova, která obsahují slabiku ko? Zkus popřemýšlet.

 

2. Slož slova z těchto slabik. Na každém řádku najdi jedno slovo a napiš ho psacím písmem do sešitu. Slabiky jsou zpřeházené. Musíš je správně poskládat. Neboj se toho, všechna slova znáš.

ka     myš

ci     bá     bu

le     ko     no

mek     zá

pi     ce     sle

ka     liš

ta     dlo     le

Tak, jak Ti šlo skládání? Že to nebylo těžké? Jsou v textu nějaká zvířátka? Znáš alespoň o jednom z těchto zvířátek pohádku (z knížky, z televize)? Nakresli obrázek. Až se uvidíme, budeme podle obrázku hádat, jaká je to pohádka.

 

3. A nyní se na jednu pohádku podívej. Tato o zvířátkách není, ale je o lidském chování.

https://www.youtube.com/watch?v=sQ_AxLv0NWY

Potom zkus zodpovědět tyto otázky. Jak se Trautenberk k ostatním choval? Proč chtěl prodat koření, které dostal zadarmo? Líbilo se Krakonošovi Trautenberkovo chování? Jak ho potrestal? Umíš pohádku převyprávět? Zkus to.

 

Matematika

1. Procvič si sčítání. Příklady typu  5 + ? = 10  a  ? + 5 = 10

https://www.onlinecviceni.cz/exc/pub_list_exc.php?action=show&class=1&subject=Matematika&search1=08.+%C4%8C%C3%ADseln%C3%BD+obor+0%E2%80%9310#selid

 

2.Vyzkoušej si pexeso, sčítání do 9, odčítání do 9, doplň do příkladu sčítanec do 10, doplň do příkladu menšitele do 10:

http://matematika.hrou.cz/c/scitani-a-odcitani

 

Prvouka

Minule jste si opakovali třídění odpadu. Tento týden budeme v této činnosti pokračovat prakticky. Pomáhat rodičům s tříděním odpadu, případně odpad vynášet.

A zde něco, co s tříděním odpadu souvisí. Něco o stromech, které jsou pro život na Zemi velmi důležité.

https://edu.ceskatelevize.cz/listnate-stromy-casti-stromu-ekosystem-5e4418fe17fa7870610ed2a7

 

 

 

zjistit více

Druháci - procvičování a úkoly č.9 - (14. - 17. 4.)

Dobrý den, milé děti. Vítám Vás po Velikonocích opět v naší škole na dálku. Doufám, že jste si řádně odpočinuly a nyní se pustíte s chutí do práce.

 

Český jazyk

-Přečti tato slova a přepiš je do sešitu psacím písmem:

myš, tele, zajíc, dub, slepice, lípa, kos, datel, buk, kočka, býk, osika, koza, čáp, topol

Stromy podtrhni zelenou pastelkou. Zvířata, která mají dvě nohy, podtrhni modrou. A zvířata, která mají čtyři nohy, podtrhni červenou pastelkou. Kolik je v textu stromů? Spočítej a napiš číslici zelenou pastelkou. Kolik je dvounohých zvířátek? A čtyřnohých? Spočítej a zapiš.

-Slabikář- čtení na str. 60

-Do sešitu přepiš ze str. 60 věty začínající M a N  (5 řádků)

 

Matematika

-Tvoř příklady v 1. cvičení:

http://rysava.websnadno.cz/matematika_1.roc/do10_1.htm

 

-Vypočítej 5 cvičení. Doplň číselné řady, porovnej čísla, dopočítej, doplň rozklad čísel:

http://rysava.websnadno.cz/matematika_1.roc/plusaminus1_do10.htm

 

Prvouka:

-Zopakuj si třídění odpadu:

https://www.mladsi.tonda-obal.cz/?utm_source=rodice

 

zjistit více

Druháci - procvičování a úkoly č.8

Druháci - procvičování a úkoly č.7

Milí druháci, moc Vás zdravím. Doufám, že jste si pěkně užili víkend. Dnes 30.3. Vám posílám větší množství úkolů, protože je to práce na celý tento týden. Tak, s chutí do toho a půl je hotovo!

