Související informace
Novinky / Aktuality

Je tu zima!

Projektový den -­ Slovensko

Povídali jsme si s dětmi o Slovensku. Podívali jsme se na obrázky a na mapu, poslechli si hymnu, pustili si pohádku a pak jsme si vybarvili vlajku.

zjistit více

Přáníčka pro rodiče.

Vyrobili jsme pro rodiče k vánocům krásná přáníčka a stromečky. A už se moc těšíme na vánoce!

zjistit více

Perníčky.

Upekli a nazdobili jsme si s dětmi perníčky. Příště si na nich pochutnáme, moc se těšíme.

zjistit více

Období před Vánoci.

V tomto adventním čase jsme si s dětmi vybarvili čerta a Mikuláše. V adventních pytlíčcích najdeme každý den ráno něco zajímavého nebo dobrého. A také nás navštívil čert, Mikuláš a anděl.

zjistit více

Zpátky ve škole

Ve škole se nám líbí a moc jsme se nasebe těšili.

zjistit více

Distanční výuka - druhý týden

Vážení rodiče,

čeká nás druhý týden distanční výuky a společně si připomeneme svátek Svatého Martina. Naučíme se básničku,vyrobíme si koníka a upečeme svatomartinské rohlíčky.

Ve středu se na Vás budu těšit při předávání výukových materiálů.

Děkuji za skvělou spolupráci a za zaslané fotografie.

 

Hezký den

Blanka Dobešová

zjistit více

Třída A distanční výuka

Dobrý den,

od 2.listopadu začíná pro všechny žáky povinná distanční výuka.  Podrobné informace o formě předávání výukových materiálů obdržíte emailem.

 

Děkuji všem za spolupráci

 

Blanka Dobešová - třídní učitelka

 

 

zjistit více

Podzimní tvorba.

První dny nového školního roku

První dny nového školního roku jsou úspěšně za námi. Můžeme se naplno vrhnout do učení a těšíme se na další společně strávený čas ve třídě.

zjistit více

Zvířátka z dýní

Letošní téma v rámci dýňobraní znělo: Zvířata kolem nás. A my jsme si z dýní vyrobili krávu a ježka. Na fotkách můžete vidět, jak se nám to podařilo.

zjistit více

Začal nám nový školní rok 2020/2021

Poslední týden

Vážení rodiče, milé děti,

máme Tu poslední  dva dny tohoto mimořádného školního roku. Zítra si rozdáme vysvědčení a hurá na prázdniny. Děkuji Vám za skvělou spolupráci a trpělivost při plnění zadaných

úkolů.

Zítra se na Vás těší

Blanka Dobešová, Hanka Krafková a Simona Prokopová

zjistit více

22.6. - 26.6.

Ahoj děti,

prázdniny se nezadržitelně blíží, ale my musíme ještě tento týden vydržet. Posílám Vám poslední pracovní listy v tomto školním roce.

zjistit více

Nový týden 15.6.-19.6.

A máme tu čtrnáctý týden tohoto mimořádného školní roku. Prázniny se rychle blíží a my si budeme opakovat vše co jsme se naučili.

Děkuji rodičům za odevzdání vypracovaných úkolů.

 

zjistit více

Začínáme 13.týden

Máme za sebou deštivý víkend a začínáme již třináctý týden našeho učení na dálku. Děkuji rodičům za jejich zpětnou vazbu a děti chválím za vzorné plnění zadaných úkolů. Připravené úkoly na tento týden Vám posílám emailem.

 

zjistit více

Červen 1.6.-5.6.

Milé děti, pěkně nám to utíká. Máme tu poslední měsíc tohoto školního roku. Dnes je 1.6. a Vy máte svátek. Letos ho neoslavíme společně, ale užijete si ho doma v rodinném kruhu. Určitě Vás čekájí překvapení a nějaká dobrota. Úkoly posílám do emailu individuálně.

 

zjistit více

Nový týden 25.5 - 29.5.

A máme nejen 11.týden našeho učení doma, ale končí nám měsíc květen. Po deštivém víkendu se pustíme do čtení s porozumnění, naučíme se básničku a procvičíme jemnou

motoriku a psaní.Podrobnější zadání a pokyny najdte ve svých emailech.

zjistit více

Desátý týden

Milí rodiče a žáci, minulý týden jsme se měli možnost setkat při předávání věcí Vašich dětí ve škole. Moc Vám děkuji, že jste přišli. Bylo to příjemné setkání a ráda jsem vás viděla.

Náměty a pracovní listy jste si odnesli a další informace pošlu emailem.

 

 

zjistit více

Nový týden 11.5. - 15.5.

Dobrý den milí žáci a rodiče,

vítám Vás po prodlouženém víkendu a doufám, že jste si odpočinuli a užili si sluníčka. Úkoly Vám opět rozešlu emailem. Ve středu 13.5. se nezapomeňte zastavit ve škole pro své věci.

Těším se na Vás společně s Hankou a Simonou

zjistit více

Květen 4.- 7.5.

Zdravím Vás v novém májovém týdnu, který bude opět o jeden den kratší. V neděli 10.5. mají maminky svátek, tak jim vyrobíme dárek. Ostatní informace ohledně výuky Vám pošlu

na email . 

Hezký den

Blanka Dobešová

zjistit více

Sedmý týden

Zdravím Vás v novém tentokrát zkráceném týdnu ,,učíme se doma". Čekají nás čarodějnice a Vy si doma můžete uvařit kouzelnický lektvar nebo vyrobit čarodějku. Náměty Vám pošlu do emailu.

