Související informace
Novinky / Aktuality

Zima je

Zima je, zima je, každý se raduje. To je název říkanky, kterou jsme se tento týden ve škole naučili. A my si zimu opravdu užíváme, ať už na vycházkách nebo při bobování.

zjistit více

Místo besídky

Vážení rodiče,

závěr roku je většinou vyhrazený pro setkávání a bilancování. Letošní rok byl plný neočekávaných a ne vždy příjemných událostí a naopak mnoho těch, na které jsme se těšili, nemohlo proběhnout. Omezení se dotkla i tradičních školních akcí.
Místo obvyklé besídky jsme si pro vás připravili alespoň krátký pozdrav formou videa.

Všem vám přejeme klidné prožití vánočních svátků a vše dobré do nového roku.

Učitelky i děti ze třídy E

 

                      

zjistit více

Levandulový dárek

Dárky nemusí o Vánocích nosit jenom Ježíšek. My jsme také ve škole vyrobili malý dáreček pro rodiče.

zjistit více

Kdo má dnes svátek?

Kdo noci upije, ale dne nepřidá? Ano, je to Lucie a my jsme té naší popřáli k jejímu svátku všechno nejlepší.

zjistit více

Mikulášská tradice dodržena

Letos jsme opravdu nevěděli, jak to s mikulášskou návštěvou dopadne... Byli jsme proto moc rádi, když Mikuláš se svými pobočníky - andělem a čertem-  opravdu dorazil.
A protože v naší třídě jsou samé hodné děti, čert odešel s prázdnou, zato děti se mohly radovat z balíčku s dobrotami.

zjistit více

Střípky z vyučování

Po podzimním distančním vyučování jsme zpátky ve škole. Co všechno při vyučování děláme? Náplň je velmi různorodá. Nahlédněte k nám do třídy.

zjistit více

Pondělní zadání

Dnes je venku ošklivo a tak se trochu rozhýbeme alespoň doma. Protáhněte se na známou říkanku Hlava, ramena a procvičte si prsty s medvídkem. Odkazy jsem vám poslala mailem.   

                                                                       

zjistit více

E druhý týden distančně

Tento týden se při distanční výuce budeme věnovat mimo jiné tématu Protiklady. Odevzdání vypracovaných úkolů z minulého týdne a předání nových materiálů a pomůcek proběhne v úterý v avizovaném čase ve škole. Těšíme se na setkání s vámi.

                                                                           

zjistit více

Distanční výuka ve třídě E

Počínaje pondělkem 2. 11. přechází také speciální školy na distanční způsob výuky. Na způsobu komunikace mezi rodinou a školou a také na předávání úkolů jsme se individuálně dohodli. Podrobně budete ještě informováni mailem.

Děkujeme za spolupráci a trpělivost
Třídní učitelka Lucie Plešáková a asistentka Petra Popelková

zjistit více

72 hodin trochu jinak

V úterý jsme se vybavili ochrannými pomůckami, pytli na odpadky a v rámci projektu 72 hodin jsme se vydali uklidit okolí naší školy od poházených odpadků. Letos jsme si pro tuto akci připravili ještě něco navíc - pomalovali jsme kamínky, ozdobili je logem projektu a ukryli v okolí naší školy. Tak až půjdete na procházku kolem přehrady, můžete hledat.

zjistit více

Malování kamínků

Naše škola se každoročně účastní některých akcí, zaměřených na respekt vůči prostředí, ve kterém žijeme. Jednou z nich je projekt 72 hodin. Pro tuto příležitost jsme malovali kamínky s logem projektu.

zjistit více

Chystáme si svačinku

V pátek jsme si ve škole připravili moc dobrou svačinku. Upekli jsme si totiž bramboráčky. Naše aisitentka Petra nám ze svojí zahrádky přinesla domácí brambory. Oloupali jsme je, nastrouhali, dochutili a usmažili. Všem nám moc chutnalo :-)

zjistit více

Pozimní dýňové tvoření

Jabloneckého dýňobraní se již tradičně účastní také naše škola. V úterý jsme se šli na vystavené dýně podívat.

zjistit více

Výuka zahájena

Naše třída sice zatím ještě není v plném počtu, ale to nám nebrání zahájit výuku v novém školním roce. Složení třídy je stejné jako loni, takže můžeme hezky navázat tam, kde jsme loni skončili. Všichni si přejeme, aby tento školní rok proběhl v klidu a bez mimořádných opatření :-)

zjistit více

Zítra začínáme

Vážení rodiče, milé děti,

všechny vás moc zdravíme na konci prázdnin. Zítra se poprvé sejdeme v hale budovy J. Hory a to v čase od 7.45 do 8.00 hodin, který je vyčleněn pro krátkou informační schůzku naší třídy.
Dozvíte se úvodní informace a budete mít možnost podat přihlášku ke školnímu stravování a do družiny, oboje bude v provozu od 2. září.
V prvním týdnu bude výuka končit každý den v 11.40, od příštího týdne se již budeme učit podle rozvrhu.

Naviděnou zítra se těší Lucie Plešáková a Petra Popelková

zjistit více

Konec i začátek

Vážení rodiče, milé děti. Školní rok 2019/2020 zanedlouho skončí a začnou prázdniny. Kdo jste si nevyzvedl vysvědčení v pátek, nezapomeňte se pro něj stavit dnes nebo zítra v domluveném čase.
Přejeme vám všem krásné prázdniny, sluníčko a pohodu a budeme se těšit na viděnou v úterý 1. září ve škole.
Vaše paní učitelka Lucka a asistentka Petra.

                                                              

zjistit více

Léto na dohled

Milí rodiče a milé děti, tento týden je poslední úplný v letošním školním roce. Druhé pololetí bylo opravdu neobvyklé, pro vás jistě hodně náročné a máte můj velký obdiv za to, jak jste vše zvládli. Tento týden bude už zcela ve znamení léta. 

A protože k létu patří sluníčko a také rozkvetlé louky, nabízím vám malý pokus s květinami.
Budete k němu potřebovat:
- bílé květiny (sedmikrásky, kopretiny, karafiáty, růže), skleničky, vodu, barevný inkoust nebo potravinářské barvivo různých barev
Postup:
- do skleniček nalijte trochu vody a vodu v každé skleničce obarvěte potravinářským barvivem nebo inkoustem. V každé skleničce mějte jinou barvu. Poté vložte do každé sklenice s barvivem jednu květinu a několik hodin ji ponechte ve vodě. Na rostlinkách se po několika hodinách začnou objevovat stopy stejné barvy, jakou má voda.