Český jazyk

-Čtení – slabikář str. 58, 59

-Přepis – str. 59 článek nahoře. Přepsat psacím písmem pouze věty začínající písmenkem M.

-Podívejte se na pohádku „O třech prasátkách“

https://www.youtube.com/watch?v=Vg8RYrZFEnk

Pamatujete si, o čem pohádka vypráví? Jaká tam vystupují zvířátka?  Které je nejchytřejší a proč? Nakreslete děj pohádky. Nejméně 5 obrázků jdoucích po sobě. Pamatujete si, jak jsme tvořili dlouhou pohádku o tom, Jak pejsek s kočičkou myli podlahu? Tehdy jste měli obrázky vytištěné a za úkol jste je měli vybarvit, poskládat podle děje a obrázky nalepit na papír. Nyní si obrázky musíte nakreslit sami. Už se na vaše výtvory těším. Kdo ji bude mít nejdelší? Přemýšlejte o tom, jak se staví dům. Z čeho je postavený ten váš?

-Umíte nakreslit domeček jedním tahem? Zkuste to.

 

-Naučíme se novou básničku:

Stromy

Jiří Žáček

Vzduch a slunce stromům stačí,

vodu pijí ze země,

kolébají hnízda ptačí,

šeptají si tajemně.

Možná, že mi tiše poví:

Neboj se a pojď k nám blíž.

Celý svět je pohádkový,

víš?

 

-Zde si zopakujte skládání slov a pohrajte si s písmenkem M

http://rysava.websnadno.cz/cteni_1.roc/sloz_slovo1.htm

http://rysava.websnadno.cz/cteni_1.roc/pismenom2.htm

 

 

Matematika

-Přepiš do sešitu a vypočítej:

8 + 2 =                     9 – 3 =                     8 – 5 =

0 + 7 =                     5 – 5 =                     2 + 7 =

5 + 4 =                   10 – 7 =                     3 + 4 =

2 + 6 =                     3 – 0 =                     9 - 7 =

Výsledky, které jsou menší než číslo 5, vybarvi zeleně.

 

-Slovní úlohy. Ke každé slovní úloze vytvoř příklad, napiš ho do sešitu a vypočítej:

1) Otík dostal od maminky 10 korun a šel nakoupit. V obchodě si koupil jablíčko za 7 korun. Kolik korun mu zbylo?

2) Na zahradě rozkvetlo 6 sedmikrásek. Před domem další 3 sedmikrásky. Kolik jich je dohromady?

3) Anička viděla na louce 5 krásných motýlků. Než je stihla ukázat mamince, 3 motýlci odletěli. Kolik motýlů zbylo?

 

-Zde si procvičte: ČÍSELNÉ ŘADY

                          ODČÍTÁNÍ -příklady typu 10 - ? = 5

https://www.onlinecviceni.cz/exc/pub_list_exc.php?action=show&class=1&subject=Matematika&search1=08.+%C4%8C%C3%ADseln%C3%BD+obor+0%E2%80%9310#selid

 

Prvouka

-Nakreslete, jak vypadá Váš běžný den (vstávání, hygiena, snídaně...)

 

zjistit více

Druháci - procvičování a úkoly č.6

Dobrý den, milí druháci. Posílám pár úkolů.

Český jazyk

- Slabikář strana 53. Přečtěte celou stránku. Potom ještě jednou článek o zubech (v horní části stránky 7 řádků). Přepište do sešitu psacím písmem ty věty, které začínají písmenem A. Říkali jsme si, že věta začíná velkým písmenem a končí například tečkou.

- Přemýšlejte, která slova ještě začínají písmenkem A. Porozhlédněte se doma. Najdete něco, co začíná písmenkem A? Kdo najde, nakreslí.