Krásný den 

zjistit více

Nový týden 20.4. - 24.4.

 Vítám Vá po slunném víkendu.I tento týden se budeme učit o lidském těle. Procvičíme si slovní zásobu a zopakujeme lidové píšničky. Úkoly opět posílám emailem.

 

zjistit více

Pátý týden za námi

A máme opět konec týdne, kdy jsme po prázdninách začali s opakováním lidského těla a procvičili jemnou motoriku. Děkuji rodičům za fotky a zpětnou vazbu. 

Hezký den 

 

zjistit více

Výuka 4. týden

Dobrý den, tento týden bude krátký. Pouze tři dny plnění úkolů a pak hurá na prázdniny. Letos budou velikonoce trochu netradiční, ale věřím, že si je i tak užijeme. Blanka Dobešová

zjistit více

Zdobení vajíček

Zdravím Vás všechny, 3. týden (30.3. - 3.4.) domácího učení zvládnuto na výbornou. Opět velká pochvala žákům a rodičům. Zopakovali jsme domácí zvířata a jejich mláďata, četli a počítali. Je jaro, a proto se nám jarní tématika prolínala celou výukou. Máme před sebou velikonoční svátky a Vám děti začínají 9.4. prázdniny. V pondělí se těším na společné zdobení vajíček. Krásný víkend. Blanka Dobešová

zjistit více

Druhý týden domácího vzdělávání

Začalo nám jaro a my jsme zvládli druhý týden domácího vzdělávání. Všichni se moc snažíte a společně se nám daří plnit zadané úkoly. Děkuji za zpětnou vazbu a za fotky, které posíláte. Přeji Vám krásný víkend. Blanka Dobešová

zjistit více

Děkujeme

První týden výuky ,,učíme se doma" máme za sebou. Děkuji rodičům za skvělou spolupráci a trpělivost. Dětem za vzorné plnění zadaných úkolů. 

zjistit více

Informace pro rodiče

Vážení rodiče, po dobu mimořádných opatření bude výuka probíhat pouze elektronicky. Budu Vás individuálně informovat prostřednictvím e-mailu o formě domácího vzdělávání. Pokud máte jakékoli dotazy neváhejte mne kontaktovat. Děkuji za spolupráci. Blanka Dobešová

zjistit více

Maškarní karneval.

Na maškarním karnevale jsme tancovali, zahráli si soutěže a pochutnali si na koláčcích, které jsme si den před tím upekli.

zjistit více

Keramika.

Z keramické hlíny jsme si vyrobili hezkého ptáčka.

zjistit více

Ekocentrum - smysly

V Ekocentru jsme objevovali tajemný svět pěti smyslů – chuť, čich, sluch, zrak a hmat.

zjistit více

Dante.

Jednou za 14 dní nás navštěvuje čtyřnohý chlupatý kamarád jménem Dante.

zjistit více

Konec pololetí.

Povídání o lese v Ekocentru

V Ekocentru jsme si povídali o stromech a zvířátkách v lese, namalovali si zvířátka a jejich stopy, udělali něco dobrého do krmítek pro ptáčky.

zjistit více

Projektový den ­ Egypt

Prohlídli jsme si obrázky o Egyptu a vyrobili jsme si mumii. Přešli jsme přes řeku plnou krokodýlů, pak jsme si upekli párky v listovém těstě. Postavili jsme pyramidu z kostek a hledali jsme v písku ztracená zvířátka. Vyrobili jsme si papyrus a náhrdelník na krk.

zjistit více

Besídka pro rodiče.

Uspořádali jsme vánoční besídku pro rodiče. Zazpívali jsme si písničky a koledy, zarecitovali básničky. Potom jsme si s rodiči vyrobili krásný vánoční stromeček. A další den k nám do třídy přišel Ježíšek a přinesl nám mnoho krásných dárků.

zjistit více

Pečeme na besídku

Blíží se vánoční besídka a tak jsme pro rodiče upekli cukroví a perníčky.

zjistit více

Návštěva Mikuláše

V muzeu skla a bižuterie

V muzeu jsme si vyrobili vánoční vločky. Také jsme se podívali na krásné vánoční stromky a ozdoby.

zjistit více

Povídání o stromech

Pondělní dopoledne jsme strávili v Eurocentru, kde jsme se dověděli mnoho informací o stromech a zvířátkách, co bydlí na stromech.

zjistit více

Hallowenské dopoledne

Na oslavu Hallowenského svátku jsme si vyzdobili třídu. Pak jsme si namalovali pavoučí síť i s pavouky a upekli strašidélka z listového těsta.

zjistit více

Výlet k přehradě

V podzimím čase jsme se vydali autobusem na výlet k přehradě. Bylo hezké počasí a tak se nám výlet moc líbil.

zjistit více

Podzim, pečení a boccia

Na podzimní dílně jsme poznávali podle zraku a hmatu ovoce a zeleninu. Upekli jsme si výborné jablečné muffiny a pak jsme soutěžili v boccie.

zjistit více

Ochutnávka ovoce a zeleniny.

Na pracovním vyučování jsme poznávali a ochutnávali ovoce a zeleninu. A na závěr hodiny jsme si upekli výtečný mrkvový dort.

zjistit více

Úklid v okolí školy.

Opět jsme se po roce zúčastnili akce 72 hodin. Vysbírali jsme odpadky v okolí školy a na hřišti. Našli jsme také pár „pokladů“.

zjistit více

Dýňový den

Blíží se podzim a tak jsme si vydlabali dýni na výstavu u Domu vína. Tentokrát jsme vydlabali a namalovali strašidelnou dýni (ta bílá strašidelná je naše). Také jsme si upekli výborný dýňový koláč, který nám moc chutnal.

zjistit více

Uklízíme okolí školy.