                                                                 

 

Přeji krásné letní dny.

zjistit více

Pozvánka na výlet

Před námi je již čtrnáctý týden, kdy většina dětí sice nechodí do školy, ale přesto se – s pomocí svých rodičů – pilně učí. A protože už je léto, čas výletů, zvu vás také na jeden. Při sledování videa můžete hádat, o čem se budeme tento týden učit.

https://www.youtube.com/watch?v=X6Fz3BEpABE&t=80s

 

 

zjistit více

Doma - týden třináctý

Milé děti, také tento týden máme pro vás připraveno mnoho zajímavých úkolů. Budeme si číst a povídat na téma "Pošta". Tak nezapomeňte pravidelně kontrolovat vaši poštovní schránku!

zjistit více

Červen je tady

Čas neuvěřitelně letí a je tady poslední měsíc školního roku. A hned první den měsíce června je velmi významný. Je to Mezinárodní den dětí. Milé děti, přejeme vám k vašemu svátku, ať si užijete spoustu legrace a hezkých zážitků! A ať už zůstanete nadále doma nebo se budeme vídat ve škole, budeme mít pro vás připravené další náměty na vyučování i zábavu. Jeden nápad vidíte na fotografii.  

                                                                                          

 

 

zjistit více

K narozeninám

Měsíc květen je ve třídě E měsícem narozenin. Milá Lucko, Same a Vikinko, přejeme vám všechno nejlepší k narozeninám!
Vaše paní učitelka Lucka a Petra

 

                       

zjistit více

Poslední květnový týden

Před námi je poslední květnový týden, který je zároveň už jedenáctým týdnem mimo školní lavice. Tentokrát dostanete malou nápovědu k tomu, co bude jeho hlavním tématem.

 

zjistit více

Co nás čeká v týdnu 18. - 22. května

Milí rodiče a milé děti, tento týden se budeme zabývat dopravou. Odkazy i pracovní listy vám pošlu do mailu. Ale pro ty, kteří raději než po městě chodí bosky v trávě, mám jeden odkaz už tady.

https://mitkamjit.cz/?clanek=1042

Můžete si doma nebo venku udělat "bosochodník" a chůzí po něm stimulovat nervová zakončení v ploskách nohou. Je to velmi příjemné a zdravé, vyzkoušejte :-)

zjistit více

Týden 11. - 15. května

Čas rychle letí a před námi je již devátý týden, kdy nechodíme do školy a zdravím vás z domova. Počasí zřejmě nebude moc přát procházkám, proto vám pošlu mimo jiné nápady, jak se protáhnout doma, námět na tvoření a také pohádku.

Ve středu se můžete stavit ve škole pro věci, budeme tam s Petrou od osmé hodiny ráno.

zjistit více

Přání pro maminky

Milé maminky, přejeme vám, abyste nejen v den vašeho svátku, ale každý den prožily chvíle radosti s vašimi dětmi :-)

 

 

 

 

 

 

 

zjistit více

E - osmý týden mimo školu

Milé děti, milí rodiče, zdravím vás na počátku osmého týdne „domácí školy“. Doufám, že jste si minulý týden odpočinuli, užili si trochu kouzelné magie a že vám chutnala zelená polévka i čarodějnické prsty. 
Tento týden se ještě budeme učit o domácích mazlíčcích a hospodářských zvířatech.
Úkoly pošlu mailem každému zvlášť.

zjistit více

Týden sedmý začíná

Dobrý den, zdravím vás na začátku dalšího, už sedmého týdne, kdy se budeme učit spolu/nespolu. A protože už se všichni cítí trochu unaveni, bude tento týden zaměřený více na zábavné činnosti než na učení.

Ve čtvrtek nás čekají čarodějnice, takže se na ně budeme připravovat. Podrobné informace zašlu jako vždy mailem.

Jak se vám dařilo minulý týden, se můžete podívat v příloze.

zjistit více

E - šestý týden

Vážení rodiče, milé děti, před námi je šestý týden vyučování z domova. Tento týden se budeme učit o hospodářských zvířatech. Úkoly pošlu opět každému zvlášť mailem. Přeji hezké slunné dny.

zjistit více

Svátky jara jsou za námi

Milé děti a rodiče, je za námi prodloužený velikonoční víkend. Doufám, že i když Velikonoce byly letos jiné než obvykle, užili jste si krásné slunečné počasí.  Také tento školní týden je o trochu kratší.  Opět budeme spolu komunikovat prostřednictvím telefonu nebo mailu, kam vám zašlu nové náměty na výukové aktivity.

zjistit více

Domácí výuka, týden třetí

Je tady opět pátek a máme za sebou další týden (30.3. -3.4.), kdy jste, za pomoci svých rodičů, vypracovávali zadané úkoly doma. Jsem ráda, že mi někteří píšete, jak se vám daří. Přes víkend si od školy odpočiňte a v pondělí se znovu pustíme do práce.

zjistit více

Druhý týden doma

Vážení rodiče, milé děti. Zvládli jsme společně druhý týden domácí školy. Děkuji všem za zpětnou vazbu. Užijte si hezký víkend, odpočívejte a hrajte si. Škola na vás bude čekat zase v pondělí.

zjistit více

Týden je za námi

Dobrý den vážení a milí rodiče, první týden domácího vzdělávání je za námi. Všichni jste obdrželi mailem náměty a úkoly pro výuku doma. Těm, kteří se mi již ozvali, děkuji a ostatní ještě prosím o zpětnou vazbu, abychom individuálně nastavili způsob zadávání práce tak, aby vám co nejvíce vyhovoval. Přeji vám krásný víkend, zdraví a pohodu s vašimi dětmi.

zjistit více

Domácí vyučování

Vážení rodiče, po dobu mimořádných opatření bude výuka vašich dětí probíhat formou domácího vzdělávání. Podklady pro výuku vám budou zasílány elektronicky. Vzhledem k individuálním vzdělávacím potřebám žáků s vámi budu komunikovat jednotlivě a to prostřednictvím mailu či telefonu. Předem děkuji za spolupráci a přeji klidné dny. Lucie Plešáková

zjistit více

Dinopark v Liberci

V pátek jsme se vydali podívat na pravěké ještěry do Dinoparku. Bylo to sice trochu strašidelné, ale moc se nám tam líbilo.

zjistit více

Kdo je kdo?