 

Matematika:

- Porovnejte tato čísla. Čísla přepište do sešitu a doplňte mezi ně znaky ˃ ˂ =

10    6

0    3

5    5

8    6

7    1

2    0

 

- Další úkol zní: Porovnejte výsledky příkladů na řádku. To znamená, že nejprve vypočítáte dva příklady, které se nacházejí vedle sebe na řádku, a potom porovnáte, který výsledek je větší. Mezi příklady doplníte znak ˂ ˃ nebo = . Vše napište do sešitu

Příklad:  8 – 5 = 3    ˂    6 – 2 = 4     ( výsledek 3 je menší než výsledek 4, proto je použit znak ˂)

1 + 9 =                2 + 5 =

9 – 4 =               10 – 10 =

3 + 3 =                0 + 6 =

7 – 7 =                7 + 3 =

4 + 5 =                5 – 4 =

   

Práci zdar. Ať se Vám daří. Přeji pěkný víkend. A ještě jedno upozornění: Od pondělí 30. 3. se bude učivo zadávat jen 1x týdně, a to vždy v pondělí na celý týden.

zjistit více

Druháci - procvičování a úkoly č.5

Dobrý den, milí druháci. Moc Vás zdravím. Doufám, že se Vám daří dobře a zdravíčko Vám slouží. Posílám opět několik úkolů k procvičení:

 

Český jazyk

 • Nezapomínejte každý den číst.
 • Procvičíme si písmenka, která se ráda pletou.  Přepište psacím písmem:

bum    dům    buben    bubák    dál

basa    zuby    duby   dudák    balík

 

Matematika

 • Doplňte číselnou řadu:

3, _ ,5 , _ ,7

6, 7, _  ,  _ , 10

0, 1, _  , _  , 4

10, 9, _ , 7, _

8, _ , 6, _ , 4

6, 5, _ , 3, _

 

 

 • Vypočítejte:                                                 

3-0=                                  7-4=

10-9=                                5+2=

9-6=                                  8-3=

5-2=                                  0+10=

0-0=                                  5-0=

            

 • Pamatujete si, jak vypadá čtverec? Co jsme si o něm říkali? Má všechny stany stejně dlouhé. Projděte byt, porozhlédněte se a hledejte věci, které mají tvar čtverce. Tři věci nakreslete J

 

 

Prvouka

 • Paní učitelka Vám posílá k procvičení básničku:

To jsou prsty,

to jsou dlaně,

mýdlo s vodou patří na ně.

A po mýdle dobré jídlo

a po jídle zase mýdlo…

 

 

zjistit více

Druháci - procvičování a úkoly č.4

Milí druháci,

doufám, že jste si o víkendu řádně odpočinuli. A nyní již HURÁ DO PRÁCE!

Všechny úlohy budu uvádět zde v textu, protože někteří z Vás se k přílohám nedostanou.

Tak tedy:

 • Stále trvá sledování ČT2 v 9 hod. pořadu UčíTelka
 • Každé pondělí si povídáme o tom, jak jsme prožili víkend. Tentokrát se to dozvím z vašich obrázků. Prosím, nakreslete, co jste dělali o víkendu.  A připište datum 21.-22.3.

 

Český jazyk

 • Čtení (článek  na str. 50-68)
 • Přečíst text psaný psacím písmem na str. 120.
 • Opsat  str. 120 do sešitu nebo na papír.

 

Matematika

 • Opiš do sešitu nebo na papír a vypočítej:

9 – 5 =          7 + 3 =          8 – 0 =          2 + 6 =          0 + 4 =          10 – 8 =          6 - 4 =

 

3 + . = 8          7 + . = 7          2 + . = 6          4 + . = 9          0 + . = 8         2 + . = 5

 

                                        http://matematika.hrou.cz/c/1.trida

     

Prvouka

 • Podívejte se, jak to chodí na jaře u ptáčků:

https://decko.ceskatelevize.cz/co-se-deje-kolem-nas       vlaštovka Vlaďka

https://decko.ceskatelevize.cz/frnk-z-hnizda

 

 

zjistit více

Druháci - procvičování a úkoly č.3

Druháci - procvičování a úkoly č.2

Milí druháci, moc Vás zdravím a posílám nové úkoly.

