Související informace
Novinky / Aktuality

Tělocvik na sněhu

Když je venku velká zima, na sněhu je vždycky prima.

zjistit více

Cesta kolem světa - Afrika

I když je venku třeskutý mráz, my jsme se vydali na jeden den v rámci projektového dne do Afriky. Poznávali jsme zvířata, která tam žijí, podívali jsme se za dětmi do africké školy, poslouchali jsme místní hudbu a bubnovali v africkém rytmu.

Také jsme si z fotografií a obrázků vytvořili koláž afrického kontinentu a nakonec jsme se pustili do výroby bubínků, abychom si mohli zabubnovat i doma :o)

zjistit více

SVÁTEK TŘÍ KRÁLŮ

6. ledna jsme i v naší třídě měli tříkrálový den. Všechny aktivity byly inspirovány příběhem o třech králích.

A co jsme zvládli?

- Příběh tříkrálový shlédnout a ve třídě si ho zahrát

- Jména králů z písmenek vyskládat

- Ozdobit královské koruny a barvy i počty tím procvičit

- Cestu k Betlému hledat (grafomotorické cvičení)

- Stejné koruny přiřazovat (rozvíjet zrakovou diferenciaci)

- Kašpara, Melichara a Baltazara na jejich cestě vyrobit

 

zjistit více

Přání vánoční

Krásné Vánoce a pohodový nový rok přejí

Petra Moníková a Alena Rozsypalová

zjistit více

Tvořivá dílnička

Ve středu se naše třída proměnila ve vánoční dílničku, ve které jsme si společně vyzkoušeli vyrobit voňavé vánoční mýdlo a další milé dárky pro naše blízké. Moc se nám to povedlo, přesvědčte se.

zjistit více

Předvánoční čas ve třídě B

Advent se přehoupl do své druhé poloviny a i my si užíváme krásnou předvánoční atmosféru.

Celou třídu jsme si vyzdobili a provoněli při pečení cukroví, vyrobili jsme si vánočního skřítka a každý den přidáváme jednu ozdobu do našeho stromečku a počítáme, kolik dní chybí do Štědrého dne, na který se už všichni moc těšíme.

zjistit více

Kdo to klepe na dveře

Přiblížil se zimní čas, Mikuláš už je tu zas, čert s andělem jako loni přišli mezi nás.

A abychom si ukrátili čekání na Mikuláše s jeho družinou, vyzkoušeli jsme si několik "čertovských úkolů" a také čertí rodinku vyrobili.

A pak už nastal ten správný čas a dorazil Mikuláš s čertem i andělem. Čert naštěstí nikoho neodnesl a anděl rozdal všem dětem dobroty. Děkujeme a těšíme se zase na příští rok.

zjistit více

B zase společně ve škole

Ohlédnutí za druhým týdnem distanční výuky

Druhý, tentokrát svatomartinský týden, kdy jsme se učili distančně, je za námi. Máte ode mě velkou pochvalu, šlo vám to opět skvěle!!! Některé fotografie vaší práce vkládám do galerie a těším se na setkání s vámi.

Pohodový víkend přeje

Petra Moníková a Alena Rozsypalová

zjistit více

Druhý týden distanční výuky (9. - 13. 11.)

První týden listopadové distanční výuky

je úspěšně za námi a mohu vás pochválit za plnění zadaných podzimních úkolů i práci s online odkazy. Děkuji rodičům, kteří mi zaslali fotky s hotovou prací dětí, je vidět, že pilně čtete, píšete, počítáte, kreslíte, vyrábite... Užijte si hezký víkend a když na procházce najdete třeba kaštany, šišky, barevné listy, nebo třeba žaludy, nezapomeňte si je nasbírat, budeme s nimi příští týden pracovat.

 

zjistit více

Distanční výuka B

Vážení rodiče, 

z důvodu uzavření zákládních škol speciálních od 2. 11. přecházíme na distanční formu výuky, která je pro všechny žáky povinná. 

Zadávání úkolů a předávání výukových materiálů bude probíhat dle individuální domluvy s rodiči - buď elektronicky nebo osobní vyzvednutí na budově Polní každé úterý v čase od 11:00 do 11:30. 

 

Třídní učitelka Petra Moníková a asistentka pedagoga Alena Rozsypalová

zjistit více

Šikulové z Béčka

Malá ukázka toho, co jsme zvládli při pracovní a estetické výchově.

zjistit více

Nové písmenko

Učíme se nové písmenko - tentokrát L. A tak třídou létalo letadlo a podzimní listy (grafomotorická a jemně motorická cvičení). Písmenku L jsme hledali kamarády, nechyběla pohádka o lišce a Budulínkovi a pro šikovné čtenáře byla připravena skrývačka, kde byla ukryta slova, která začínají na L.

zjistit více

Podzim přichází

První podzimní den jsme strávili v přírodě. Společně jsme se vydali k přehradě, cestou jsme plnili úkoly a procvičili jsme naše smysly i pozornost.

zjistit více

Tvoříme z dýní

Na houbách

Houbařská sezona je v plném proudu a tak jsme si i my ve škole v uplynulém týdnu o houbách povídali, učili jsme se je poznávat, hledali ve třídě, porovnávali množství i velikost, třídili podle tvarů, naučili jsme se grafomotorickou říkanku a také jsme si jedlé i nejedlé houby při pracovní výchově vyrobili.

zjistit více

Začínáme...školní rok 2020/21

Rozloučení se školním rokem 2019/2020

Milé děti, vážení rodiče,

v úterý 30.6. v 8:15 nás čeká rozloučení s letošním školním rokem, moc se na všechny těšíme při předávání vysvědčení a zároveň děkujeme za spolupráci a aktivní přístup při plnění domácích úkolů a vzdělávání na dálku v období mimořádných opatření.