Pokud se někdo přišel podívat ve čtvrtek do školy na Horovku, nevěřil svým očím. Nebyli tu žádní žáci, zato se po budově pohybovalo několik policistů, kteří honili zloděje, tančilo tu mnoho víl a princezen,
byli tu hoši od námořnictva, klauni se svými nosy a řada dalších neobvyklých postav. Uhodli jste, byl totiž karneval. Všichni soutěžili, tančili a užili si zábavné dopoledne.

zjistit více

Dvojitá oslava

V pátek byla v naší třídě hned dvojitá oslava narozenin. Kuba i Teddy mají totiž v rodném listě napsaný stejný den narození, i když každý v jiném roce.
Milý Kubo a Teddíku, přejeme vám oběma hodně radosti a spokojenosti.

zjistit více

PF 2020

Klidné prožití vánočních svátků a hodně radosti v nastávajícím roce přejí všem děti i učitelky ze třídy E.

zjistit více

Voňavý dárek

Myslíte, že dárky o Vánocích nosí pouze Ježíšek? Tak to jste na omylu... dárečky svým blízkým může dát každý a proto jsme také vytvořili drobnost pro naše maminky.
Mýdlo jsme schovali do barevné peřinky z vlny, pěkně promydlili teplou vodou a krásný dárek je hotov.

zjistit více

Vyrábíme ozdoby muzeu

V pátek jsme byli v jabloneckém Muzeu skla a bižuterie, kde jsme vyráběli jednoduché vánoční dekorace - hvězdu a vločku. Také jsme si prohlédli krásnou výstavu vánočních ozdob.

zjistit více

Předvánoční Liberec

V pondělí jsme jeli do sousedního Liberce zkontrolovat, jestli je tam všechno připravené na blížící se Vánoce. Prohlédli jsme si vyzdobené náměstí s vánočním stromem, v radnici jsme navštívili výstavu Vánoce očima dětí, kde jsme se inspirovali spoustou hezkých výtvorů. Před budovou radnice jsme ještě obdivovali skleněný Betlém - netradiční krásnou instalaci. No a před cestou zpět do školy jsme se ještě stihli zastavit v jednom - u dětí velmi oblíbeném - občerstvení na svačinu :-)

zjistit více

Sušená jablíčka

Pustili jsme se do výroby tradiční staročeské zimní dobrůtky - jablečných křížal. Celá třída krásně voní sušícími se jablíčky a my už se na ně moc těšíme.

zjistit více

Mik Mikuláš

Na letošní návštěvu Mikuláše s andělem jsme se důkladně připravili. Nakreslili jsme obrázky, naučili jsme se básničku a hlavně jsme byli všichni hodní.  
Také se to vyplatilo, čert si nikoho s sebou do pekla neodnesl a všechny děti dostaly od Mikuláše balíček s dobrotami.

zjistit více

Skleněný svět

Naše město je po celém světě známé výrobou skleněné bižuterie. Vyrazili jsme do prodejny Jablonexu, abychom se pokochali pohledem na skleněnou krásu.

zjistit více

Poznáváme zvuky

Multikulturní výchova – Vietnam

Ve středu a ve čtvrtek se konal projektový den Multikulturní výchovy, tentokrát na téma „Vietnam“.  Dozvěděli jsme se řadu informací o této zemi, její přírodě i kultuře.
Viděli jsme exotické hudební nástroje s tajemnými názvy Erhu a Hulusi, přišel nás navštívit vietnamský manželský pár a dokonce dorazila i věhlasná kuchařku paní Hai-Shu, která nám uvařila výtečné jarní závitky.

zjistit více

Projekt 72 h

V pátek proběhla tradiční akce, zaměřená na péči o životní prostředí.
Ani letos nebyla při úklidu okolí naší školy nouze o pěkné "úlovky".

zjistit více

Škola v přírodě

Vyučování mimo školní budovu máme rádi. Dnes jsme se vypravili kousek za Jablonec – do Janova. Měli jsme možnost pohladit si kočku s koťaty, pejska a ti nejodvážnější také želvu. Zopakovali jsme si, co na podzim uzrává v zahradě. A samozřejmě že nechybělo ani hřiště s průlezkami a houpačkami.

zjistit více

Kdo bydlí v lese?

To už víme po pondělní výuce Lesní pedagogiky. I když skutečná zvířata jsme vidět nemohli, mohli jsme si alespoň sáhnout
na různé kožešiny, prohlédnout si rohy či paroží, porovnat zvířecí stopy a také jsme si vyrobili krásný přívěšek na krk.

zjistit více

Strašidel se nebojíme

… a proto jsme se letos pustili do výroby strašidelné dýně. V pátek jsme se šli na všechny vystavené dýně podívat do města.

zjistit více

Poznáváme okolí Jablonce

Dnes jsme vyrazili na výlet mimo Jablonec. Jeli jsme do Rychnova, kde bydlí naše asistentka Petra.
Nejprve jsme se seznámili s jejich štěňátkem - Ellie - která nám předvedla, jak je šikovná a co už se všechno naučila.
Myslím, že zanedlouho by k nám mohla směle jezdit na canisterapii. Potom jsme paní asistentce trochu vyplenili zahrádku
a před návratem do školy jsme si ještě chvíli pohráli na hřišti. No uznejte, že se máme prima :-)

zjistit více

Nejdříve práce, potom zábava

V pátek jsme se opět připojili k velkému úklidu. Sbírali jsme odpadky cestou na hřiště
a také na hřišti, kde jsme si potom za odměnu pohráli.

zjistit více

Silnice není hřiště

Silnice není hřiště, praví známé úsloví. My jsme ale dnes byli na silnici, která byla současně i hřištěm a to hřištěm dopravním. 
Učili jsme se, jak se chovat bezpečně na chodníku, jsme-li chodci, procvičili jsme si znalost některých dopravních značek
a potom jsme trénovali jízdu na koloběžce – samozřejmě tak, abychom neporušili žádné dopravní předpisy.

zjistit více

První týden nového školního roku končí

S novým školním rokem nastaly také změny ve složení naší třídy. Vzájemně se seznamujeme a poznáváme.
Také využíváme hezkého počasí a vyrážíme mimo školní budovu.

zjistit více

Výprava na Žižkův vrch

Konec školního roku jsme si zpestřili výletem do lesoparku na Žižkově vrchu.
Krásně jsme si pohráli, ale také zaposilovali.

zjistit více

Výlet na Pěnčín

Ke konci školního roku patří neodmyslitelně školní výlety. My jsme se vydali na Kozí farmu Pěnčín.
Zopakovali jsme si naše vědomosti o domácích zvířatech, dali si v občerstvení dobrotu a chvilinku pohráli na hřišti.

zjistit více

Soutěžní dopoledne

Při příležitosti Dne dětí proběhlo v pátek na Horovce dopoledne plné zábavných soutěží.

zjistit více

Hmyzí pozorování v lese

Sladký Den dětí

Svátek dětí jsme si osladili návštěvou cukrárny.

zjistit více

Návštěva ZOO

V pátek jsme navštívili libereckou zoologickou zahradu.  Moc se nám tam líbilo.
Počasí se konečně umoudřilo a bylo vidět, že nejen my, ale i zvířata si užívají hezký den.

zjistit více

Další oslava narozenin

Opět jsme v naší třídě slavili narozeniny.  Gratulujeme Samovi a přejeme mu hodně radosti a dobré nálady :)

zjistit více

Malí zahradníci

Nejlepší zelenina je taková, kterou si sami vypěstujeme.

zjistit více

Lucka má narozeniny

Z Lucky už je velká slečna. Přejeme jí všechno nejlepší k narozeninám.

zjistit více

Učení v přírodě

Dnes jsme se učili venku. Neodradilo nás ani chladnější počasí a vyrazili jsme za přehradu.
Zde jsme se dozvěděli zajímavé informace o zvířatech, která žijí v lese, prohlédli si kožešiny  
a  paroží některých zvířat. Vyrobili jsme si paletku z lučních květin a také vyzkoušeli chůzi
v lesním terénu podél nataženého lana.