Matematika

Stále si procvičujte počítání na školákově. Je tam toho mnoho. Počítejte příklady pro 1. třídu, nejlépe Počítáme do 10. https://skolakov.eu/matematika-1-trida/scitani-a-odcitani-do-10

Pokud máte doma deskovou hru „Člověče, nezlob se“, využijte z ní  kostky. Házejte dvěma kostkami a skládejte příklady tak, jak to děláme ve škole. 6 příkladů i s výsledky zapište do sešitu. A také dalších 6 na porovnávání (><=). Pamatujete si, co jsme si o tvaru kostky říkali? Jak se nazývá? Válec, krychle nebo kvádr? Projděte byt a podívejte se, co vše doma v tomto tvaru najdete. Potom 2 věci nakreslete.

 

Prvouka

S paní učitelkou jste probírali jarní květiny. Posílám Vám pár hádanek. Jsou očíslované. Do sešitu si napište vždy číslo hádanky a nakreslete k němu odpověď. Tak hádejte. Co je to?

 1. Malá kytka celá bledá ze sněhu ven cestu hledá. Při teplotě na nule rozkvétají ...
 2. Na nevelkém stonečku spousta žlutých zvonečků. Každý z nich má k jaru klíč. Copak je to? ...
 3. Každý na to kouká, civí. Na jaře se dějí divy – rozkvete vždy jeden pán. Víte který? ...
 4. Kdo se dívá do zahrady? Kdo tě hřeje u vody? Kdo tě hlídá s kamarády? Zlatá koule z oblohy.

 

A ještě Vám posílám jeden odkaz. Podívejte se na pořad o přírodě „Kam chodí včelka.“ https://decko.ceskatelevize.cz/moje-zahradka

 

 

 

Český jazyk

 

Každý den čtěte. Najděte si jakýkoli článek ve slabikáři mezi stranou 50 a 68. Rodiče Vám s vyhledáním určitě pomohou. 3x si článek přečtěte, abyste si to řádně natrénovali, a pak ho přečtěte mamince, babičce, tatínkovi nebo dědečkovi. Tak, jak Vám čtu ve škole pohádku já.

 

Dále si opakujte čtení psacího písma na straně 119.

 

A ještě tato úloha:

 

 

 • Přečti tato slova a vytleskej slabiky:

 

 Máša   tabule   pes   koleje   voda   naše   zívat    úkol   pojede   koza   písek   ulice   tele    zelí   cibule   sele   umýt

 

 • Slova přepiš do sešitu psacím písmem.
 • V přepsaném textu podtrhni zvířata zelenou pastelkou.
 • Zvířata nakresli na papír nebo na nový list v sešitě. Nakresli je menší, aby se na obrázek vešlo všechno.
 • K těmto zvířatům vyjmenuj samce, samici, mládě (tak, jak to říkáme, když ve škole házíme zvířátkovou kostkou). Dokresli je, ať zvířátkům na obrázku není smutno.
 • Nakresli jim krmení. Co tato zvířata žerou? A máme z nich nějaký užitek? Kde žijí? Nakresli jim příbytek. Dej si záležet. Už se na obrázky moc těším J

 

 

 

 

Doufám, že Vás úkoly budou bavit a půjdou Vám pěkně od ruky. Nezapomeňte doma pomáhat rodičům. Jak? To můžete zjistit na:  https://decko.ceskatelevize.cz/mistr-e     O tom, jak pomáhat.

 

 

 

zjistit více

Druháci - procvičování a úkoly č.1

Dobrý den, druháci.