Přejeme všem krásné léto plné sluníčka, pohody a hezkých zážitků.

Vaše třídní učitelka Petra Moníková a asistentka Alena Rozsypalová

zjistit více

Škola doma 22. - 26.6.2020

Před námi je poslední školní týden, kdy budete ještě opakovat a procvičovat doma.

Prázdniny se nezadržitelně blíží a s nimi i čas procházek v přírodě odkaz a také výletů. Na dva výlety se můžete vydat společně s Machem a Šebestovou odkaz nebo Patem a Matem odkaz.

zjistit více

Vplouváme do léta (týden 15.-19-6.)

Před námi je čtrnáctý týden, kdy se společně pilně učíte doma. Tento týden budou všechny úkoly letní, nezapomeňte také procvičovat online podle zaslaných odkazů. Děkuji všem za snahu a vytrvalost při plnění školních úkolů.

zjistit více

Škola doma 8. - 12.6.2020

I v prvním červnovém týdnu jste opět skvěle pracovali. Děkuji za zaslané fotky vaší práce, ukázky z ní najdete v galerii. Tento týden se s některými z vás uvidíme při předávání nových pracovních listů ve škole, ostatním je zasílám na email. Hezké červnové dny přeje Petra Moníková.

zjistit více

Červnové procvičování 1. - 5. 6.

Hezké pondělní ráno. Máme před sebou poslední měsíc tohoto škoního roku a zároveň dnešní první červnový den slaví svátek všechny děti. 

Tak si tento den pěkně užijte, dejte si něco dobrého, podívejte se na pohádku O pejskovi a kočičce jak pekli dort zde

A můžete si třeba i zatancovat zde.

Posílám úkoly na domácí procvičování, zkusíte si nakreslit domeček pro pejska a kočičku (grafomotorické cvičení), procvičíte si prostorovou orientaci a čeká vás i mnoho dalších úkolů a jednoduché vyrábění.

zjistit více

Škola doma 25. - 29. 5.

Zdravím všechny po deštivém víkendu. Jestlipak jste si vzpomněli na naši oblíbenou básničku "Dešťové kapičky"? Určitě ano, a říkanku si můžete připomenout zde i s ukazováním.

Někdy je těch kapiček opravdu hodně a co se může stát, ví moc dobře Krtek a jeho kamarádi.

A jak se z kapiček stane pitná voda? To se dozvíte zde.

Pracovní listy a náměty na činnosti pro tento týden zasílám opět emailem a těším se, jak se vám práce bude dařit.

Nakonec ještě jeden odkaz pro rodiče na zajímavé video klinické logopedky - propojení řeči, rytmu a jemné motoriky ruky pomocí známé říkanky odkaz

zjistit více

Úkoly "z louky" splněny

- a nejen ty, ale i spousta dalších. Chválím všechny za pěknou práci v 10. týdnu učení na dálku a přeji hezký víkend.

zjistit více

Vítejte v novém týdnu 18. - 22. 5.

Nejprve bych chtěla poděkovat rodičům i žákům, kteří se minulý týden zastavili ve škole (přišli opravdu všichni) a přinesli portfolia - práce dětí, které jste zvládli doma v období mimořádných opatření. Jsou perfektní, jste moc šikovní. 

Tento týden budeme převážně opakovat, procvičovat a pokračovat v tematickém celku "na louce". Náměty na činnosti a pracovní listy již máte doma, tak ať se vám práce daří jako dosud.

Všechny vás zdraví Petra a Alena.

zjistit více

Co nás čeká v týdnu 11. - 15. května?

Vítám všechny po víkendu. Máme před sebou devátý týden školy doma. A co nás čeká? Hlavním tématem bude "Kdo žije na louce?". Určitě jste na svých procházkách v přírodě zahlédli berušku, mravence, včelku nebo třeba brouka. Pokud ne, můžete se podívat zde. Určitě si vzpomenete i na nějakou "hmyzí" písničku, třeba o komárech nebo o berušce

Posílám návod na hru "hmyzí schovávačku", kterou si můžete zahrát doma i venku. I ostatní aktivity, které pošlu na email budou z hmyzí říše - počítání, grafomotorická cvičení, skládání a několik hádanek. 

A nezapomeňte se ve čtvrtek 14. května zastavit ve škole, kde se na všechny těší Petra a Alena.

     

zjistit více

Jak se u nás pracovalo

Škola doma 4. - 7.5.

Zdravím všechny rodiče a žáky po prodlouženém víkendu.

Máme tady nový měsíc, který nám svým pojmenováním připomíná, že v přírodě vše krásně rozkvetlo.

Měsíc květen, ten je príma,

to už není vůbec zima.

Všechny stromy rozkvetou,

včely na ně přilétnou.

A na vás i tento týden čekají nové úkoly, také si vytvoříme rozkvetlé stromy a nezapomeneme na svátek maminek (vše zašlu rodičům na email).

Přeji vám všem ať se práce i v tomto týdnu opět daří.

Petra Moníková

zjistit více

Čarodějnický sedmý týden

Máme před sebou již sedmý týden učení doma. Blíží se svátek čarodějnic a protože se nemůžeme stále sejít ve škole, tak se letošní slet čarodějů a čarodějnic odkládá. Ale vy si doma zatím můžete zkusit složit čarodějnici, vyzkoušet čarodějnické létání a naučit se kouzelné zaklínadlo, které se vám bude určitě hodit.