Po roce jsme se opět připojili k akci Ukliďme Česko.

zjistit více

Učíme se správně jezdit!

Na dopravním hřišti jsme si půjčili kola a koloběžky a učili jsme se jezdit podle dopravních předpisů.

zjistit více

Opět ve škole

V pondělí 2. 9. 2019 jsme se opět sešli v naší třídě. Měli jsme radost ze setkání po prázdninách. Nebyli jsme ještě všichni, někteří kamarádi se k nám přidají během září.

zjistit více

Ukončení školního roku.

A je tu poslední den školy. Dostali jsme vysvědčení a hurá na prázdniny!

zjistit více

Cena pro nadané 2019

V jabloneckém divadle se konalo slavnostní ocenění nadaných žáků. Na tuto cenu byl nominován Vojta K. za úspěšné působení v boccie pro handicapované.

zjistit více

Emil Open Brno

V termínu 12-15.6.2019 se Vojta K. zúčastnil 8. ročníku Evropských her handicapované mládeže Emil Open v Brně. Vojta vybojoval ve své kategorii zlatou medaili. Gratulujeme!

zjistit více

Historické hračky.

Byli jsme se podívat v muzeu hraček v Jablonci n. N. Moc se nám tam líbilo.

zjistit více

Olympiáda

Při této akci jsme oběhli druhou přehradu. Za odměnu jsme dostali medaili, diplom a sladkost.

zjistit více

Mezinárodní den dětí

Mezinárodní den dětí jsme oslavili hrou Cesta za pokladem.

zjistit více

Mobilní planetárium

Astronomie a podmořský svět v mobilním planetáriu očima našich žáků.

zjistit více

Výstava - Zvířecí kamarád

Navštívili jsme s dětmi výtvarnou výstavu škol na téma Zvířecí kamarád.

zjistit více

Kouzlení a pokusy

Oslavili jsme svátek čarodějnic. Namalovali jsme si obrázek, hledali v kamínkách malá zvířátka a udělali čarodějnické pokusy. Nakonec jsme si pochutnali na opečených buřtech.

zjistit více

Turnaj v Boccie.

19. 4. 2019 se konal ve Vikýři velikonoční turnaj v Boccie. Vojta se svým týmem získal 1. místo. Gratulujeme!

zjistit více

Velikonoční svátky

Před Velikonocemi jsme si upekli beránka a potom ozdobili velikonoční vajíčka, která jsme si odnesli domů.

zjistit více

Vycházka do lesoparku Žižkův vrch

Velikonoční pečení.

Blíží se Velikonoce a tak jsme si upekli a ozdobili velikonoční perníčky.

zjistit více

Zdravý jídelníček

Výlet na Matějskou pouť

První jarní den

Terapie ve škole J. Hory

Skládání puzzlí

Dne 28.2.2019 jsme se zúčastnili soutěže ve skládání puzzlí, ve své kategorii jsme se umístili na 1. místě. :-)

zjistit více

Vysvědčení v pololetí.

Masopust a maškarní karneval.

Na oslavu masopustu jsme si s dětmi upekli trhací chleba, řízky a švestkovou buchtu, připravili paštiku a škvarky. Chvíli jsme si zatancovali a potom se pustili do hodování.

zjistit více

Den evropského projektu.

S dětmi jsme si povídali o státech, které obklopují Česekou republiku. Ochutnali jsme jídla, která se v těchto státech jí, upekli jsme si štrůdl a na závěr vyrobili vlajky typické pro okolní státy.

zjistit více

Krmíme ptáčky.

Zimní hry na sněhu.

Vánoční dílna s rodiči

Koncert dětí ze ZUŠ

Vánoční turnaj Boccia v Maršovicích

Papoušci

Mikuláš a čert

Školní turmaj - Boccia

Vánoční pečení

Svatomartinské posvícení

Pouštění draka u přehrady

Halloween

Připomněli jsme si s dětmi svátek Halloween. Na tabuli jsme měli namalovaný hrad a světélka, pak jsme pracovali na IT tabuli. Potom jsme si vystřihli papírového netopýra a udělali dva chemické pokusy. Nakonec jsme si vyrobili pavouka z tyčinek a čokolády, který nám moc chutnal.

zjistit více

Podzimní keramická dílna

Projekt 72 hodin

Den zvířat - Vikýř

V pátek jsme se s dětmi vydali na akci Den zvířat do Vikýře. Čekala nás cesta autobusem a potom prohlídka chovatelské stanice. Viděli jsme hady, křečky, želvy, ptáky atd. Některá zvířata jsme si mohli i pohladit. Moc se nám tam líbilo.

zjistit více

Akce "Ukliďme Česko"

Dýňobraní

Letos jsme si opět s dětmi vydlabali dýně. Tentokrát na téma "Pohádkové bytosti". zjistit více

Začátek školního roku

Evropské hry boccia

Ve dnech 6. - 10. 6. 2018 se v Brně konal 6. ročník Evropských her handicapované mládeže Emil Open 2018 ve hře boccia. Náš žák Vojta se umístil na pěkném 3. místě. Za odměnu od nás dostal vlastnoručně upečenou pizzu. Gratulujeme!

zjistit více

Handicap 2018

Projektový den

V rámci projektového dne "SOPKY" jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí. Nejvíce se nám líbilo, když jsme si vyrobili činnou sopku z mouky, vody a potravinářského barviva. zjistit více