Zdravím Vás. Vzhledem k tomu, že se nějaký čas nebudeme moci spolu setkávat ve škole, budu Vám zadávat úkoly zde. Bylo by dobré, kdybyste si na tyto úkoly zavedli sešit. Pokud nemáte, pište na papíry. Ale vše si uschovejte. Až se spolu uvidíme ve škole, všechny úkoly si zkontrolujeme. První úkol zněl: Kdo má možnost, dívá se na pořad UčíTelka. Tento úkol stále trvá. Další najdete pod tímto článkem. Pozdravuje Vás Turbo- šnek a Eliška. Mají se dobře. O hrášek se nebojte, vzala jsem ho domů. Pěkně roste. Posílám Vám fotku. Mějte se hezky.

A nyní úkoly:

 1. Kdo má možnost- dívat se každé ráno ve všední den od 9 hod. na ČT2 na pořad UčíTelka. Sledovat tu část, která je určena pro první třídu- cca půl hodiny.
 2. Číst ve Slabikáři stranu 68 a stranu 118 - je to opakování.
 3. Najít v bytě 5 věcí, které začínají písmenkem K. Věci napsat nebo nakreslit.
 4. Procvičovat matematiku na   https://skolakov.eu/matematika-1-trida
 5. Pomáhat rodičům a prarodičům a povídat si s nimi :-)
zjistit více

Naše princezny

Před prázdninami jsme si užili školní karneval, na který jsme se velmi těšili a také pilně připravovali. Zahráli jsme spolužákům z prvního stupně pohádku Dlouhý, Široký a Bystrozraký. Pohádka to byla veselá, neboť jsme ji pojali po svém a moderně. Princ měl v obrazárně na výběr spoustu krásných princezen. Kterou byste si vybrali Vy?

zjistit více

Angličtina v tandemu s 5.A

Green, blue, red... učíme se anglicky v tandemu s 5.A.

zjistit více

Hejtmanská výzva

Plníme výzvy Hejtmanova poháru. A jaký byl úkol? Vyrobit POHÁR. Do práce jsme se vrhli s chutí a nadšením.

zjistit více

Pracovní vyučování u druháků

Pracovky nás moc baví a máme z nich spoustu krásných výrobků:)

zjistit více

Sportování v lednu

Jako dárek k vysvědčení jsme měli dne 30.1.2020 sportovní akci Den pro zdraví v Městské hale. Vyzkoušeli jsme si různé aktivity a nakonec jsme si v hale také rozdali výpis vysvědčení.

zjistit více

Předvánoční čas u nás

Krásný předvánoční čas jsme si dokázali náležitě užít. Pracovali jsme na úklidu a výzdobě třídy. Navštívili jsme kino  a koncert, potom jsme už všemi smysly vnímali kouzelnou atmosféru blížících se Vánoc .

zjistit více

Ve školní kuchyňce .....

Nezahálíme. Navštivili jsme školní kuchyňku a pustili jsme se do pečení vánočních perníčků. Práce nám šla pěkně od ruky. Hnětení těsta, vykrajování, pečení, zdobení - vše jsme zvládli na jedničku. A což teprve ochutnávání.......

zjistit více

Na mikulášské besídce

Mikulášská besídka byla ve čtvrtek 5. prosince . Moc jsme si to užili, neučilo se , jen se zpívalo, tančilo a soutěžilo. Po tom všem ještě přišla na řadu  Čertovská pohádka. Další náš super den ................

zjistit více

Druháci a recyklohraní

Ve čtvrtek jsme se zúčastnili akce  Recyklohraní na naší škole. Dokazovali jsme , že víme, jak třídit odpad. 

zjistit více

Na návštěvě ve Sluníčku

V úterý jsme se sešli s dětmi z přípravné třídy a 1.třídy. Společně jsme soutěžili, zpívali a hrali si ......

zjistit více

Výlet do lesoparku

Slunečný podzimní  den a naše učení v přírodě. Společně s ostatními jsme navštívili Lesopark Horka.  Moc jsme si to všechno užili  a domů jsme se vraceli unavení a spokojení.

zjistit více

Druháci a "72 hodin"

Dnes jsme se společně s prvňáky vydali na další uklízecí výpravu.  Po cestě jsme moc odpadků nenašli, tak jsme si zopakovali dopravní značky a poznávali jsme stromy. Čeho jsme našli hodně  - muchomůrek , ale ty jsme nesbírali, jen jsme si je pořádně prohlédli. Podzim je opravdu krásně barevný.

zjistit více

Jdeme na to .....

