Související informace
Novinky / Aktuality

ŠKOLA HROU I DOMA - 6. týden

Ahoj páťáci,

máme před sebou již 6. týden, tak to už si umíte jistě všechno pěkně rozvrhnout a postupně během týdne pracovat. Každý den si alespoň něco přečíst, napsat, vypracovat pracovní list a pustit si něco k angličtině nebo vlastivědě.

ČESKÝ JAZYK

Pokračujeme ve čtení s porozuměním online. Klikni, čti a najdi správnou odpověď.

Dvě kozy 

Holub a mravenec

Sojka a páv

Liška a lev

Zajíc a želva

Pokračujeme ve čtení s porozuměním "Bajky a nebajky" na PL s úkoly, čti potichu i nahlas, odpovídej na otázky pod textem, do sešitu si zapiš nadpis a dokresli malý obrázek k příběhu.

Čtení 1    Čtení 2     Čtení3

Pokračujeme v psaní - vytiskni si tentokrát jenom jeden PL nebo přepiš opět do sešitu Psaní - Zvířata

Pracovní listy k vytisknutí či přepsání do sešitu:

Vyjmenovaná slova po L - POLYKAT_PLYNOUT_PLÝTVAT (pracuj dle zadání u cvičení, cv. 2 písemně)

Vyjmenovaná slova po L - VZLYKAT_LYSÝ_LÝTKO (pracuj dle zadání u cvičení, cv. 2, 4 písemně a u cvičení 5 pracuj s vyrobenými lístečky)

Tyto pracovní listy písemně PL1 (slyšet-mlýn-blýskat se) PL2 (polykat-plynout-plýtvat)  PL3 (vzlykat-lysý-lýtko)

Pokud máš možnost, procvičuj si vyjmenovaná slova po L online. Klikni v odkaze na Diktáty, Doplňovačky, Střílečku a pracuj jako minulý týden.

Vyjmenovaná slova po L

MATEMATIKA Počítej do sešitu

Dělení 6 a 7 Cvičení

Dělení 5 Cvičení

Sčítání a odčítání do 100 s přechodem přes desítku Cvičení   Cvičení

Číselná osa Cvičení

Stále si opakujte násobky 5, 6, 7 (příklady na násobení a dělení)! Také nezapomeňte na sčítání a odčítání v oboru do 1 000 (i s přechodem)!

Jednotky času klikni Jednotkyčasu pro opakování ciferníkové hodiny - ukažte si na hodinách, nakreslete ručičky (malá ukazuje na hodiny, velká na minuty), digitální hodiny - zápis času digitálním způsobem klikni PL Jednotky času 1 

                     VLASTIVĚDA Pomaličku se přesuneme k zajímavému tématu PRAVĚK. Nejdříve se podívejte na krátké filmy o tomto období a potom vypracujte jeden pracovní list PL Pravěk  (vytisknout nebo přepsat a namalovat zvířata z pravěku do sešitu). Jak žili lidé v pravěku Způsob života pravěkých lidí Lovci mamutů   ANGLICKÝ JAZYK - Klikni a poslechni si více vět na téma zvířata (ANIMALS) Co vidíš? What do you see? Moje nejoblíbenější zvíře My favourite animals Co vidím na farmě Farm animals    

 

 
Základní škola
Jablonec nad Nisou
Liberecká 1734/31
Příspěvková organizace
IČ: 60254190
Identifikátor datové schránky: h6wmmxa
Kontakt