Mléko do škol

V rámci projektu "Mléko do škol" jsme dostali ochutnávkový koš plný mléčných výrobků. Abychom si mohli tyto produkty náležitě vychutnat, upekli jsme si k tomu domácí rohlíčky. Všem nám moc chutnalo. zjistit více

LEGIOVLAK v Jablonci nad Nisou

Muzeum hraček

Výstava výtvarných prací na téma "Lípa náš národní strom aneb 100 let výročí republiky"

Čarodějnice

30. dubna jsme si s dětmi užili čarodějnické dopoledne, které se nám moc líbilo. Nejdříve jsme si namíchali kouzelné lektvary, potom jsme si připravili zdravý nápoj a upekli trhací chleba. Nakonec jsme si s dětmi opekli buřty, po kterých se jen zaprášilo. zjistit více

Máme rádi zvířata a vůbec se jich nebojíme!

Ukliďme Česko

Velikonoční tvoření

Protože se blíží Velikonoce, zasadili jsme si s dětmi travičku a namalovali velikonoční vajíčka. Také jsme si upekli velikonočního beránka. Namalovaná vajíčka, keramické květináče, zajíčky a vzrostlou travičku, si pak děti odnesly domů, aby se svými výrobky pochlubily rodičům.

zjistit více

Projektový den - Itálie

Tentokrát jsme si v projektovém dnu povídali o Itálii. Obkreslili jsme si mapu a vybarvili ji, ukázali si města v Itálii, namalovali jsme si italskou vlajku a upekli pizzu. Vše se nám to moc líbilo.

zjistit více

Terapeutický den

Velikonoční zvyky a tradice v Ekocentru

Velikonoční keramická dílna

Maškarní

Ekocentrum - kameny a kamínky

Masopustní hodování

S dětmi z přípravné třídy jsme „pustili“ maso na stůl! Ochutnali jsme jitrnice, jelita, škvarkovou pomazánku a dobrý domácí chléb. Moc jsme si pochutnali a těšíme se další společné hodování.

zjistit více

Pololetní vysvědčení

Dnes jsme dostali pololetní vysvědčení. Byli jsme všichni moc šikovní a tak jsme si za odměnu připravili zmrzlinový pohár s ovocem a šlehačkou. Moc nám všem chutnalo! zjistit více

Ekocentrum

Opět jsme se vypravili s dětmi do Ekocentra, dovědět se řadu nových věcí. Povídali jsme si o stromech a o zvířatech v zimním období, ze sádry jsme si odlili zvířecí stopu. Bylo to moc fajn a těšíme se na další poznatky z přírody. zjistit více

Přišel k nám Ježíšek

Vánoční besídka

I letos jsme pro rodiče připravili vánoční besídku. Zahráli jsme pohádku a společně s dětmi z přípravné třídy jsme si zazpívali vánoční koledy. Besídka se nám vydařila a rodičům se moc líbila. zjistit více

Ekocentrum - vánoční zvyky a tradice

V předvánočním čase jsme s dětmi navštívili Ekocentrum. Povídali jsme si o vánočních zvycích a tradicích a ochutnali něco malého z vánočního stolu. Pak jsme si vyrobili vánoční hvězdu z papírových sáčků a krásné vánoční přání. Moc se nám tam líbilo! zjistit více

Pečeme a zdobíme vánoční cukroví

Mikuláš a čert

Vánoční věnec

V adventním čase jsme si s dětmi vyrobili vánoční věnec, který jsme potom pověsili na dveře terasy.

zjistit více

Jablíčkový den

Jablíčkový den – pečeme štrúdl, vaříme jablkový kompot.

zjistit více

Podzimní dílna

Celé dopolední vyučování jsme se zaměřili na podzim. Poznávali jsme podzimní plody, ochutnávali ovoce, které v tomto ročním období sklízíme a na závěr jsme si vyrobili ježčí rodinku. zjistit více

Projekt 72 hodin

V pátek 13.10.2017 jsme se jako každý rok, zúčastnili Projektu 72 hodin. Přiložili jsme ruku k dílu a uklízeli v okolí naší školy wink. zjistit více

PODZIM V EKOCENTRU

V Ekocentru byl pro nás připraven zajímavý program na téma: "PODZIM". Žáci se dozvěděli spoustu zajímavých informací o tom, co se na podzim děje v přírodě. Na konec si vyrobili záložku do knížky. zjistit více

DÝŇOBRANÍ

Letos jsme vyráběli a zdobili dýně na téma: zvířata. Dnes jsme se byli na nazdobené a vyřezané dýně podívat. zjistit více

Konečně začínáme

V pondělí 18.9. jsme zahájili školní rok 2017/2018. V naší třídě jsme přivítali nové spolužáky. zjistit více

Předávání vysvědčení

Litter less v břízkách

Letos jsme se opět vydali na kolečko do Břízek, kde jsme zažili dopoledne plné her a soutěží. Děti si akci moc užily. zjistit více

Výlet do ZOO Liberec

Motýlí kouzla

Den dětí

Projektový den - Na louce

Výlet do Prahy

Letos jsme vyrazili do Prahy. Navštívili jsme skleník Fata Morgana, kde jsme viděli krásně barevné motýly a na chvíli se ocitli v tropické přírodě. Následně jsme se dopravili do centra kolesovým parníkem Odra. Cestou jsme viděli panorama Pražského hradu a nejvíce nás zaujala plavební komora Štvanice. zjistit více

Uvařili jsme si pampeliškový med

Zdravá svačinka

Výstava dětských prací

Pálení čarodějnic

Jsme šikulové, podívejte!