A některé čarodějnice a ježibaby, které znáte, si připomeneme - třeba tu z Perníkové chaloupky klikni

nebo z Chaloupky na vršku klikni

v jedné písničce se sešlo dokonce 5 ježibab najednou! klikni

A kdo bude chtít, naučí se čarodějnický taneček s Míšou klikni

Hezký poslední dubnový týden přeje Petra Moníková

zjistit více

Malí průzkumníci

z naší třídy se pustili do jarního hledání v přírodě. A šlo jim to opravdu skvěle :o).

zjistit více

Pokračujeme i šestý týden

v učení doma. Opakujeme a procvičujeme učivo z minulého týdne. Víte, co slavíme 22. dubna? Den Země, kdy si formou tohoto svátku připomínáme, jak je pro nás Země a příroda důležitá. A my si můžeme zopakovat, co už známe o stromech, které jsou pro naši planetu velmi důležité.

klikni   klikni   klikni

A pokud půjdete s rodiči na procházku, můžete se společně pustit do jarního hledání v přírodě - námět s pokyny i pracovním listem posílám do emailu.

  

zjistit více

Škola doma V

V naší třídě se pracovalo i v pátém týdnu učení na dálku a zvládli jste toho opravdu hodně. Děkuji za fotografie z toho, jak se vám v tomto týdnu dařilo, některé jsem vložila do galerie. Užijte si víkend, odpočiňte si a v pondělí se zase dáme do práce.

zjistit více

Povelikonoční týden 14. - 17. 4.

Velikonoční svátky jsou za námi a věřím, že i když byly jiné než jste zvyklí, tak jste si je užili a odpočinuli si. Tento týden budeme hodně procvičovat jemnou motoriku (skládat písmenka a číslice z netradičních materiálů), počítat, číst, zopakujeme si písničky, které známe a určitě bude čas i na pořádné protažení. Pracovní listy a náměty na aktivity zasílám rodičům jako obvykle. Hezký týden vám přeje Petra Moníková.

zjistit více

Škola doma IV - Velikonoční tvoření

Velikonoční tvořivá výzva splněna :o). Chválím všechny žáky, kteří se společně s rodiči nebo sourozenci zapojili a pustili se do jarního tvoření. Podařily se vám moc krásné výrobky, děkuji za poslané fotky. Všem přeji pohodové Velikonoce plné sluníčka.

zjistit více

Škola doma 6. - 8.4.

Opět všechny moc zdravím. Máme před sebou už čtvrtý týden učení doma, tentokrát je to týden velikonoční. A co kdybychom si společně něco velikonočního vytvořili? Náměty posílám rodičům a už se moc těším jak se vám zajíčci, vajíčka nebo kuřátka podaří. Zajímá vás, jak slaví Velikonoce váš kamarád Kostkáč, jestli už má pomlázku, nebo nabarvená vajíčka? klikni zde

A také se můžete podívat, jak slaví Velikonoce v Chaloupce na vršku: klikni zde

Hezký týden plný velikonočního tvoření přeje Petra Moníková.

zjistit více

Škola doma III

Třetí týden (30.3.-3.4.) je za námi, chválím všechny žáky za hezkou práci, děkuji rodičům za podporu dětí v této pro nás neobvyklé situaci. Na malou ukázku toho, jak nám jde učení doma se můžete podívat na fotografiích.

zjistit více

Škola doma 30.3. - 3.4.

Zdravím všechny rodiče i žáky naší třídy. Máme před sebou třetí týden domškoláckého učení. Venku už je jaro v plném proudu a jarní témata se také budou prolínat některými úkoly i v tomto týdnu. Tentokrát to budou zvířátka a jejich mláďátka - budete je počítat, pojmenovávat, poznávat podle hlasu, malovat a vyrobíte si puzzle. Rodičům jsem poslala pracovní listy, odkazy a náměty na činnosti pro tento  týden. Začít můžete třeba tím, že si poslechnete písničku a poznáte zvířátka.

https://www.youtube.com/watch?v=EEL2qOclur0

https://www.youtube.com/watch?v=QnuzTxmmW8Y&t=29s

zjistit více

Škola doma II

Společně jsme zvládli druhý týden "školy doma". Děkuji za sdílení fotek z plnění jarních úkolů, moc se vám podařily, jste šikovní. Tak si hezky užijte víkend a v pondělí se zase pustíme do práce.

zjistit více

Jak nám jde učení doma?

Děkuji všem rodičům za perfektní komunikaci a zpětnou vazbu při zadávání úkolů v období domácí výuky. Chválím také naše pilné žáčky za práci na pracovních listech a dalších aktivitách v tomto týdnu jako bylo třídění barev a geometrických tvarů, skládání z písmenek, stříhání a lepení ptáčka Duháčka a mnoho dalších. Také v příštím týdnu na vás bude čekat mnoho zajímavých, tentokrát jarních úkolů. Všechny vás zdraví Petra Moníková.

zjistit více

Sdělení rodičům

Vážení rodiče, vzhledem k mimořádným opatřením bude vzdělávání Vašich dětí probíhat pomocí úkolů a činností, které budou zadávány individuálně, elektronickou formou. Děkuji všem rodičům, kteří mi již zaslali své aktuální e-mailové adresy, na které budu posílat pracovní listy, odkazy na online procvičování a náměty na činnosti. Sledujte prosím i nadále webové stránky školy i naší třídy. V případě potřeby mě můžete kontaktovat sms, telefonicky či e-mailem. Předem děkuji za spolupráci. P. Moníková, tř.uč.

zjistit více

Maškarní rej

plný krásných masek, veselých tanečníků, her, soutěží a dobrot.

zjistit více

Naše příprava na karneval

Na karneval se musíme náležitě připravit. A tak jsme si klauna složili, barevné čepice vyrobili a puntíky na klaunovských mašlích počítali.

zjistit více

Zima nekončí :o)

to jsme si říkali poslední únorový týden při pohledu na sněhovou nadílku za oknem. A tak se naše třída na chvíli proměnila v Ledové království a společně jsme si vytvořili známou postavičku sněhuláka Olafa.

zjistit více

Proč má člověk smyslů pět?