Dnešní akce: Ukliďme Česko. Společně s 1. třídou jsme se dnes vypravili po okolních hřištích zjistit, zda tam není nepořádek.  Uklízeli jsme a také jsme si užili na prolézačkách a houpačkách.

zjistit více

Začínáme ve druhé třídě

Na tento den jsme se těšili, už jsme druháci. Přivítala nás nová třída i nová paní učitelka třídní. Tak hurá do práce.

zjistit více

Školní rok za námi.

Vysvědčení už máme a teď ........ hurrrááááá   máme prázdniny. Tak nezapomeňte! V září na shledanou, ale už ve 2.třídě.

zjistit více

Pracujeme a výletujeme ...

Nejdříve jsme nasázeli a naseli. Konečně se můžeme pochlubit, co jsme vypěstovali. Když vyrážíme někam na výlet, tak to s námi takhle vypadá .......

zjistit více

Příprava na olympiádu ....

Ve středu 19.6. 2019 jsme byli u přehrady, kde se konal  OLYMPIJSKÝ  BĚH  žáků naší školy.  Ještě hodně tréninku a třeba někdo pojede na tu opravdovou.  Nejrychleji běžel Zdenda, ale vítěz byl každý, kdo proběhl nebo i  prošel cílem ........

zjistit více

Sport a my.

V naší škole  byl dnes sportovní den . Přivítali jsme hosty, kteří pro nás celé dopoledne připravili. Na hřišti jsme házeli a běhali.

Ve škole pak besedovali se sportovcem-reprezentantem, který nám prozradil, že už má 180 medailí z plavekých závodů

Za naše výkony jsme dostali diplom a dárek. Všichni společně  jsme se vyfotografovali.

zjistit více

Výprava do ZOO

Vypravili jsme se  tramvají do ZOO v Liberci. Vše jsme stihli - koupání slonů, krmení lachtanů, prohlédnout si spoustu zvířátek  a hlavně také svačinu.

Jen nás zamrzelo, že některé klece jsou opravovány a prázdné, ale bude to tam moc pěkné. Dostali jsme zmrzlinu, byla vanilková . 

Domů jsme se vraceli unavení, ale spokojení. Výprava se vydařila.

 

zjistit více

Náš záhonek.

Dnes jsme si upravili náš záhonek. Zasadili květiny, naseli hrách a řekvičky  a teď už budeme čekat ....... uvidíme, co nám vyroste.

zjistit více

Naše hraní .

Vyrobili jsme si hru a pak jsme si jí s chutí zahráli. Je o třídění odpadů a ochraně přírody. Splnili jsme úkol.....

zjistit více

Přání maminkám

V neděli budou mít svátek všechny maminky. Připravili jsme jim přání. Všichni jsme už dokázali napsat, že je máme moc rádi a podepsat se . Určitě se jim to bude líbit a bude to i překvapení.

zjistit více

Poznávej a chraň

... soutěž jednotlivců ve znalostech o přírodě v rámci projektového dne ke DNI ZEMĚ  prověřila naše znalosti, ještě se musíme hodně učit.  Čekalo nás plnění společných úkolů, s těmi jsme se vypořádali dobře. Víme, že je nutné chránit přirodu - třídit odpad, šetřit energie - vodu, světlo, neznečišťovat okolí. 

zjistit více

Čarodějnický rej

Čarodějnice letos rejdily u kamarádů z přípravné třídy. Uvařili jsme kouzelný lektvar, pochytali pavouky, tancovali a zpívali, také došlo na soutěžení a létání na koštěti. Bylo to supeeer. 

zjistit více

Svátky jara .....