Velikonoční dílna

Ukliďme Česko

Pomáháme uklidit ČeskoLetos jsme se opět zúčastnili akce Ukliďme Česko. Sbírali jsem odpadky na dětském hřišti a v okolí naší školy. zjistit více

Mazlíčci

Vítání jara

Konečně jsme přivítali jaro, proto jsme si opekli buřty a zároveň "Moranu" (symbol zimy). zjistit více

Terapeutický den

Karneval

Projektový den Afrika

Vaření pudinku

Dostali jsme chuť na pudink, tak jsme si ho uvařili happy zjistit více

Naše první bobování

Pečeme vánoční cukroví

Mikulášská nadílka

Zase po roce přišel mezi nás Mikuláš s čertem a nadělil nám sladkosti. zjistit více

Vánoční dílna

Větrníkový den

Jako každý rok, i letos jsme se zapojili do akce na podporu cystické fibrózy, výrobou větrníků. Letos jsme si větrníky upekli.

zjistit více

Podzimní dílna - glazování

Podzimní dílna

Zdravá svačina

Dnes jsme si připravili zdravou svačinu a moc jsme si pochutnali!! zjistit více

Akce 72 hodin

Pouštění draků

Dlabání dýní

Na dopravním hřišti

Hurá, je tu škola!

Hola, hola, škola volá!

Zdravíme všechny děti a jejich rodiče. Zveme Vás ve čtvrtek 1. 9. 2016 na zahájení nového školního roku.Těšíme se na Vás na budově ZŠ speciální Polní 10 v 8:00 hod., kde dostanete všechny informace potřebné pro tento školní rok.   
zjistit více

Krásné prázdniny

Výlet do ZOO Liberec

Na výlet do ZOO jsme se dost těšili. Potrápilo nás počasí, ale nejsme z cukru, vydrželi jsme to!! zjistit více

Handicap 2016

Den dětí

Projektové dny

V květnu jsme si udělali projektové dny na téma "U vody". První den jsme pracovali u interaktivní tabule, poslouchali zvuky vody, kvákání žabek,.. ukázky zvířat a rostlin, které žijí ve vodě a u vody. Druhý den jsme se vydali k přehradě a sledovali život u vody a poslední den jsme vytvořili koláž ! zjistit více

Mazlíčci

Čarodějnice

Nejlepší mlsání

Na Kozí farmě

Tak jsme úspěšně společnými silami uklidili Česko :-)

Když je krásné počasí,

A přivítali jsme jaro

Velikonoční pracovní dílna

Tak máme osení zaseto a teď budeme pozorovat, jak nám pěkně roste. Snad to do Velikonoc stihne :-) zjistit více

Velikonoční pracovní dílna

a už zbývá jenom zasít osení a svátky jara můžou přijít ...... zjistit více

Terapeutický den

Karneval

se nám letos opravdu vydařil. V divokém reji si zařádila gorila, kočka, také  kohoutek, čarodějnice či princezna a  pirát a další.  Hodně jsme se pobavili úsměv
zjistit více

Nový nábytek

dorazil už i do naší třídy. Máme to tam teď moc krásné. zjistit více

Barunka dnes slavila 18

Pracovní vyučování

Pracovní vyučování

je nejlepší, když pak můžeme vše snístsmile. Tentokrát si pochutnali i naši šneci smile zjistit více

Zima konečně dorazila

a my už jsme zase všichni zdrávi. Tak honem si vyrobit nějaké pěkné rukavičkysmile

zjistit více

Vánoční besídka

byla letos ve znamení Karkulek a čertů smile Přesto, že někteří hlavní hrdinové pohádek nedorazili, my ostatní jsme si to moc užili a doufáme, že i maminkám se naše vystoupení líbilo.  Už zbývá jen si nadělit dárečky a   vánoční prázdniny můžou začít.                                                                                    zjistit více

Pečení vánočního cukroví

jsme si, jako vždy moc užili. Paní učitelka nás ale musela stále krotit, abychom nesnědli všechno těsto, ještě než to upečeme tongue zjistit více

Mikulášská nadílka

se bohužel ani letos neobešla bez slziček, a to jste přitom byly, děti,  moc hodné. Ale našli se i odvažlivci, kteří se nechali vyfotit i se samotným čertem !!surprised zjistit více

Vánoční pracovní dílna

Letos jsme na vánoční pracovní dílně pracovali s keramickou hlínou. Vyráběli jsme stromečky a zvonečky. Zpracovat hlínu sice není jednoduché, ale určitě je to moc zábavné smile zjistit více

Pohádka O Sněhurce

Letos, místo vánočního koncertu, si pro nás děti ze ZUŠ připravily hudební pohádku O Sněhurce, kterou s nimi nacvičila paní učitelka Milana Havlíčková. Moc se jim to povedlo a my jim za to děkujeme  smile zjistit více

Projektový týden

Ententýna mandolínapojedeme do Kolína.Housle, basa, trumpeta,pojedeme do světa.
Letos jsme vyrazili  na velmi odlišný světadíl než je ten náš, a to je Asie. Seznámili jsme se s tamějším životem, zvířaty i rostlinami. Vyzkoušeli jsem si napsat čínské písmo, namalovat pandu a dokonce jíst rýži či nudle hůlkami. Vůbec to nebylo jednoduché, ale moc jsme se u toho pobavili smile A kam poletíme příště? Třeba do Austrálie..... zjistit více

Podzimní pracovní dílna

Práce s přírodním materiálem je vždy krásná. Každý rok se na tuto akci moc těšíme a myslím, že i letos se nám povedla.smile zjistit více