zjistit více

Blíží se Čarodějnice

V pátek jsme si v rámci blížících se „Čarodějnic“ opékali na školní zahradě buřty.

zjistit více

O rok starší

Vojta měl minulý týden narozeniny. Přejeme mu všechno nejlepší!

zjistit více

Vyséváme semínka

Dnes jsme vysévali semínka, abychom mohli pozorovat růst rostlin. Budeme je zalévat a až rostlinky povyrostou, přemístíme je ven na zahradu.  Držte nám pěsti, aby nám vyrostly nejen krásné afrikány, ale také dobré kedlubny.

zjistit více

Chceme jíst zdravě

Včera nás navštívila s programem Zdravá 5 paní z Nadačního fondu Albert. Dozvěděli jsme se něco nového o tom, které potraviny nám prospívají a které naopak škodí. Na závěr  jsme si připravili ke svačince zeleninový špíz.

zjistit více

Tvoření v Muzeu skla a bižuterie

Včera jsme se vydali do jabloneckého Muzea skla a bižuterie. Přestože jaro teprve nesměle ťuká na dveře, my jsme se pustili do předvelikonočního tvoření a vyrobili si hezké vitráže.

zjistit více

Terapeutické dopoledne

Ve středu proběhl na budově J. Hory Terapeutický den. Na čtyřech stanovištích si děti postupně vyrobily malou svačinku,

zazpívaly si, procvičily si své pohybové dovednosti a vytvořily keramickou kočičku.

Všem děkujeme za krásně připravené aktivity.

zjistit více

Cirkusový karneval

V pátek se u nás ve škole konal karneval. K vidění zde byli rozliční kejklíři i roztodivná zvířata. A hlavně všichni soutěžili, tančili a užili si hezké dopoledne.

 

zjistit více

Soutěž ve skládání puzzle

Vojta se letos opět zúčastnil soutěže ve skládání puzzle. Gratulujeme ke krásnému druhému místu!

zjistit více

Kubovi je 12 let

Kuba oslavil dvanácté narozeniny. Přejeme mu všechno nejlepší :-)

zjistit více

Chystáme si svačinu

Dnes nám maminky nemusely dávat do školy svačinu, uvařili jsme si totiž pudink.

zjistit více

Krmení pro ptáčky

Děti mají ze sněhu radost, ale zvířata často v zimě nemohou nalézt nic k jídlu. Proto jsme vyrobili ptáčkům krmení.

zjistit více

Užíváme si sníh

Letošní bohatá sněhová nadílka láká k zimním aktivitám. My jsme se vydali bobovat k přehradě.

zjistit více

Sněhuláci pro Afriku

Lucie mají svátek

Všechno nejlepší Lucce k svátku přeje nejen paní učitelka stejného jména, ale i všichni ostatní ze třídy. zjistit více

Tradiční Vánoce v Ekocentru

Zimní krmení lesních zvířat

Keramické svícny

V pátek jsme zdobili naše vánoční keramické svícny.
Moc se těšíme na hotové výrobky :-) zjistit více

Za zvířaty do lesa

Dnes jsme se vydali do lesa ke krmelci, abychom zvířatům
donesli nějaké dobroty. zjistit více

Mikulášská návštěva

Ani letos na nás Mikuláš s čertem nezapomněli.Děkujeme jim za milou návštěvu a dárečky. zjistit více

Keramická dílna

K Vánocům u nás ve škole už tradičně patří výroba keramiky. zjistit více

Vánoční tvoření

Ve čtvrtek jsme se opět vydali do jabloneckého Muzea skla a bižuterie.
Vyráběli jsme jednoduché ozdoby na vánoční stromeček. zjistit více

Červená, bílá, modrá – V barvách republiky

Divadlo

V pondělí jsme byli v divadle na krásném představení
s názvem Cirkus Unikum. zjistit více

Projektový den – Evropská unie

Po modré a žluté

Letošní prodloužený podzim přeje výletům do přírody.Využili jsme toho a vyjeli do Bedřichova.Cestou na Královku jsme hledali modré značky, abychom se v lese neztratili. Když jsme vyšplhalina kopec, čekala nás dobrá svačina a zábava na hřišti. Také jsme viděli dost zvířat a kdo nevěří,že v Jizerkách žijí i velbloudi, ať se tam zajede podívat.Dolů po žluté už to bylo kousek na autobus a hurá zpátky do školy.
zjistit více

Pečeme palačinky

V pátek si nikdo z naší třídy nedonesl svačinu. Ne, nezapomněli jsme ji doma. Upekli jsme si totiž svačinu ve škole a byla to opravdu dobrota!
zjistit více

Projekt 72 hodin

Čas dýní

Dnes jsme vyrazili do města, abychom se podívali
na výstavu dýňových pohádkových bytostí. zjistit více

Co roste na podzim?

Nemusíme se učit vždycky ve třídě.Využili jsme krásného počasí
a jeli jsme na krátký výlet, během kterého jsme si všímali,
co všechno v tuto roční dobu venku dozrává. Maminkám jsme dokonce domů
dovezli malou výslužku. zjistit více

Ukliďme Česko

Jablonecké dýňobraní

Dýňobraní před Domem vína v Jablonci už má docela
dlouhou tradici. Také my se ho pravidelně účastníme.
Letos jsme vyráběli čarodějnici a její věrnou pomocnici - kočku.
Tak až půjdete městem, nezapomeňte se tam zajít podívat :-) zjistit více

Podzim nejen za oknem

V rámci naučného programu Ekocentra jsme se venku
v okolí naší školy učili o přírodě na podzim. zjistit více

Pozorování podzimu

Lesopark Žižkův vrch

Dnes jsme se zajeli podívat na Žižkův vrch. Je tu krásně upravený Lesopark s hřištěm a množstvím různých zákoutí. zjistit více

Máte rádi toasty?

Máte rádi toasty? My ano a proto jsme si je dnes upekli ke svačině.
Všichni jsme si náramně pochutnali. zjistit více

T-Mobile Olympijský běh 2018

Handicap v Břízkách

Také letos jsme se zúčastnili tradičního Handicapu.V areálu Kolečka v Břízkách pro nás bylo připraveno mnoho pěkných pohybových aktivit.
Po splnění úkolů jsme dostali občerstvení - koblihu a limonádu. Všem organizátorům velmi děkujeme :-) zjistit více

Pečeme si svačinku

Dnes jsme si sami připravili svačinu. Byla to opravdu dobrota :-) zjistit více

projektový den Enviromentální výchovy "Vodní svět" – část II.