Na tuto otázku jsme společně hledali odpověď při návštěvě jabloneckého Ekocentra. Formou her jsme si procvičili chuť, sluch, čich, hmat a ani na zrak jsme nezapomněli.

zjistit více

Psí kamarád

Jedenkrát za 14 dní se všichni těšíme na návštěvu našeho speciálně vycvičeného psího kamaráda, který nám pomáhá při rozvoji jemné i hrubé motoriky, ale i komunikačních dovedností.

zjistit více

Za zimou do Ekocentra

Při návštěvě Ekocentra jsme si připoměli jaké změny se v přírodě dějí během zimního období a jak se těmto změnám přizpůsobí zvířata a stromy. Naučili jsme se rozpoznávat druhy našich jehličnatých stromů podle tvaru jehličí a šišek. Sledovali jsme stopy lesních zvířátek a připravili jsme ptáčkům krmení.

zjistit více

Letěli jsme do Afriky

V rámci projektového dne jsme se se spolužáky ze třídy A podívali do Egypta, prohlédli jsme si pyramidy, potkali jsme velbloudy, v řece Nil jsme dávali pozor na krokodýly, vyrobili jsme si papyrus, ozdobili náhrdelník pro faraona a upekli si mumie z listového těsta. Moc jsme si užili den plný poznání a nových zážitků.

zjistit více

Oslavili jsme narozeniny

V lednu slaví náš spolužák Zdenda narozeniny, a tak jsme tančili, hodovali a společně jsme si užili narozeninový den.

zjistit více

Jak to bylo na Tři krále?

Dnes, na svátek Tří králů, jsme se sešli po Vánocích a připomněli si Tříkrálovou tradici. Vyrobili jsme si královské koruny, hledali cestu do Betléma, abychom Ježíškovi dárky přinesli. Naučili jsme se, jak se králové jmenovali a napodobovali tvary písmen na tabuli. A nakonec jsme si společně zazpívali "My tři králové jdeme k vám...". Tak hezký nový rok vám přeje celá třída B.

zjistit více

Vánoční besídka na Sluníčku

Setkání s rodiči, vystoupení našich žáků a tvořivou vánoční dílničkou

zjistit více

Advent a naše tvoření

V předvánočním čase jsme sušili jablíčka, vyrobili vánoční přání, svícen a nezapomněli jsme se podívat na ozdobený vánoční strom na náměstí.

zjistit více

Přišel k nám Mikuláš :o)

A opět tu byl Mikuláš. Zvoněním ohlásil svůj příchod a ani na naši třídu nezapomněl a s čertem k nám zavítal. Někteří žáčci se trošku báli, ale nakonec statečně zarecitovali čertovskou básničku. Za odměnu všichni dostali balíček plný dobrot.

zjistit více

Svatomartinské dopoledne

11. listopadu slaví svátek všichni Martinové a my jsme si připoměli, jaké tradice a pranostiky se k tomuto svátku váží a s napětím očekávali, zda nám letos přiveze první sněhovou nadílku. Také jsme si vyzkoušeli kovářské řemeslo a přitloukli podkovy, koníky z těsta upekli a závody koníků přes překážky uspořádali.

zjistit více

Stromy na podzim

Stromy jsou pro nás velmi důležité a my jsme je při výuce společně poznávali, malovali, porovnávali listy stromů, připomněli si básničky a písničky o lese a vypravili se do Lesoparku na Žižkův vrch.

zjistit více

Podzimní ochutnávka

Ve čtvrtek jsme se sešli s kamarády ze třídy A, abychom ovoce a zeleninu hmatem i podle chuti poznávali, společně jablíčkové muffiny upekli a na závěr uspořádali turnaj v Boccie. Bylo to moc fajn a už se těšíme na další společnou akci.

zjistit více

Pracovní výchova v béčku

Co zvládneme v hodinách pracovní výchovy? Lepíme, stříháme, tiskneme, vaříme, ale i uklízíme v okolí naší školy tak, jako tento pátek, kdy jsme se zapojili do akce 72 hodin.

zjistit více

Podzim začíná

První podzimní den jsme se vydali k jablonecké přehradě. Sledovali jsme, jak se příroda mění, nasbírali si podzimní plodiny, které jsme si prohlédli, pojmenovali a využili při počítání a skládání písmenek.

zjistit více

Strašidelná dýně

Jako tradičně jsme tvořili dýni na letošní jablonecké Dýňobraní.

zjistit více

Ježečkovy úkoly

aneb procvičujeme jemnou i hrubou motoriku a grafomotoriku.

zjistit více

Naše akce

V úterý 10. září jsme se vypravili na dopravní hřiště, abychom si zopakovali a prakticky vyzkoušeli, jak se bezpečně chovat v silničním provozu. A v pátek jsme se zúčastnili akce "Ukliďme Česko" a alespoň trochu přispěli k čistějšímu okolí naší školy.

zjistit více

První školní týden

Co jsme zvládli v prvním týdnu? Povídali jsme si, hráli hry, cvičili, malovali, pracovali v lavici i v komunikačním kroužku. Všichni se moc snažili a zasloužili si velkou pochvalu.

zjistit více

Nový školní rok začíná

a my zveme všechny děti a rodiče v pondělí 2. září do budovy Polní 10, kde se společně přivítáme po prázdninách a řekneme si všechny důležité informace k chodu školy, školní družiny i školní jídelny. Na všechny se těší tř. uč. Petra Moníková a as. ped. Simona Prokopová a Alena Rozsypalová. 