Projekt " 72 hodin"

Stejně jako v loňském roce, tak i letos jsme se v pátek 9. října zapojili do velkého úklidu kolem přehrady a ještě navíc jsme zasadili stromek na školní zahradě, ul. Josefa Hory, za asistence samotného pana Mgr. Petra Tulpy, což byl pro nás velký zážitek. A když pak ještě přijela vše natáčet televize, nemělo to chybu smile Akci jsme završili opékáním buřtů mňamsmile

zjistit více

Jak se učíme psát

Ukázka výcviku dravců a sov

Dýňobraní

Návštěva snoezelenu

opravdu stála za to. Musíme si to ještě zopakovat, až se uzdraví ostatní děti. zjistit více

Návštěva dopravního hřiště

se nám opravdu vydařila. Sluníčko krásně svítilo a jízda na kolech byla báječná. Akorát větě "už musíme končit" jsme vůbec nerozuměli happy
zjistit více

Začátek nového školního

roku se nám opravdu povedl . Sešli jsme se v hojném počtu, všichni natěšení a odpočatí z prázdnin, tak ať se nám nový školní rok pěkně vydaří. smile zjistit více

Výlet do Zoo

Školní výlet do Zoo nám vždy připomíná, že prázdniny jsou již za dveřmi smile zjistit více

Ekocentrum

Paní Vendula z Ekologického centra  nám přišla popovídat o životě včel a my jsme se dozvěděli mnoho zajímavých a poučných informací. zjistit více

Projektový den - enviromentální výchova

Letošní projektový den jsme si vyprávěli o lese. Nejprve jsme si les vytvořili na terase, dále jsme pracovali ve třídě a nakonec jsme se vypravili na procházku do opravdového lesa. Počasí nám přálo a tak jsme si to krásně užili!! zjistit více

Výstava dětských prací " Jablonec očima dětí"

se letos opravdu moc povedla. Jsme rádi, že jsme se zúčastnili a přispěli tak k vytvoření krásného společného díla. zjistit více

Vycházka do přírody

V pátek bylo opravdu krásně, tak hurá do přírody. Vidět takového koně ve skutečnosti je mnohem lepší než na obrázku smile zjistit více

Výlet na Kozí farmu Pěnčín 29.4.2015

se nám nakonec vydařil. Včera padal sníh a dnes krásné sluníčko - prostě aprílové počasí. Kozy z nás asi měly také legraci, protože neustále hlasitě mečely a přidal se i oslík. Nejkrásnější ale byla kozí miminka, která se vyhřívala pod lampou a vesele na nás pokukovala. Vůbec se nám nechtělo jet zpátky do školy smile zjistit více

Čarodějnice

si letos nějak pospíšily. Asi se jim nechtělo letět za deště smile Opekly si buřty, zatančily si a odletěly už 27.4.2015. zjistit více

Návštěva muzea hraček

Pro děti krásná podívaná, no a paní učitelky se trošku vrátily v čase a zavzpomínaly ....smile zjistit více

Exkurze do Botanické zahrady v Libereci

Dnes jsme se vydali do Botanické zahrady v Liberci a moc se nám tam líbilo. Mohli jsme v jednu chvíli obdivovat krásu květin na zemi, ve vodě i na poušti, podmořský svět i svět ptačí říšesmile zjistit více

Vítání jara

Jaro! Jaro!Kde se vzalo ?V peřinkách se vyspinkalo,v kalužích se vykoupalo,větvičkou se učesalo,dokola se zatočilo,od sněženek všude bílo. smile zjistit více

Velikonoční pracovní dílna

Jaro je za dveřmi ! A s ním i Velikonoce. To to uteklo. Musíme se na ně pěkně připravit a udělat si veselou výzdobu. Malovaná vajíčka prostě nesmí chybět smile A zajíci a kočky nám je budou hlídat smile zjistit více

Terapeutický den

jsme si společně se všemi dětmi ze speciálních tříd moc užili. smile zjistit více

Karneval

Děti ze třídy A +B měly dneska karnevalový rej. Všichni společně jsme  si to moc užili smile zjistit více

Canisterapie

Interaktivní tabule

- to je velký zážitek pro děti, všem dětem bychom přáli mít ji ve třídě. :-)

zjistit více

Zimní radovánky

Tak nám konečně napadlo trochu sněhu ! Musíme si ho pořádně užít a pak ať sněhulák klidně putuje třeba až do Afriky smile zjistit více

Vánoční besídka

Letošní "Vánoční besídka" se nesla v duchu písní , básní a pohádek. Moc jsme si to užili a všechny herecké výkony byly naprosto skvělésmile. Přejeme všem, i těm co na besídku nepřišli, krásné Vánoce a hodně zdraví v novém roce. zjistit více

Vánoční koncert

Už se stalo tradicí, že k nám před Vánocemi zavítají dětí ze ZUŠ a předvedou nám své umění. Moc pěkně jim to šlo. zjistit více

Pečení vánočního cukroví

Zároveň s pečením cukroví jsme si stihli oslavit i Robinkovy narozeniny. Už je mu 15 ! A roláda byla mňam mňam smile zjistit více

Advent

Včera se děti ze tříd A, B, C a 6.třídy zúčastnily pěveckého vystoupení ve Spolkovém domě na Adventním setkání projektu Tvoříme duší. Přestože několik zpěváčků chybělo, vše jsme krásně zvládli a sklidili jsme velký potlesk smile zjistit více