Dnes pokračovala II. část projektového dne Enviromentální výchovy zaměřená na vodní hmyz. Vyráběli jsme některé druhy vodního hmyzu a vodní nádrž, ve které se takoví živočichové vyskytují. Výsledný produkt našeho společného projektu se vydařil a bude zdobit prostory naší školy. zjistit více

Návštěva cukrárny

Někdy je zapotřebí si trochu osladit život, tak jsme vyrazili do cukrárny. zjistit více

Den dětí

V pátek byl Mezinárodní den dětí. Počasí nám přálo a tak jsme jej hezky oslavili
na naší školní zahradě. Nejprve jsme se potrénovali v řadě sportovních disciplín
a potom si pochutnali na sladké odměně. zjistit více

Narozeniny

Sam oslavil své patnácté narozeniny. Milý Same, přejeme ti všechno nejlepší :-) zjistit více

Výlet do ZOO

Výlet do Rychnova

Využili jsme hezkého počasí a vyrazili na výlet. Naše cesta vedla z pěšky z Vrkoslavic
přes Dobrou vodu do Rychnova. zjistit více

Výstava v Eurocentru

Dnes jsme se byli podívat v Eurocentru na výstavě výtvarných prací. zjistit více

Všechno nejlepší k narozeninám

Jak se rodí motýl

Víte, jak se z malinkého vajíčka stane krásný motýl? My jsme se to dozvěděli v Ekocentru.
Také jsme si vyzkoušeli, jak takový motýl vidí a nebo jak pije sladký nektar z květů.
Už se těšíme, jaké krásné motýly uvidíme při našich vycházkách. zjistit více

Jak jsme si užili čarodějnice

Letošní čarodějnice se nám moc vydařily.
V pátek jsme na zahradě uchystali oheň a za krásného
teplého počasí jsme si opekli ke svačině buřtíky. V pondělí
jsme se věnovali výtvarné tvorbě, trochu si zasoutěžili
a ochutnali čarodějnický lektvar od kamarádů z vedlejší třídy.
Bylo to moc bezva! zjistit více

Čarodějnický den

Oslava

Vojta oslavil své první kulaté narozeniny. Přejeme všechno nejlepší :-) zjistit více

Domácí mazlíčci

Nejen ty děti, které doma žádné zvířátko nemají,
ale i ty ostatní si dnes mohly pomazlit různá zvířátka.
A budete se možná divit, jaké mazlíčky mohou lidé doma
(nebo ve Středisku ekologické výchovy) chovat. zjistit více

Vůně bylinek

Máte rádi vůni bylinek? My ano a proto jsme si to dnes v Ekocentru moc užili.
Poznávali jsme některé bylinky, povídali si o nich, voněli k nim a vybarvovali
obrázky. Na závěr jsme si vyrobili voňavou sůl do koupele. zjistit více

Co víme o žábách

Dnes jsme se v Ekocentru dozvěděli mnoho ze života žab.Víme už, jaké žáby u nás žijí,
jak se vyvíjejí, že dělají různé zvuky. Také jsme si vybarvili svoji žabku
a tu potom hledali v místnosti. zjistit více

Opět jsme uklízeli

Již tradičně jsme se zapojili do projektu Ukliďme svět,
ukliďme Česko. zjistit více

Terapeutický den

Tvoření z papíru, keramické hlíny, netradiční pohybové a hudební činnosti - to
vše si dnes užily děti na Horovce v rámci Terapeutického dne. zjistit více

V Ekocentru

Ačkoli to venku zatím tak nevypadá, zanedlouho
budou Velikonoce. Proto byl náš dnešní program v Ekocentru
zaměřený na velikonoční zvyky a tradice. Také jsme si
vyrobili dva hezké výrobky. zjistit více

Soutěž v puzzle

Vojta nás reprezentoval ve školním kole soutěže ve skládání puzzle.
Obsadil úžasné druhé místo. Gratulujeme! zjistit více

Karnevalová olympiáda - pokračování

Dnes se konala druhá část naší karnevalové Olympiády a sice část sportovní.
Soutěžilo se v těchto disciplínách: hokej, biatlon, snowboard, boby a curling.
Všichni statečně bojovali a všem se to moc líbilo. Nechybělo ani závěrečné vyhlášení
vítězů, předání diplomů a medailí. zjistit více

Kuba má narozeniny

Kuba oslavil své jedenácté narozeniny. Přejeme mu všechno nejlepší :-) zjistit více

Karnevalová olympiáda

Opět v Ekocentru

Program v Ekocentru byla tentokrát určený především našim uším.Trénovali jsme si sluch,
vyráběli jednoduchý hudební nástroj a nakonec jsme si na různé hudební nástroj také zahráli. zjistit více

Návštěva v Ekocentru

Dnes jsme opět navštívili Ekocentrum. Byl pro nás připravený program, zaměřený na rozvoj našich smyslů. Uvědomili jsme si, jakým způsoben vnímáme
svět kolem nás a své smysly jsme také potrénovali. zjistit více

Zvířata v lese

Pečení perníku

Pečení cukroví

Jaké by to byly Vánoce bez cukroví?
Aby nebyla všechna práce s pečením jenom na maminkách, rozhodli jsme se, že jim trochu pomůžeme :-) zjistit více

Krmení kačen

Ani chumelenice nás nemohla odradit od vycházky k přehradě. Kačenky byly pořádně hladové :-) zjistit více

Mikulášská nadílka

Také letos za námi přišel Mikuláš. A všechny děti byly asi hodné,
protože na nikoho nezapomněl a všichni dostali balíček s dobrotami. zjistit více

Muzeum hraček

V pátek jsme vyrazili do jabloneckého Muzea hraček. Bylo tam k vidění mnoho hraček z dob našich rodičů i prarodičů.
Nejlepší ale bylo, že jsme si některé hračky mohli vzít do ruky a vyzkoušet.
V muzeu se nám moc líbilo. zjistit více

Výlet do Dinoparku

Dnes jsme podnikli výpravu do historie naší Země. Navštívili jsme liberecký Dinopark. Viděli jsme spoustu prehistorických zvířat, chvilkami jsme se trošku báli, zažili jsme bouřku, ocitli jsme se v napínavém filmu a vyhýbali jsme se laserovým paprskům. Zkrátka byl to super výlet a moc jsme si to užili. zjistit více

Vaříme dobrotu

Dnes jsme si svačinu přichystali sami.Uvařili jsme si totiž jablíčkový pudink s piškoty. No byla to tedy fuška, oloupat a nakrájet tolik jablek, ale výsledek stál za to.
Také jsme ochutnávali, co vše se do takové dobroty dává - kousek
jablíčka, sladký cukr, kyselý citron, piškoty. Chvilka trpělivosti, než se vše
uvaří a hurá na svačinu! zjistit více

72 hodin

V pátek jsme opět vyrazili na úklid do okolí školy, tentokrát v rámci akce 72 hodin.  "'Úlovků"jsme měli opravdu hodně :-) zjistit více

Sportovní dopoledne

Spolu s dětmi z vedlejších tříd jsme strávili hezké sportovní dopoledne. zjistit více