zjistit více

Projektový den - Ptáci

Cesta za pokladem

Dopoledne v Eurocentru

V pátek 17.5.2019 jsme navštívili Eurocentrum, kde probíhá výstava výtvarných prací dětí.

zjistit více

Čarodějnické dopoledne

V úterý 30.4. jsme si užili čarování a kouzlení. Vyčarovali jsme si lektvar a  krásnou duhu. Nakonec jsme si opekli něco dobrého na zub... :-)

zjistit více

Výlet k rozhledně Nad Prosečí

Velikonoční dílna a tvoření

Skládání puzzlí v Liberci

V úterý 8.4.2019 se naše žákyně Marcelka zúčastnila oblastního kola ve skládání puzzlí v Liberci, kde obsadila skvělé první místo. Blahopřejeme.

zjistit více

Výlet na "Krokusovou louku"

Program "Zdravá pětka"

Dne 3.4. 2019 jsme si povídali o zdravém životním stylu a zásadách zdravého stravování :-).

zjistit více

Matějská pouť 2019

Dne 1.4.2019 jsme navštívili Mětějskou pouť, vyzkoušeli jízdu na různých atrakcích a moc se nám tam líbilo :-).

zjistit více

Terapeutické dopoledne ve škole J. Hory

Soutěžíme ve skládání puzzlí

I naše třída se zúčastnila školního kola ve skládání puzzlí, které se konalo 28.2.2019. Umístili jsme se na skvělém 1.místě. :-)

zjistit více

Maškarní karneval a masopustní hodování

Lednové bobování

V lednu jsme si ve školním depu vyzvedli závodní stroje, vystoupali na nejbližší pahorek, kde jsme stroje "pořádně" vyzkoušeli :-).

zjistit více

Projektový den - Evropa

Letos jsme měli téma Projektového dne: Evropa. Pojmenovali a ukázali jsme si okolní státy, upekli štrůdl a vyrobili vlajky.

zjistit více

Sněhuláci pro Afriku 2019

I naše třída se zapojila do projektu "Sněhuláci pro Afriku". Dne 11.1.2019 jsme postavili velkého sněhuláka. Při stavění jsme si užili spoustu zábavy :-).

zjistit více

Vánoční besídka a tvoření s rodiči

Vánoční koncert dětí ze ZUŠ

Dne 18.12.2018 k nám přišli studenti ze ZUŠ na vánoční koncert. Představili nám hudební nástroje, ukázali jak se na ně hraje, zahráli koledy a také další skladby. Koncert se nám moc líbil. zjistit více

Papoušci

Mikuláš a čert

Turnaj v Boccia

Martinské posvícení

Jak jsme pouštěli draka u přehrady

Halloween

Podzimní keramická dílna

Projekt 72 hodin

V pátek 12.10.2017 jsme se jako každý rok, zúčastnili Projektu 72 hodin. Přiložili jsme ruku k dílu a uklízeli v okolí naší školy smile zjistit více

Den zvířat ve Vikýři 5.10.2018

EUROCENTRUM - Všemodelářská výstava

Výlet na NISANKU

DÝŇOBRANÍ

"UKLIĎME ČESKO"

Vycházka k přehradě

Tělocvik v přírodě

Školní rok 2018/2019

Návštěva muzea hraček

V Muzeu hraček pana Vavřína pohádkový čas dětství znovu ožívá.... A ožívá doslova. Tolik krásných a funkčních hraček na jednom malém místě. A naučili jsme se i kouzlit :-) zjistit více

Handicap 2018

Návštěva

Přišla se na nás podívat naše bývalá žačka a kamarádka Martinka. Byli jsme moc rádi, že jsme ji viděli :-). zjistit více

Projektový den

V rámci projektového dne "SOPKY" jsme si vyrobili aktivní sopku. zjistit více

Vycházka na Horní Proseč

Mléko do škol

Z projektu mléko do škol jsme dostali ochutnávku mléčných produktů a k tomu jsme si upekli domácí rohlíčky. zjistit více

Výstava

Dne 15.5.2018 jsme navštívili 21. ročník výstavy prací dětí, žáků a studentů jabloneckých škol na téma Lípa náš národní strom, aneb stoleté výročí republiky.  zjistit více

Čarodějnice

Mazlíčci

UKLIĎME ČESKO

Veselé Velikonoce

Terapeutický den na Horovce

Ekocentrum - velikonoční zvyky

Velikonoční dílna

Karneval

Ekocentrum - kamínky

PROJEKTOVÝ DEN - ITÁLIE

Vánoční besídka

Pečení vánoček

Sněhurka

Jako každý rok jsme se letos byli podívat ve Spolkovém domě na hudební pohádku o Sněhurce, kterou si pro nás připravili žáci ze ZUŠ. zjistit více

Ekocentrum - vánoční dílna

Pečení cukroví

Mikulášská nadílka

Svatý Hubert a svatý Martin

Martinské posvícení

Podzimní dílna

Celé dopolední vyučování jsme se zaměřili na podzim. Poznávali jsme podzimní plody, ochutnávali ovoce, které v tomto ročním období sklízíme a na závěr jsme si vyrobili ježčí rodinku. zjistit více

Projekt 72 hodin

V pátek 13.10.2017 jsme se jako každý rok, zúčastnili Projektu 72 hodin. Přiložili jsme ruku k dílu a uklízeli v okolí naší školy wink. zjistit více

PODZIM V EKOCENTRU

V Ekocentru byl pro nás připraven zajímavý program na téma: "PODZIM". Žáci se dozvěděli spoustu zajímavých informací o tom, co se na podzim děje v přírodě. Na konec si vyrobili záložku do knížky. zjistit více