Mikulášská nadílka

Moc jsme se dnes báli návštěvy Mikuláše, anděla a čerta. Ale nakonec to všechno dobře dopadlo smile zjistit více

Předvánoční pracovní dílna

Letošní předvánoční pracovní dílna byla ve znamení zvonečků a přáníček. Myslím, že se docela povedly. zjistit více

Náš koutek živé přírody

Naši šneci rostou a rostou. Už jsou téměř tříletí a každým dnem čekáme snůšku vajíček. Tak kdyby měl někdo zájem, přihlaste se happy zjistit více

Lojza a Líza

Od středy máme ve třídě nové kamarády Lojzu a Lízu. Pro děti je ušila naše paní sekretářka Vlaďka Reimová a udělala všem velkou radost. Moc jí za to děkujeme smile zjistit více

Vystoupení speciálních tříd A a B v Semilech

V sobotu 8. listopadu jsme se tradičně vydali do Semil. Zúčastnili jsme se projektu Tvoříme duší, kde jsme vystoupili s krátkým programem, plným písniček. Všichni si to moc užili a odnesli si krásné zážitky. :-) zjistit více

Projekt " Multikulturní výchova"

Celý tento týden jsme pracovali na projektu "Multikulturní výchova". Letos jsme se zaměřili na Afriku. Každý den jsme se dozvěděli něco nového, něco pěkného jsme vyrobili, hodně zajímavostí jsme přečetli z časopisů a knih a nechyběl ani banánový koktejl- mňamsmile Moc jsme si to užili a příště určitě vyrazíme zase na jiný kousek světa. zjistit více

Větrníkový den

Také naše třída se dnes zapojila do projektu "Větrníkový den" zjistit více

Projekt "72 HODIN"

I naše třída se zapojila do projektu "72 Hodin" . Společnými silami jsme se snažili očistit okolí jablonecké přehrady. zjistit více

Podzimní slavnosti

Vydlabat takhle velkou dýni není žádná legrace. Nám se to ale povedlo a teď už zbývá jen odvézt dýňovou dámu do města a vystavit mezi ostatní. Určitě si tuto podívanou nenechte ujít, stojí to za to smile zjistit více

Oslava podzimu v Ekocentru

Tak už umíme poznat skoro všechny přírodniny. Dnes v Ekocentru jsme se to naučili, když jsme vyráběli lesní skřítky.Byli moc krásní :-) zjistit více

Vycházka a Horovku

Dnešní návštěva na Horovce se opravdu vydařila. Sluníčko nám pěkně svítilo a ve snoezelenu jsme si báječně odpočinuli :-) zjistit více

Podzimní pracovní dílna

Tak jako každoročně, tak i letos jsme nasbírali spoustu kaštanů,žaludů, mechu, barevných listů, šípků, šišek a jiných přírodnin, abychom si mohli společně vyrobit krásné podzimní koule. zjistit více

První den ve škole

Začíná škola

Milé děti,prázdniny nám utekly jako voda a teď už musíte zase zpátky do školy. Vy už se ale určitě nemůžete dočkat a my už se na Vás také moc těšíme :-) Tak zítra ahoj !!Majka a Hanka zjistit více

Hurá na prázdniny

Vysvědčení je rozdáno a teď HURÁ na PRÁZDNINY ! Hlavně na sebe dávejte děti pozor a v září zase na shledanou !smile zjistit více

Diskotéka

A na závěr školního roku je nejlepší vyřádit se na parketu.  happy zjistit více

Výlet do Zoo

Na výlet do ZOO jsme se dlouho těšili smile  Bylo krásně a tak jsme si mohli všechna ta exotická zvířata prohlédnout a vyfotit. Tak zase za rok na shledanou smile zjistit více

Výlet na Dobrou Vodu

Dnešní výlet na Dobrou Vodu se nám opravdu vydařil. Sluníčko pěkně svítilo a my jsme si mohli prohlédnout z blízka domácí zvířátka a i si na ně sáhnout smile zjistit více

Zdravá pětka

Dnes jsme si opravdu užili zábavné dopoledne se spoustou ovoce a zeleniny, které jsme se učili poznávat podle barvy, tvaru, vůně, chuti a nakonec jsme to mohli všechno sníst smile zjistit více

Velikonoční pracovní dílna

Velikonoce jsou za dveřmi a malovaných vajíček není nikdy dost smile zjistit více

Vycházka do přírody

Učíme se o zvířátkách a o květinách a to je přece nejlepší venku :-) zjistit více

Vítání jara

Tak jsme dneska přivítali JARO. A přišlo pěkně se sluníčkem, tak jsme si to oslavili jak jinak než tancem :-) zjistit více

Karneval

Dnes jsme měli karneval.  Všichni jsme si náramně užili tanečního reje v maskách. Objevila se všechna možná strašidla, od černé i bílé paní, strašidelného mnicha, až po čerta, ale také indiánka,  kuchtík či dokonce pan učitel ! smile 
zjistit více

Vánoční výchovný koncert dětí ZUŠ

Dnes jsme po roce opět uvítali v naší škole děti ze ZUŠ, které nás, pod vedením paní učitelky Havlíčkové seznámily s mnoha zajímavými hudebními nástroji a také jsme si společně zazpívali všechny známé koledy. zjistit více

Vánoční pracovní dílna

Vánoce se rychle blíží, tak jsme se pustili do výroby přáníček. zjistit více

Příprava na čerty

Čertů jsme se nebáli, protože jsme se na ně dobře připravili. Naším peklem jsme je zastrašili tak, že se ani neodvážili přijít happy zjistit více