Liberecká galerie Lázně

Vycházka za dýněmi

Letos jsme sice svoji dýni nestihli vydlabat a ozdobit, ale podívat se na dýňobraní jsme vyrazili. zjistit více

Krásy podzimu

Dnes jsme vyrazili na výlet za krásami podzimní přírody. A že bylo co obdivovat! Podívejte se, co všechno jsme cestou viděli. A ještě jsme maminkám nasbírali houby do polévky. Nebojte, sbírali jsme jenom ty jedlé :-) zjistit více

Relaxujeme

Vyučování není pokaždé jen dřina, někdy si ve škole i pěkně odpočineme :-) zjistit více

Podzim s Ekocentrem

Ukliďme Česko

Přestože to ještě ráno vypadalo, že celé dopoledne proprší, nakonec se počasí přece jen umoudřilo
a tak jsme mohli vyrazit ven. Vybaveni pytli na odpad a rukavicemi, jsme i letos v rámci akce "Ukliďme svět, ukliďme Česko" přispěli k čistotě okolí naší školy. zjistit více

Zahajujeme!

Dnes konečně se naše třída sešla v plném počtu. Můžeme začít :-) zjistit více

Prázdniny

Přejeme všem dětem i jejich rodičům krásně prožité letní prázdniny. zjistit více

Jdeme mlsat

Včera jsme šli do cukrárny. Každý si vybral dobrotu podle svého a všichni jsme si náramně pochutnali. zjistit více

Pěší túra

Dnes jsme se vydali na pěší túru. Z Janova jsme šli pěšky do Mšena. zjistit více

Vzhůru do Břízek

Také letos děti z praktické školy připravily moc hezké sportovně ekologické dopoledne v Břízkách. Konalo se tentokrát pod názvem Litter Less a bylo více zaměřené na ekologické aktivity. Obešli jsme všechna stanoviště, splnili všechny úkoly a tak nás neminula sladká odměna v podobě koblížku :-) zjistit více

Výlet na Královku

I přes obavy z chladného počasí jsme ve středu vyrazili na výlet. Jeli jsme autobusem do Bedřichova a po modré značce jsme se vyškrábali na kopec pod rozhlednu Královka, odkud byl krásný výhled na Jablonec. U Královky jsme se pak prošli, dali si dobru baštu a pohráli si na hezkém hřišti. Cestou zpět k autobusu jsme si dali poznávačku zvířat, která v podobě dřevěných soch cestu lemují. zjistit více

Projektový den multikulturní výchovy – Lesní drobotina

Den dětí

Dnes byl Den dětí. Podívejte se, jak jsme si jej užili. zjistit více

Slavíme

V květnu má narozeniny Lucka a Sam. Oběma oslavencům přejeme všechno nejlepší! zjistit více

Malí pěstitelé

Dnes jsme na školní zahradě sázeli květiny a zeleninu. Sazeničky jsme dostali od Vojtovy maminky a už se těšíme, až sklidíme první rajčátka a uvidíme barevné hlavičky afrikánů. zjistit více

Maminkám k svátku

Obyčejně pečou maminky pro děti, my jsme to tentokrát udělali naopak. Upekli jsme maminkám k svátku sladkou dobrotu a ještě přidali malý dáreček. zjistit více

Na výstavě

Ve středu jsme se byli podívat na výstavě výtvarných prací v Eurocentru. Ocitli jsme se v pohádkovém světě. zjistit více

Vojta slaví

Vojta má dnes narozeniny, je mu už 9 let. Přejeme všechno nejlepší! zjistit více

Zvířecí návštěva

Dnes nás opět přišla navštívit paní Stárková se svými zvířecími kamarády. zjistit více

Pečeme pizzu

Dnes jsme měli dobrou svačinu, upekli jsme si totiž pizzu. Teď už víme, jak se to dělá - umíchat těsto, rozválet, pomazat rajčatovým protlakem a ozdobit tím, co máme rádi. Pak už jen čekat, až se pizza upeče. Moc nám chutnalo :-) zjistit více

V Jablonexu

Dnes jsme vyrazili do Jablonexu, království korálků. Z třpytivých kuliček všude kolem nám až přecházel zrak. Navlékli jsme maminkám náramek pro radost. zjistit více

Terapeutický den

Letos proběhl třetí ročník Terapeutického dne. Konal se tentokrát v prostorách budovy Polní 10 - Sluníčko. Přichystána byla opět čtyři stanoviště s pěknými a zábavnými činnostmi - výtvarné a keramické tvoření, muzikoterapie a pohybové hry. Moc děkujeme všem, kteří pro nás připravili pěkné dopoledne :-) zjistit více

Karneval

Zimní vycházka

Dnes jsme na vycházce viděli zajímavé věci. U druhé přehrady byli hasiči a nacvičovali, jak z ledové vody zachránit tonoucího člověka. Byla to opravdu zajímavá a neobvyklá podívaná. A cestou zpět do školy jsme ještě objevili spoustu krásných staveb ze sněhu :-) zjistit více

Bobování

Vánoční besídka

Lucie, noci upije

Mikuláš

Za dětmi dnes přišel Mikuláš s čertem. Pověděli jsme mu říkanku si zazpívali písničku. Z odměnu nám dal Mikuláš balíček dobrot. zjistit více

Canisterapie

Také v letošním roce probíhá na naší škole canisterapie. Pejsek Ari je bohužel nemocný, tak místo něho chodí za dětmi fenky Annie a Bella a samozřejmě také Igor.

zjistit více

Dýňobraní

S nadcházejícím podzimem je tu opět dýňobraní. zjistit více

Práce na zahradě - pokračování

Počasí nám naštěstí ještě přeje, tak jsme dnes mohli dokončit to, co jsme minulý týden začali - na školní zahradě jsme osázeli květinový záhonek. Snad se kytičkám bude dařit a budou dělat radost nám i kolemjdoucím. zjistit více

Jedeme na výlet

I když jen v malém počtu, vyrazili jsme na první letošní výlet. Nejprve jsme si zajeli do Kokonína do cukrárny, abychom se posilnili před pěší částí výletu. Pak už jsme pěkně šlapali až do Rychnova. Tam jsme si dali na zahrádce u paní asistentky svačinu a měli jsme poznávačku toho, co kde roste. Do batohu jsme dostali výslužku a zase hurá na autobus směrem do školy. zjistit více

Práce na zahradě

Krásného počasí využíváme k práci na zahradě. Rozhodli jsme se založit květinový záhonek. Nejprve bylo potřeba zrýt půdu a zbavit ji drnů. Víc jsme toho zatím nestihli, příští týden budeme pokračovat. zjistit více

Nový nábytek

Handicap

Také my jsme se zúčastnili letošního Handicapu. Po osmé hodině jsme vyrazili do areálu Břízky, kde byly připravené sportovní soutěže. Když jsme prošli všechna stanoviště, dostali jsme ještě sladkou odměnu. zjistit více

Den dětí

Den dětí jsme se rozhodli oslavit v cukrárně. zjistit více

Všechno nejlepší!