Před námi jsou svátky jara a s nimi velikonoční prázdniny. Své tvoření jsme zaměřili na slepičky, kuřata, ptáčky a hlavně jsme vytvořili přání  - nejenom našim doma - přejeme všem   Veselé Velikonoce

zjistit více

Péče o zdraví

Jíme opravdu zdravě? Tuto otázku nám dnes přišla pomoct vyřešit paní lektorka ze ZDRAVÉ PĚTKY. Nejdříve jsme posloouchali, odpovídali na otázky a pak nás čekalo několik praktických úkolů. Nejlepší byl poslední, vyrobili jsme si zeleninový špíz a pak ho snědli. Za odměnu jsme dostali samolepku. Už víme ,jak na to ......budeme pít vodu a jíst hodně ovoce a zeleniny.

zjistit více

A je tu jaro .....

Rádi malujeme a tvoříme. Zapojili jsme se do projektu "Voda pro všechny". V divadle jsme viděli "Kočičí hru" .  

Jaro vítáme barevnými ptáčky a dnes jsme vyráběli králíky. Představujeme něco málo z naší tvorby..........

zjistit více

Vzhůru do vesmíru.......

Dnes jsme měli karneval a pořádně jsme si to užili. Do tělocvičny přiletěli mimozemšťané z různých planet a pak už se jen tančilo 

a soutěžilo. Letíme do vesmíru ........hurááááá  . Lepší je, že máme před sebou týden jarních prázdnin.

zjistit více

Soutěžíme .......

Pilně jsme trénovali skládání puzzlí. Dnes jsme  v soutěži byli velmi úspěšní.  

zjistit více

Zima u nás .....

V zimě u nás nespíme. Zapojili jsme se do soutěže  O hejtmanův pohár  , hodně jsme fandili ostatním,

ale také jsme startovali . Moc bychom chtěli, aby naše škola zase zvítězila v Libereckém kraji.

Malujeme a tvoříme, práce vystavujeme  na nástěnkách .  Všichni už píšeme perem.....

zjistit více

Přání......

Prosinec u nás.........

Zpívali jsme koledy - ve škole na schodech. Koncert žáků ZUŠ se nám moc líbil. Vánoční kino bylo super.
Ve třídě máme stromeček. Na výstavku jsme přidali přání, adventní věnec a svícínek. Tvoříme vánočně a zimně.
Těšíme se na vánoční diskotéku. zjistit více

Náš zástupce na návštěvě.

Naši školu navštívili papoušci. Také my jsme měli mezi diváky svého zástupce. zjistit více

Mikuláš s čertem

My se čerta nebojíme, protože my nezlobíme ..... zjistit více

Podzim u nás

Sklidili jsme úrodu. Zúčastnili se důležitého závodu - prohráli jsme, ale budeme trénovat a za rok uvidíte........smile zjistit více

Říjen v naší třídě......

Vypravili jsme se do divadla, Křemílek s Vochomůrkou se nám moc líbili. Uklízeli jsme,tentokrát kolem školy. Vyráběli jsme a malovali - podzim je krásně barevný.Udělali jsme si papírové rakety a závodili, foukání nám moc nešlo, musíme trénovat. Učíme se písmenka a počítáme .......... zjistit více

Září v 1.třídě

Je září a my se pilně učíme. Vyrobili jsme svou dýni na výstavu a pracovali jsme při akci "Ukliďme Česko" společně s ostatními. zjistit více

Začali jsme

Jsme připraveni ........

Základní škola
Jablonec nad Nisou
Liberecká 1734/31
Příspěvková organizace
IČ: 60254190
Identifikátor datové schránky: h6wmmxa
Kontakt