Výchova ke zdraví

Teď už víme, že to co je zdravé, může i skvěle chutnat. Ovocnou dobrůtkou jsme tak mohli pohostit i návštěvu.smile zjistit více

Jak se učíme

Učíme se poznávat lidské tělo, tak hlavně aby to bylo zábavné smile zjistit více

Podzimní pracovní dílna

Nedalo nám to, abychom ty nádherné podzimní dary přírody ještě jednou nevyužili. A takhle to dopadlo. zjistit více

Podzimní pracovní dílna

Podzim je přece nejkrásnější. Hýří všemi barvami. Naši krásní dýňoví paňáci jsou toho důkazem. Moc se povedli. zjistit více

Beseda s městskou policií

V pátek k nám opět po roce zavítal strážník Pepa se svým medvídkem pandou Fandou, aby nám ukázal jaká nebezpečí číhají ve městě a na silnicích a abychom věděli, jak se jim vyvarovat. zjistit více

Podzimní slavnosti

Již tradičně se v našem městě na konci září konají Podzimní slavnosti. S nimi je spojená výstava "Dýňových strašidýlek", které vyrábějí děti. Letos se také naše třída i třída PoB zúčastnila této akce. Děti s velkým nadšením dlabaly dýně a vybíraly semínka na usušení. Myslím, že se nám strašidýlka opravdu moc povedla, však se přijďte podívat. zjistit více

Nový školní rok začal

Přesně podle očekávání utekly prázdniny jako voda a my už jsme zase ve škole, ale tentokrát v úplně jiné sestavě než loni. Tři děti odešly do jiných tříd a míst a tři úplně nové zase přišly. Brzy si uděláme společnou fotku. zjistit více

Konec roku je za dveřmi

na závěr ještě poslední focení na památku, v pátek rozdat vysvědčení a hurá na prázdniny ! Školo ahóóój ! Zase se v září shledáme ! smilesmileA dávejte na sebe pozor !

Školní výlet do ZOO Liberec

Jako každoročně, tak i letos jsme na konci školního roku vyrazili na výlet do ZOO. Počasí bylo, jako na objednávku, překrásné a děti si mohly dosytosti užít pozorování cizokrajných zvířat, nakoupit si dárečky i něco dobrého na zub.Tak zase za rok ! smile zjistit více

Ekologická výchova

Výlet na Jizerku

Dnešní výlet na Jizerku, s ekologickým programem, se nám nakonec vydařil. Naštěstí se celodenní dešťové předpovědi nevyplnily a my jsme mohli užít přírody bez deštníků  :-). zjistit více

Koutek živé přírody

Vánoční koncert dětí ze ZUŠ

Stalo se již tradicí, že v předvánočním čase přijdou k nám na Sluníčko děti ze ZUŠ, aby seznámily naše děti s různými hudebními nástroji a to často i velmi neobvyklými. Na tyto nástroje pak hrají své skladbičky, koledy nebo písničky z pohádek. Nesmí chybět ani zkoušení paní učitelky, zda si děti vše z loňska zapamatovaly a nakonec si vánoční písně a koledy společně zazpíváme. zjistit více

Vánoční besídka pro rodiče

Poslední středu před Vánocemi jsme, jako každoročně pořádali vánoční besídku, na kterou se vždy děti velmi těší, protože se můžou ukázat, co všechno se naučily. Letos si nacvičily pohádku o Budulínkovi, která se rodičům moc líbila, zazpívali jsme si společně koledy a nejlepší nakonec byla hostina, kterou jsme s pomocí rodičů připravili a pěkně jsme si popovídali.

Mikulášská nadílka

Ve středu 5. 12. zavítal také do naší školy Mikuláš. Přivedl sebou i krásného andílka a strašidelného čerta i s malými čertíčky, kteří ale raději zůstali venku. Mikuláš přinesl dětem spoustu sladkostí, pochválil je, jak jsou hodné a slíbil, že za rok přijde zas. zjistit více

Adventní setkání pro děti i dospělé

V sobotu 1. prosince se konalo ve Spolkovém domě Adventní setkání pro děti i dospělé, pořádané Centrem zdravotně postižených, na které byly pozvané i naše děti ze tříd PoA a PoB. Děti si připravily pásmo písniček s vánoční tématikou a jejich vystoupení se všem moc líbilo. zjistit více

Vyrábíme krmítka pro ptáčky

Výlet na Kozí farmu

Dnes jsme byli na výletě na výletě na Kozí farmě na Pěnčíně. Počasí nám přálo, sluníčko krásně svítilo a my jsme si to moc užili :-) zjistit více

Diskotéka s Vikýřem

Také děti ze třídy PoA využily nabídky DD Vikýř, který pro celou speciální školu uspořádal diskotéku. Děti se pěkně vyřádily a vůbec se jim nechtělo zpátky do školy. smileDěkujeme smile ! zjistit více

Karneval

Tak jako každoročně, tak i letos jsme se všichni těšili na karneval. Děti si s pomocí maminek vyrobily karnevalové masky a taneční rej princezen, čarodějnic, duchů, vodníků či berušek mohl začítsmile. zjistit více

Vítání jara

Přestože mrzlo až praštělo a dokonce i padal sníh, děti to vůbec neodradilo a vesele skotačily v tanečním reji, vyzdobeny kytičkami a pestrým oblečením. Tak doufejme, že jsme tím to jaro přivolali a ono už opravdu přijde. zjistit více

Pracovní dílna

Základní škola
Jablonec nad Nisou
Liberecká 1734/31
Příspěvková organizace
IČ: 60254190
Identifikátor datové schránky: h6wmmxa
Kontakt