Sam měl dnes významný den. Oslavil třinácté narozeniny. Milý Same, přejeme ti všechno nejlepší, dobrou náladu a úsměv na tváři. A mamince děkujeme za skvělé minizákusky :-) zjistit více

Výlet nejen za zvířátky

Pondělí nebývá zrovna nejoblíbenější den. Naše dnešní pondělí ale bylo moc prima. Jeli jsme totiž na výlet. Ve škole si zrovna povídáme o domácích zvířatech, tak jsme za nimi vyrazili. Zopakovali jsme si také názvy některých jarních květin. A nakonec jsme si pohráli na hřišti. zjistit více

Mazlíci

Dnes byl nádherný den. Navštívila nás paní Andrea ze Střediska ekologické výchovy Český ráj a přivezla s sebou své milé kamarády. Celý den jsme se tak jen mazlili a měli z té zvířecí návštěvy velikou radost.

zjistit více

Uklízíme

I v letošním roce jsme se zapojili do akce Ukliďme Česko! Sbírali jsme odpadky v okolí školy a na přilehlém sídlišti. zjistit více

Těšíme na jaro

Také už se nemůžete dočkat vlahého jarního sluníčka, pěkně zelené trávy a prvních kytiček? Pokud venku nemůžete nic z toho nalézt, přijďte se potěšit k nám do školy. zjistit více

Terapeutický den

Na hlavní budově proběhl dnes Terapeutický den. Byla pro nás připravena čtyři stanoviště - hudební, výtvarné, keramické a hry v tělocvičně. zjistit více

Návštěva divadla

V pátek jsme byli v divadle na představení Sůl nad zlato. zjistit více

Karnevalový rej

Dnes nepřišly do školy žádné děti. Místo nich se tu objevilo několik pohádkových bytostí, z vlakového nádraží sem zaskočil výpravčí a přišel i pan doktor. To kdyby se někomu udělalo nevolno. Jeho služeb ale nebylo zapotřebí, naopak - všichni byli spokojení a veselí, jak se na karnevalu patří. zjistit více

Canisterapie

Pejsky, kteří k nám do školy chodí na návštěvy, máme moc rádi. Jsou hodní a přítulní. zjistit více

Hurá na sníh!

Konečně jsme se dočkali a vyrazili ven na boby. Jezdilo se skvěle, byl to fofr a i když jsme se občas vyklopili, nikomu to nevadilo :-) zjistit více

Mikuláš ve škole

I letos za námi do školy přišel Mikuláš se svým doprovodem.Všechny děti byly zřejmě hodné, protože každý dostal od Anděla balíček s dobrotami. zjistit více

72 hodin

Akce 72 hodin se už na naší škole stala téměř tradicí. Počasí bylo letos naštěstí o trošku lepší než minulý rok a i my jsme vyrazili do terénu sbírat odpadky, aby okolí naší školy bylo čisté a pěkné. zjistit více

Začala canisterapie

Dnes poprvé v letošním školním roce za ními přišel Ari se svou paničkou. Je opravdu úžasný a děti ho mají moc rády. zjistit více

Poznávací výlet

Právě se učíme poznat některé podzimní plodiny, tak jsme vyrazili na výlet okouknout, co jak roste. No a ještě nám zbylo trochu času, abychom si pohráli na hřišti. zjistit více

Dlabání dýně

Letos jsme se také zapojili do tradičního dlabání dýní. Naše sovička spolu s množstvím dalších zvířátek dělá parádu před Domem vína. zjistit více

Na vycházce

Dokud je ještě pěkné počasí, snažíme s toho využít a chodit častěji ven. Procvičujeme si pohybové dovednosti a většinou u toho je legrace. zjistit více

Začínáme

Pár dní to trvalo, než jsme se sešli všichni. Teď už můžeme opravdu začít nový školní rok. zjistit více

Školní výlet

Konečně jsme se dočkali pěknějšího počasí a vyrazili jsme na výlet. Že to bylo moc prima, poznáte určitě sami z fotografií. zjistit více

Na hřišti

Také my si užíváme letní počasí. Šli jsme na nedaleké hřiště, kde jsou skvělé průlezky. zjistit více

HandiCap 2015

V pátek proběhl letošní ročník sportovního dne Handicap. Můžete se podívat na pár fotografií. zjistit více

Blahopřejeme!

Sam měl dnes dvanácté narozeniny. Přinesl do školy výborný dort a šampaňské, takže byla oslava se vším všudy. Same, přejeme ti hodně radosti a dobré nálady :-) zjistit více

Výstava v Eurocentru

V pátek jsme navštívili výstavu výtvarných prací dětí z jabloneckých škol. zjistit více

Na motýlích křídlech

Velikonoce v Ekocentru

30. 3. 2015 jsme šli do Ekocentra, kde byl pro nás připraven program s velikonoční tematikou. Nejdříve jsme si krátce povídali o velikonočních zvycích a pak jsme se vrhli na tvoření. Stihli jsme toho opravdu hodně - ozdobit vajíčka papírovými výseky, udělat si přáníčko a ještě krásnou ovečku. zjistit více

První jarní vycházka

Jarní paprsky vylákaly také nás na procházku kolem přehrady. zjistit více

Karneval je tu!

V pátek se konal karneval. Podívejte se na fotografie, jak nám to slušelo :-) zjistit více

Vyrábíme si masky

Malovali jsme škrabošky na obličej. Užili jsme si s nimi také spoustu zábavy :-) zjistit více

Den plný zábavy

Dnes se konal pro žáky ZŠS Terapeutický den. Za naši třídu se účastnila pouze jedna zástupkyně, ale nenechala se tím vůbec odradit. Do všeho se pouštěla s chutí a nadšením :-) zjistit více

Návštěva Ekocentra

Tentokrát pro nás byl připravený program na téma "Voda". zjistit více

A teď ten opravdový!