DÝŇOBRANÍ

I v letošním roce jsme se přihlásili do akce "Dýňobraní" a vyzdobili si dýni wink. zjistit více

předávání vysvědčení

Litter less v břízkách

Letos jsme se opět vydali na kolečko do Břízek, kde jsme zažili dopoledne plné her a soutěží. Děti si akci moc užily. zjistit více

Výlet do zoo liberec

Pěstujeme ředkvičky

Motýlí kouzla

Den dětí

Projektový den - Na louce

Výlet do Prahy

Letos jsme vyrazili do Prahy. Navštívili jsme skleník Fata Morgana, kde jsme viděli krásně barevné motýly a na chvíli se ocitli v tropické přírodě. Následně jsme se dopravili do centra kolesovým parníkem Odra. Cestou jsme viděli panorama Pražského hradu a nejvíce nás zaujala plavební komora Štvanice. zjistit více

Zdravá svačinka

Výstava dětských prací

Pálení čarodějnic

Velikonoční dílna

UKLIĎME ČESKO

Letos jsme se opět zúčastnili akce Ukliďme Česko. Sbírali jsem odpadky na dětském hřišti i v okolí naší školy. wink zjistit více

Mazlíčci

Vítání jara

Konečně jsme přivítali jaro, proto jsme si opekli buřty a zároveň "Moranu" (symbol zimy). zjistit více

Soutěž ve skládání puzzlí

Dne 15.3.2017 se žákyně naší třídy, Marcelka Rezlerová, zúčastnila soutěže ve skládání puzzlí, kterou pořádala ZŠ Orlí v Liberci. Marcelka obsadila skvělé 3. místo wink. Blahopřejeme...smile
  
zjistit více

Terapeutický den

Karneval

Projektový den Afrika

Předávání pololetního vysvědčení

Vaření pudinku

Dostali jsme chuť na pudink, tak jsme si ho uvařili happy zjistit více

Naše první bobování

Pečeme vánoční cukroví

Mikulášská nadílka

Zase po roce mezi nás zavítal Mikuláš s čertem a nadělil nám sladkosti. zjistit více

Vánoční dílna

Větrníkový den

Jako každý rok, i letos jsme se zapojili do akce na podporu cystické fibrózy, výrobou větrníků. Letos jsme si větrníky upekli. zjistit více

Podzimní dílna - glazování

Podzimní dílna

Akce 72 hodin

Pouštění draků

Dýňobraní

Také letos jsme se přihlásili do akce "Dýňobraní" a vyzdobili si dýni. zjistit více

Pískoviště

Krásně jsme si užili naše nové pískoviště jazyk zjistit více

Dopravní hřiště

HURÁ DO ŠKOLY!

Zdravíme všechny děti a jejich rodiče. Zveme Vás ve čtvrtek 1. 9. 2016 na zahájení nového školního roku.Těšíme se na Vás na budově ZŠ speciální Polní 10 v 8:00 hod., kde dostanete všechny informace potřebné pro tento školní rok.  zjistit více

Výlet do ZOO Liberec

Na výlet do ZOO jsme se dost těšili. Potrápilo nás sice počasí, ale nejsme z cukru, zvládli jsme to!! zjistit více

Handicap 2016

Den dětí

Projektové dny

V květnu jsme si udělali projektové dny na téma "U vody". První den jsme pracovali u interaktivní tabule, poslouchali zvuky vody, kvákání žabek,.. ukázky zvířat a rostlin, které žijí ve vodě a u vody. Druhý den jsme se vydali k přehradě a sledovali život u vody a poslední den jsme vytvořili koláž ! zjistit více

Mazlíčci

Nejlepší mlsání

Ukliďme Česko

Naše třída se také zapojila do projektu "Ukliďme Česko". Sbírali jsme odpadky kolem přehrady. Počasí nám moc nepřálo, byla zima, ale nepršelo. Během sbírání jsme si užili také trochu zábavy. tongue zjistit více

Jarní výzdoba

Konečně jsme si jarně vyzdobili naši třídu!  tongue zjistit více

Jarní sázení

Zasadili jsme si travičku k velikonoční výzdobě. zjistit více

Vítání jara

Konečně jsme se dočkali a přivítali jaro. Zpívali jsme a tancovali a snad jsme ho i přivolali!! wink zjistit více

Bobování

Naše první bobování dopadlo výborně. Konečně jsme se dočkali sněhu, na který jsme čekali celé prázdniny. Hned jsme se vydali bobovat na zahradu. zjistit více

Pečení cukroví

Také letos jsme se pustili do pečení vánočního cukroví. Přinesli jsme si linecké těsto a dali se do práce. Na besídce rodiče posoudí, jak se nám pečení podařilo. :-) zjistit více

Mikulášská nadílka

Jako každý rok i letos nás navštívil Mikuláš. Měl s sebou anděla a čerta, ale toho schoval za dveře. Ty odvážnější z nás se na něj přišli podívat. zjistit více

Vánoční dílna

Na letošní vánoční dílně jsme vyráběli stromečky z keramické hlíny. :-) zjistit více

Hudební pohádka Sněhurka

Také letos si pro nás žáci z LŠU připravili program. Bylo to hudební ztvárnění pohádky Sněhurka, představili nám hudební nástroje a nazávěr jsme si zazpívali. zjistit více

Pracovní vyučování

Během pracovek jsme si "ukuchtili" sladké pavouky z čokolády, trubiček a lentilek.Nejlepší bylo, že jsme si pak na nich pochutnali. zjistit více

Podzimní pracovní dílna

Opět tady máme podzim a s ním i podzimní pracovní dílnu. Letos jsme vyráběli houby. Posuďte sami jak se nám povedly!! zjistit více

Ukázka dravců

V úterý 29. 9. 2015 jsme se na "Horovce" zúčastnili prohlídky dravých ptáků. zjistit více