I my jsme vyrazili ven, abychom podpořili projekt Sněhulák pro Afriku. Tentokrát jsme postavili opravdového, sněhového sněhuláka. zjistit více

Sněhuláčci

Myslíte si, že na výrobu sněhuláka potřebujete nutně sníh? My jsme vyzkoušeli jinou metodu - pěkně v teple ve třídě. Sněhuláčci se opravdu povedli :-) zjistit více

Připravujeme se na Mikuláše

Mikulášská výzdoba už je hotová, teď ještě naučit se básničku a je to :-) zjistit více

Ochutnávání bylinek v Ekocentru

Mazlíci

V pondělí jsme se vydali do Ekocentra za domácími mazlíčky. Viděli jsme mazlíčky běžné - morčátka i méně obvyklé- pakobylku a krajtu. Kdo se nebál, mohl si všechna zvířata pohladit nebo dokonce vzít do ruky. zjistit více

Speciální projekt 72 hodin – třída E

Návštěva Ekocentra

Za krásného počasí jsme se v pondělí ráno vydali do Ekocentra. Byl tu pro nás připravený moc pěkný program .- výroba skřítků z podzimních přírodnin. Když už byli všichni skřítci hotoví, posilnili jsme se svačinou a vydali se na prohlídku pohádkové výstavy do Eurocentra. Výstava je krásná a zajímavá. Pokud byste na ni také chtěli zajít, máte možnost ještě do 26. září. zjistit více

Nový školní rok

Milé děti a rodiče, prázdniny rychle utekly a začíná nový školní rok. Těšíme se na vás v pondělí 1. září v 8:00 hod. na budově ZŠ speciální J. Hory 33, kde dostanete informace k začátku nadcházejícího školního roku. zjistit více

Výlet do ZOO Liberec

Spolu s kamarády z dalších tříd jsme jeli do liberecké ZOO. zjistit více

Sportovní den HandiCap 2014

I když se zprvu zdálo, že nám počasí příliš nepřeje, HandiCap 2014 se přece jen vydařil. zjistit více

Malé taneční

Někteří naši velcí kamarádi už mají za sebou opravdové taneční. My jsme si zkoušeli zatím jen tancovat pro radost při hodině hudební výchovy. Ale že to byl opravdu tanec, můžete poznat z fotografií - fotoaparát vůbec "nestíhal" ostřit :-) zjistit více

Mazlíci

Čtvrteční den v Ekocentru se opravdu vydařil. Čekalo nás milé a velmi bezprostřední setkání se zvířátky, která můžeme chovat v domácím prostředí. Kolem nás hopsal pětiletý ochočený králík Pepan a hladili jsme si kompletní rodinku morčátek. Kdo se nebál, pochoval si i nádhernou Krajtu Královskou. zjistit více

Hra s pískem

Hra s pískem je důležitá, rozvíjí jemnou motoriku, koordinaci rukou a další dovednosti. zjistit více

Bubliny

Vypadá to, že si jen hrajeme, ale umět pořádně foukat je docela důležité. Pokud byste si to chtěli doma také zkusit, tak dejte pozor - musíte opravdu foukat a ne sát! Voda s jarem by vám asi moc nechutnala :-) zjistit více

Karneval 2014

Je únor, čas masopustu, a tak jsme se zase všichni sešli na školním karnevalu. V zápalu soutěží se roztodivné masky jen míhaly v maškarním sále za hlasitého hlaholu. Zábava byla veliká a odměn nespočet. Vítězem byl každý, kdo se smál. zjistit více

Terapeutický den

Co si oblékáme v zimě

Učili jsme se poznávat a pojmenovávat části oblečení a také jsme si udělali malou módní přehlídku. zjistit více

Užíváme si sněhu

Využili jsme krásného počasí a bohaté sněhové nadílky a šli jsme si zajezdit na bobech. Bylo to bezva :-) zjistit více

Mikulášská návštěva

Všechny děti byly asi hodné, jelikož dostaly od Mikuláše balíček s dobrůtkami. zjistit více

Učíme se o zelenině

Děti se po dva týdny učily poznávat běžné druhy zeleniny, pojmenovat je, říci či přiřadit, jakou mají barvu. Naučily se také básničku o bramboře a došlo i na výrobu chutné svačinky.
zjistit více

Projektový den Afrika

Sešli jsme se opět po delší době s kamarády z ostatních tříd, abychom společně prožili projektový den v rámci předmětu „Multikulturní výchova“. Tentokrát byl zaměřen na téma AFRIKA. Viděli jsme mnoho nevídaných věcí, zvířat, rostlin, lidí a jejich tváří. Slyšeli mnohá zajímavá vyprávění. Prostřednictvím modelu třetího největší ho kontinentu světa si každý z nás mohl lépe představit, kde se nachází největší jezero, jak se jmenuje nejvyšší hora a kudy teče nejdelší řeka Afriky Nil. Každý si vyrobil vlastní rituální masku a zaposlouchal se do rytmu africké hudby. Nakonec jsme se sami stali jejími tvůrci. Všichni hráli na bubny a všelijaké hudební nástroje tolik typické pro tuto kulturu. V jejich rytmu se rozpohybovala naše těla a tak jsme ukončili dnešní cestu za poznáním. zjistit více

VOKS

Při práci se žáky využíváme různé způsoby komunikace. Jedním z nich je VOKS - výměný obrázkový komunikační systém, pomocí něhož se děti postupně učí sdělovat svá přání a potřeby. Nejdříve je nutné, aby dítě pochopilo princip dám (obrázek) - dostanu (věc). zjistit více

Jablíčkový den

Děti ze sousedních tříd spolu se svými učitelkami uspořádaly jablíčkový den. Jelikož Viktorka z naší třídy má jablíčka moc ráda, připojila se k nim. Krájela, navlékala na nit a také ochutnávala :-) zjistit více

Ranní kruh

Každý den po příchodu do třídy si děti nejdříve prohlédnou svůj rozvrh, aby věděly, co je dnes čeká. Potom se posadíme na koberec a chvíli si povídáme. Řekneme si, jaký je den, všimneme si počasí za oknem a taky kdo dnes chybí. zjistit více

Cvičení s Gábinou

Na naší budově vykonává praxi budoucí fyzioterapeutka Gábina Zikmundová. S dětmi to moc hezky umí, cvičení je pro děti přínosem i zpestřením a baví je.    zjistit více

Třída POH

Třídu POH navštěvuje šest dětí. Děti mají různý stupeň mentálního postižení v kombinaci s dalším postižením. Každé dítě má vytvořený plán individuálního rozvoje, podle kterého se vzdělává. Ve třídě je kromě učitelky také pedagogická asistentka, k dispozici je též osobní asistentka. Děti se učí převážně individuálně (některé se učí číst a počítat, s dalšími trénujeme například porozumění gestům a zvládnutí základních hygienických návyků). Všem dětem se snažíme dát zažít pocit úspěchu či radosti z pobytu ve škole.
Za dětmi dochází jednou týdně logopedka a fyzioterapeutka, jednou za dva týdny probíhá canisterapie.

zjistit více

Výroba vyučovací pomůcky

Některé pomůcky jsou "vlastní výroby", při výrobě mohou dokonce někdy pomáhat i samy děti. Například jsme vyráběli pexetrio na vyhledávání balónků /sáčků se stejnou náplní a k nim fotografie s náplní. Kontrola správnosti je barva balónku a barva na zadní straně fotografie. Posuďte sami, jak se nám to povedlo. zjistit více

Znak do řeči

Některé děti mají problém s vyjadřováním pomocí mluvené řeči, některé nemluví vůbec. K dorozumívání používáme mimo jiné metodu Znaku do řeči. zjistit více

Canisterapie

Základní škola
Jablonec nad Nisou
Liberecká 1734/31
Příspěvková organizace
IČ: 60254190
Identifikátor datové schránky: h6wmmxa
Kontakt