Dýňobraní

Také letos jsme se zapojili do "Dýňobraní". V rámci pracovního vyučování jsme vydlabali a ozdobili dýni, kterou jsme vystavili před Domem vína. zjistit více

Projekt "72 hodin"

Také letos jsme se zapojili do akce "72 hodin". Nejprve jsme sbírali odpadky v okolí přehrady a potom jsme sázeli stromek za asistence Mgr. P. Tulpy na zahradě školy v ulici J. Hory. Počasí nám moc nepřálo ale nezmokli jsme a to bylo hlavní.
zjistit více

Dopravní hřiště

Se začátkem školního roku jsme se vypravili na dopraví hřiště, kde jsme si mohli vyzkoušet jízdu na koloběžce, kole a nebo jenom jako chodci. Bylo to bezvadné!!
zjistit více

Výlet do ZOO Liberec

Tak konečně jsme se dočkali a vyrazili na školní výlet do ZOO Liberec. Zoologická zahrada je celá přestavěná, vchod je na jiném místě. Přesto byla návštěva pro nás poučná. Nejvíce se nám líbilo krmení lachtanů. Tak zase za rok!!! zjistit více

Povídání o včelách

Navštívila nás paní Vendula z Ekologického centra v Jablonci se zajímavým povídáním o včeličkách. Přinesla s sebou spoustu obrázků a také výrobků včeliček. Dozvěděli jsme se hodně zajímavých informací a všem se nám to moc líbilo!!!   Děkujeme!! zjistit více

Projektový den - enviromentální výchova

Letošní projektový den jsme si vyprávěli o lese. Nejprve jsme si les vytvořili na terase, dále jsme pracovali ve třídě a nakonec jsme se vypravili na procházku do opravdového lesa. Počasí nám přálo a tak jsme si to krásně užili!!! wink zjistit více

Handicap

Také letos jsme se zúčastnili Handicapu, který se konal "na kolečku". Od školy jsme vyrazili pěšky do Mšena a potom dlouhým kopcem na "kolečko". Tam pro nás byly připraveny úkoly a různé disciplíny, dále svačina a hurá do školy. Krásně jsme se prošli a docela nás bolely i nožičky!! zjistit více

Výstava "Jablonec očima dětí"

Jako každý rok i letos jsme se zúčastnili výtvarné soutěže, na téma "Jablonec očima dětí". Namalovali jsme radnici, znak a motýly a docela se nám naše dílo povedlo. smile zjistit více

Výlet na kozí farmu

Ve středu 29.4.2015 jsme se vydali na kozí farmu do Pěnčína. Viděli jsme spoustu zvířátek, prohlédli jsme si jejich ustájení a také co jedí. Potom jsme se na sluníčku v klidu nasvačili a hurá do školy!!! zjistit více

Návštěva "Kozí farmy"

Zase po roce jsme se vypravili na Kozí  farmu v Pěnčíně. Počasí nám nepřálo, było chladno, ale nezmokli jsme. Viděli jsme kozy, ovce, oslíka na drůbež. Moc se nám tam líbilo !! zjistit více

Čarodějnice

V pondělí jsme si v rámci reje čarodějnic opekli buřtíky. Sešlo se nás poměrně hodně, i ti, kteří  chodí zřídka. Zároveň jsme využili krásného, teplého počasí a čarodějnice jsme si užili!! zjistit více

Překvapení na vycházce

Při vycházce jsme byli velmi překvapeni, že jsme viděli odlétat vrtulník z parkoviště u nemocnice!! zjistit více

Vítání jara

Konečně jsme se dočkali a mohli jsme přivítat jaro!!  Hurá!!! Bylo nás velmi málo, ale i přesto jsme jaro tancem řádně přivítali!! zjistit více

Velikonoční pracovní dílna

Velikonoce jsou za dveřmi a nás malování a zdobení velikonočních vajíček vždycky moc baví smile zjistit více

Canisterapie

Bobování

Protože se nám poštěstilo, že napadl sníh, v rámci tělocviku jsme vyrazili bobovat. Jezdilo se nám dobře, občas jsme se také vyváleli ve sněhu!! zjistit více

Zdenda má narozeniny

Oslavili jsme společně se Zdeněčkem narozeniny!!  Všechno nejlepší!!!! zjistit více

Rozdávání dárečků

Na závěr kalendářního roku jsme si udělali besídku sami pro sebe, dojedli jsme cukroví, zazpívali si koledy a rozdali si dárečky. A teď hurá na prázdniny!! zjistit více

Diskotéka

Dneska jsme se zúčastnili diskotéky ve Vikýři. Hezky jsme si ji užili!! zjistit více

Zdravá pětka

Ve středu jsme se ve škole seznámili se zravým stravováním, zazpívali jsme si písničky o zelenině a ovoci, sestavili obrázek a také trošičku ochutnali!! Akce se nám líbila a krásně jsme se bavili!! zjistit více

Pečení cukroví

Protože se blíží Vánoce, rozhodli jsme se, že si zase upečeme cukroví. Irenka se do práce pustila s velkým zájmem a dobře to dopadlo. zjistit více

Projekt "72 hodin"

Naše třída se v pátek zúčastnila projektu "72 hodin". Uklízeli jsme okolí přehrady. Počasí nám moc nepřálo, ale důležité bylo, že jsme nezmokli!! Nejaktivnější "sběračka" byla Irenka!!  zjistit více

Podzimní dílna

Dneska jsme měli pracovní dílnu s tématem - podzim. Vyráběli jsme velké koule z přírodnin. Nejprve jsme je polepili mechem a pak nastalo zdobení! Sami rozhodněte jestli se nám povedly!! zjistit více

Výletní areál Pěnčín

Dneska (27.3.) jsme navštívili kozí farmu na Pěnčíně. Seznámili jsme se se zvířátky, která zde žijí, především kozy, oslík, husy, kachny, páv,.........   Pohráli jsme si na dětském hřišti, nasvačili se  a odjeli do školy. zjistit více

Těšíme se na vás

Prázdniny nám uběhly a teď hurá do školy!!
Na všechny děti se těšíme 1.září v 8,00 hod na Sluníčku!!
happytongue zjistit více

Výlet do ZOO Liberec

Všichni jsme se celý rok těšili, až se vypravíme do ZOO. Vyprávěli jsme si o zvířátkách, která tam uvidíme. V areálu zoologické zahrady se také konala výtvarná výstava "Modrý slon", kde jsme měli některá naše dílka. Zvířata byla nádherná, velmi se nám líbila a už se těšíme na příští rok, kdy se tam znovu vypravíme. Celý výlet měl velký úspěch, protože se zúčastnili všichni žáci, nikdo nechyběl!! zjistit více

Výlet na Dobrou Vodu

Ve čtvrtek jsme se vypravili na Dobrou Vodu. Prohlédli jsme si zvířátka, která tam byla, prošli se přírodou a přitom jsme se nasvačili. Bylo krásné teplé počasí a výlet se nám vydařil!! zjistit více

Velikonoční dílna

Ve čtvrtek 10.4. jsme měli velikonoční dílnu, vyráběli jsme vozíky na vajíčka a moc se nám povedly!!! smile zjistit více

Vítání jara

Ve středu 21.3. jsme se konečně dočkali a přivítali jaro. Radostně jsme tančili, zpívali a krásně si to užili. Hurá jaro je tady!!!  happygrin zjistit více

Bobujeme

V únoru jsme absolvovali náročný výstup na nedaleký vrchol kopce, kde jsme procvičovali techniku v jízdě na bobu...smile
Další fotografie na    

zjistit více

Beseda s Městskou policií Jablonec n. N.

V pátek 11.10. přišel strážník Pepa, se kterým se již dobře známe. Besedovali jsme o bezpečnosti dětí a zároveň také o bezpečnosti silničního provozu. zjistit více

Velikonoční keramická dílna

Velikonoční keramická dílna byla rozdělena do dvou částí. První probíhala  v pondělí 11.3., kdy děti zpracovávaly keramickou hlínu a vytvářely výrobky. Druhá část probíhala také v pondělí 18.3. a děti zde glazovaly vypálené výrobky.
Další fotografie na  

zjistit více

Slavíme narozeniny

Dnes 2. 10. jsme oslavili devatenácté narozeniny s Luckou smileVše nejlepší, hodně zdraví a štěstí!!!
      

                                                                      zjistit více

Slavíme narozeniny

Dneska jsme oslavili dvanácté narozeniny s Juráškem! 
Hodně štěstí a zdraví!!!

  

Nový školní rok

Zahájili jsme nový školní rok!!  
Prázdniny nám skončily a teď hurá do školy!!
Přivítali jsme mezi sebou nové tvářičky.

Podzimní pracovní dílna

Ve středu 9.10. jsme měli podzimní pracovní dílničku. Zdobili jsme dýně v květináčích, práce nás bavila a moc se nám to povedlo!! zjistit více

Výlet do ZOO v Liberci

HANDICAP 2013

Počítáme

Čarodějnice

30.4. jsme pořádali na "Sluníčku" pálení čarodějnic. Děti se převlékly do čarodějnických masek a opekly si buřtíky.
zjistit více

Projektový den

10.4. jsme uspořádali Projektový den v rámci ekologické výchovy. Děti si sestavily "Ekosystém" a ještě v průběhu několika dnů pozorovaly změny. zjistit více

Velikonoční výstava

Děti s rodiči vyrobili krásné výrobky s velikonoční tematikou. Do výstavky se zapojila většina rodičů. Výrobky se velmi zdařily. Děkujeme všem za účast! tongue
Další fotografie na  

zjistit více

Přišel k nám Mikuláš

5.12.2012 nás navštívil Mikuláš, anděl a čertíci.
Další fotografie na  
zjistit více

MASOPUST 2018

Zdravá svačina

Dnes jsme si připravili zdravou svačinu a moc jsme si pochutnali!!! zjistit více

Ukázka bojových sportů

V rámci projektového dne jsme měli ukázku bojových sportů. Přišel pan učitel Gušilík a seznámil nás se základy, zároveň jsme si mohli vyzkoušet kimono. :-) zjistit více

Vánoční koncert

Jako každý rok i letos k nám přišli studenti ze ZUŠ na vánoční koncert. Představili nám hudební nástroje, ukázali jak se na ně hraje, zahráli koledy a také další skladby. Koncert měl velký úspěch!! zjistit více

Větrníkový den

Zapojili jsme se také do akce větrníkový den na podporu dětí s cystickou fibrózou, během několika hodin pracovních výchov jsme vyráběli  větrníky. zjistit více

Karneval

Konečně jsme se dočkali karnevalu, všichni jsme se na něj moc těšili a doma s rodiči připravili krásné masky!! Na karnevalu jsme se vyřádili až, až! grinwink zjistit více

Podzimní dílna

23.10. ve středu jsme opět pracovali s přírodninami v podzimní pracovní dílně. Výrobky se nám moc povedly. smile zjistit více

Dlabání dýní

Na dlabání dýní jsme se všichni těšili a také jsme si to krásně užili!! zjistit více

Karneval

Základní škola
Jablonec nad Nisou
Liberecká 1734/31
Příspěvková organizace
IČ: 60254190
Identifikátor datové schránky: h6wmmxa
Kontakt